זקן חולה עני ערירי וגלמוד שאינו ניצול שואה לא שווה פחות מזקן בעל מצב דומה שהינו ניצול שואה

אז בוא נקצין לטובתך
המרוקאי נהג כאידיוט כל חייו הימר שתה והגיע למצב נוכחי
וניצול השוה הגיע למצבו בגלל השואה
נו אז מה, האם כשאני עוזר למיסכן עליי לתת לו נקודות זכות כי לא תרם למיסכנותו ?
לא חושב
נכון שאנחנו מדינה סוציאליסטית אבל עדיין חשוב למה זה קרה.

כמו שנכה צהל מקבל יותר מנכה רגיל.

לניצולי השואה גם יש יותר רצון לעזור כי הם חלק מהאתוס שעזר להקים את המדינה - "בזכות השואה".

Harrington

Well-known member
מנהל
חובתי כאדם וכחברה לדאוג לשניהם
אבל הביטוי "ניצול שואה" אמנם יוצר אצלי אמפאטיה אנושית
אבל מרגיז כשהוא משמש ככלי לבקשת כספים .

זאת אומרת
עזרה לזקנים עניים, חולים, רעבים ומסכנים בהחלט שאפשר לבקש
אבל כשמישהו "מתבלן" את הבקשה בביטוי "ניצול שואה"
אותי זה מעצבן .

למה אם יש שני זקנים במצב דומה אחד מקזבלנקה והשני ניצול שואה ( אגב, גם מזרחיים עברו שואה רק שזה פחות ידוע )
אבל לצורך הדיון
אין שום קדימות למי שהוא ניצול שואה .
מסכים איתך בכל מילה. זה תמיד מפריע לי כשעושים את זה. יותר מזה, לחלק לא מבוטל מניצולי השואה, עם כל האמפטיה כלפיהם, יש תקציבים שאין לקשישים 'רגילים ופשוטים', מה שאומר שמצבם הכלכלי לא רע יותר ופעמים רבות טוב יותר מאלו שאינם ניצולי שואה.
זאת ועוד; הגענו לדור בו רוב ניצולי השואה היו ילדים קטנים במהלך האירועים ובקושי זוכרים משהו. זה לא דומה לניצולי השואה שהיו בוגרים או בכלל מבוגרים, והרגישו את הסבל שעברו 'במלואו'. אמנם אין להקל ראש וגם הם זכאים לאמפטיה. אבל בכל זאת, זה שונה ממה שהמונח הזה ייצג בעבר.

marabo

Well-known member
מסכים איתך בכל מילה. זה תמיד מפריע לי כשעושים את זה. יותר מזה, לחלק לא מבוטל מניצולי השואה, עם כל האמפטיה כלפיהם, יש תקציבים שאין לקשישים 'רגילים ופשוטים', מה שאומר שמצבם הכלכלי לא רע יותר ופעמים רבות טוב יותר מאלו שאינם ניצולי שואה.
זאת ועוד; הגענו לדור בו רוב ניצולי השואה היו ילדים קטנים במהלך האירועים ובקושי זוכרים משהו. זה לא דומה לניצולי השואה שהיו בוגרים או בכלל מבוגרים, והרגישו את הסבל שעברו 'במלואו'. אמנם אין להקל ראש וגם הם זכאים לאמפטיה. אבל בכל זאת, זה שונה ממה שהמונח הזה ייצג בעבר.
לי מפריע יותר שהשמאלנים דורשים ממשלת ישראל לעזור להם ולא ממשלת גרמניה ממנה הם מקבלים את תקציביהם

Harrington

Well-known member
מנהל
לי מפריע יותר שהשמאלנים דורשים ממשלת ישראל לעזור להם ולא ממשלת גרמניה ממנה הם מקבלים את תקציביהם
לא יודע למה ספציפית אתה מתכוון, אבל הפניה לממשלת ישראל במקום לגורמי חוץ דווקא סבירה בעיני. כלומר, גם כשהדרישה עצמה שגויה להשקפתי במקרים רבים, יש הגיון להפנות אותה לגורם היחיד שיש סיכוי שבאמת יגרום לשינוי כלשהו.

marabo

Well-known member
לא יודע למה ספציפית אתה מתכוון, אבל הפניה לממשלת ישראל במקום לגורמי חוץ דווקא סבירה בעיני. כלומר, גם כשהדרישה עצמה שגויה להשקפתי במקרים רבים, יש הגיון להפנות אותה לגורם היחיד שיש סיכוי שבאמת יגרום לשינוי כלשהו.
טוביה חטא וזיגוד מנגיד?

