חידה: איך היה אמור להיקרא "שיר טיול"?

חידה: איך היה אמור להיקרא "שיר טיול"?../images/Emo132.gif

(האלבום, לא השיר) מאחר ואין לכם דרך באמת לדעת את זה, התשובה תגיע אחרי שיהיו פה ניחושים מספיק יצירתיים
(אם כי, כשחושבים על זה, התשובה האמיתית לא מאד יצירתית. אבל תנסו להפתיע אותי)

shoham95

New member
אני חייבת להגיד

שהשם "שיר טיול" ממש ממש ממש מתאים לאלבום הזה! ולניחושים: שתי מדורות? בראשית? דיו? מחשבות? עדר של שוורים? אמביציה? חלון? טיול?

מיטלס1

New member
הטיול להודו?

סתם לא יודעת אני עייפה מידי בכדי לחשוב כרגע....

../images/Emo6.gif

תמשיכו, מעניין אותי לאן זה עוד יכול להגיע...
(אני רוצה פה השתתפות המונית
)

מיטלס1

New member
אולי בכלל לא היו אופציות נוספות

ומלכתחילה האלבום תוכנן להקרא "שיר טיול"...?

../images/Emo161.gifמגיעה לכם תשובה, לא?../images/Emo219.gif

אז שוב אנחנו עם פינתנו
"מתחתית המגירה"
, והפעם נתייחס קצת ל"שיר טיול", האלבום השני של אביתר. קודם כל, אהבתי את הניחושים שלכם ("ההתאבדות הכלכלית"! גאוני), ואכן שהם הבינה את כוונתי באמירה שהשם לא היה מאד יצירתי – אבל לא חוכמה לכתוב את כל השירים באלבום, היית בוחרת אחד
בכל אופן, התשובה באייטם המצורף, מתוך "7 לילות" בתאריך 24.9.99, שזה בערך חודשיים לפני היציאה של "שיר טיול". (אז איזה שם מתאים יותר, לדעתכם?) חוץ מזה, שימו לב שכבר אז, שנתיים אחרי שיצא, האלבום הראשון הספיק להגיע ל-70,000 עותקים!
(זה אלבום יהלום בערך, לא?
). מעניין כמה הוא מכר עד היום, בכל זאת עברו עוד 12 שנה... מעניין גם לגלות שעל פי הכתוב, "חלון" היה אז "להיט" ש"מושמע ללא הרף ברדיו". אני הופתעתי. וגם שהאלבום כביכול היה אמור לכלול רק 8 שירים, כשבעצם יש בו 9, אבל יש מצב שזו סתם טעות של העיתון.

Walk Two Moons

New member
לא הרבה יותר יצירתי מהשם הסופי ../images/Emo8.gif

או שאולי בעצם כן. כן, בעצם כן. במיוחד בהתחשב בשם האנגלי, "Trip song", כפל משמעות הולם מאין כמוהו.

../images/Emo161.gifאז על מה מדובר בכלל../images/Emo219.gif

לא נראה לי שהצלחתי להפנים עד עכשיו באמת עד כמה "שיר טיול" הפתיע את הקהל והמבקרים, שציפו מאביתר לדברים אחרים לגמרי אחרי האלבום הראשון. לשמוע אותו היום, מהפרספקטיבה הנוכחית, זה משהו אחד, אבל בזמן אמת היה מדובר, ובכן, בסוג של התאבדות כלכלית (או כמו שאביתר עצמו טען לגבי האלבום: "קנינו אותו אני ואמא שלי"
). אביתר כתב את שירי האלבום במהלך טיול בהודו ובעקבותיו, טיול שהיה סוג של בריחה מההצלחה ההיסטרית של האלבום הראשון (ועל כך, בפינה עתידית שמאד יסקרן אתכם לקרוא. Stay tuned
). בדיעבד אפשר לומר שהאלבום הזה שיחרר את אביתר מציפיות של אנשים אחרים והתיר לו לעשות כרצונו מבלי להתחשב במה רוצים לשמוע. פעם במפגש של "הרצון לדייק במילים", אביתר אמר שהיום הוא בעיקר מודה לדיסק הזה, "על שהוא היה נועז מספיק כדי לקחת כזה שמאלה חזק מהדרך העולה גלגל"צה". בכל אופן, מסתבר שבמצעדים השירים דווקא נתנו פייט קטן, כפי שאפשר לראות בלקט המייצג המצורף. וכדאי לכם לדרג את המצעד, תוכלו לזכות בדיסקים ישראליים לוהטים

../images/Emo161.gifוכעת, לקט ביקורות על האלבום../images/Emo219.gif

האלבום אמנם לא מכר מי יודע מה, בטח בהשוואה לכמויות הבלתי נתפסות של האלבום הראשון, אבל המבקרים ברובם דווקא התלהבו. ביקורת ראשונה – מתוך "עיתון תל אביב" בתאריך 19.11.99. ציטוט נבחר (ורלוונטי להפליא גם היום): "ככה בדיוק צריכים להתנהל אמנים אמיתיים, שלא כמו מוקיוני הרייטינג המקיפים אותנו מכל עבר". ועוד אחד: "יש לו את זה, ושלא ייגמר לו לעולם".
(והתמונה
)

../images/Emo161.gifביקורת שנייה../images/Emo219.gif

מתוך "גלריה" בתאריך 16.11.99. ציטוט נבחר: "אלבום אישי וייחודי, מופנם ומחושמל, שמציע הזמנה למסע אחר ממי שמלכתחילה הסתמן כרץ למרחקים ארוכים". והוא דווקא טוען שאף סינגל מהאלבום "לא הפך להיט רדיו של ממש". בחיי, אי אפשר להאמין למה שכתוב בעיתונים

Walk Two Moons

New member
התקופה הכחולה והתקופה הורודה ../images/Emo184.gif

מזכירות לי את שתי הגלולות ממטריקס, כשהכחולה מחזירה את הגיבור לעולם שהוא הכיר את כה, מסמלת בעצם את "שביל הבריחה", והאדומה - או הורודה - היא המפכחת, המכניסה אל תוך המטריקס. לא יודע עד כמה אני מסכים עם הפרשנות ש"שיר טיול" הוא אלבום שמבטא בריחה או התנזרות בשל ההקבלה למעבר למצפה \ להודו , אבל...

../images/Emo161.gifביקורת שלישית../images/Emo219.gif

מתוך "ידיעות אחרונות" בתאריך לא ידוע (פישלנו
). ציטוט נבחר: "אביתר בנאי יצר אלבום אמיץ שמתנהל בין קצוות". אה, ואהבתי את המשפט מתוך "בראשית" שמצוטט שם ללא שלוש המילים האחרונות. איך לומר, לא בדיוק מה שהתכוון המשורר

../images/Emo161.gifביקורת רביעית ואחרונה../images/Emo219.gif

מתוך "העיר" בתאריך 19.11.99. ציטוט נבחר: הכל. הביקורת שהכי אהבתי
(חוץ מהעובדה שגם כאן יש טעות בציטוט מתוך שיר, הפעם ב"אמביציה". נכון, זה אלבום בלי חוברת מילים, אבל ליתר ביטחון תקשיבו לשיר עוד פעם אם אתם מתכוונים לצטט אותו בביקורת!
)

m o r 22

New member
מכל הביקורות האלה אני רק

רואה כמה הוא חתיךךךךךךך בלי זקן.... חחחח :)

shoham95

New member
"דור של רוצח"?! ../images/Emo122.gif

כבר כתבו את זה ב- 2 ביקורות. אל תגידו לי שזה "של". בבקשה לא.

למעלה