DANIAVNI

Well-known member
הגענו לדור בו רוב ניצולי השואה היו ילדים קטנים במהלך האירועים ובקושי זוכרים משהו
בנקודה הזו אני קצת אחלוק עליך
לדעתי, שיש לה סימוכין מקצועיים, ה"טראומה" עוברת בירושה כך שאפילו בנים של ניצולי שואה יכול להיות שיסבלו
להגיד "בקושי זוכרים.." זה לא נכון .

Harrington

Well-known member
מנהל
בנקודה הזו אני קצת אחלוק עליך
לדעתי, שיש לה סימוכין מקצועיים, ה"טראומה" עוברת בירושה כך שאפילו בנים של ניצולי שואה יכול להיות שיסבלו
להגיד "בקושי זוכרים.." זה לא נכון .
ברור שסובלים. גם הדור השני סובל. אבל זה בכל זאת לא אותו דבר כמו מי שהיה (למשל) בגיל 25 או 55 בזמן השואה עצמה והרגיש את הסבל פי כמה וכמה מאלו שהיו בני 3-4.

זקן חולה עני ערירי וגלמוד שאינו ניצול שואה לא שווה פחות מזקן בעל מצב דומה שהינו ניצול שואה​

סלח לי שלא טרחתי לקרוא את תוכן ההודעה אלא רק את הכותרת ועליה אני משיבה, בזקנה צצים חלומות ומאורעות מהעבר ולא מאחלת לך לעבור את אשר ניצולי השואה עברו.
אתה לא אשם, כתבת מבורות וטוב שמשפחתך לא חוותה את הזוועה הזאת.

xyxy210

Active member
למה אם יש שני זקנים במצב דומה אחד מקזבלנקה והשני ניצול שואה ( אגב, גם מזרחיים עברו שואה רק שזה פחות ידוע )
אבל לצורך הדיון
אין שום קדימות למי שהוא ניצול שואה .
אם שניהם בדיוק באותו המצב, [כלכלי, רפואי, וגיל], בהחלט יש קדימות לניצול שואה מהסיבה הפשוטה שלא ניתן לתאר את מה שעבר אותו ניצול שואה בגטו ששהה בו.
כך שלמעשה אין שום אפשרות להגדיר את שניהם "באותו מצב".

אביב 2019

Well-known member
DANIAVNI צודק בהחלט.ואני מוסיף גם-
1.נכה כללי צריך להיות שווה לנכה צה"ל.

2.אלמנת צה"ל צריכה לקבל תגמולים 10 שנים וזהו.זו לא פריבילגיה
לכל החיים.רק לעשר שנים ונגמר.אנחנו לא במאה ה19.ואלמנה היא
לא אשה אבודה ללא גבר.אלמנה היא אשה עצמאית,בריאה וחזקה.

3.זקן אשכנזי ניצול שואה צריך להיות שווה לזקן ערבי או זקן מיזרחי.

DANIAVNI

Well-known member
נכה כללי צריך להיות שווה לנכה צה"ל.
לזה אינני מסכים
המדינה צריכה לתת יותר למי שהקריב למענה
לפי ההיגיון שלך
צריך גם להשוות בין נכה רגיל לנכה מתאונת עבודה
וזה לא הגיוני .
במקרה של ניצולי שואה
זאת לא המדינה שבנתה את מחנות ההשמדה ולכן איננה צריכה לפצות ניצול שואה על עצם סיבלו .

עכשיו אני הולך לסתור את עצמי
אבל אם נטען שהמדינה הרוויחה מסבלם של ניצולי השואה למשל
אם מדינת ישראל קיבלה כספי שילומים גלובאליים מגרמניה
מדוע הם צריכים להיות מחולקים שווה בשווה בין מי שהיה ניצול למי שלא ?

למעלה