חיזבללה מאיימת על ישראל, וישראל

משתפרת1

Well-known member
מודה ומתוודה, אני "כסיל"!!! איך יכולתי לכתוב נגד סיוע הומניטי לעם כה ידידותי, הסיוע הגיע לעם חחחחחחחחחחחחחחחחחח
אוי כמה אנחנו מטומטמים!!!
כדאי שתבין שלאנשים שונים דעות שונות. כשם שלגיטימי להביע את דעתך- לגיטימי להביע את דעתי. מכאן ועד "מטומטמים" והתקפות כדאי לעצור.

אבי בן 1231

Well-known member
כדאי שתבין שלאנשים שונים דעות שונות. כשם שלגיטימי להביע את דעתך- לגיטימי להביע את דעתי. מכאן ועד "מטומטמים" והתקפות כדאי לעצור.
אכן כך ............... אני מבין שלאנשים שונים דעות שונות. כשם שלגיטימי להביע את דעתך- לגיטימי להביע את דעתי.
ודעתי היא שאנו עם מטומטם.
לא תקפתי אף אחד, יקירה, הבעתי דעה, לגיטימי אמרת, לא?!|תוהה|

אבי בן 1231

Well-known member
דוגמה אקטואלית מהיום, לקוחה של זוגתי לקתה בסרטן המעי הגס, הגידול התגלה לפני ימים אחדים הרופאים קבעו שאם לא תעבור ניתוח בהקדם הנה נכנסת לסיכון אמיתי בסיבוך, ואכן בבית חולים קפלן היא קיבלה תור ממש דחוף ובהקדם, בעוד שלושה חודשים!!
נא להבין היא לא לבננונית!!!

אבח"י

Well-known member
ישראל עשתה צחוק מעצמה, כי לבנון סירבו לעזרה שלנו בברוטליות שעדיף להם למות מאשר לבקש את עזרתנו.
נראה לי הם עשו צחוק מעצמם ולא להיפך. אם מושיטים לך בעת צרה קשה ואתה דוחה אותה... הבעיה אצלך. המסר נקלט היטב במקומות בהם צריך להיקלט. תהליכים היסטוריים לא קורים ביום או בשנה.

אבח"י

Well-known member
דוגמה אקטואלית מהיום, לקוחה של זוגתי לקתה בסרטן המעי הגס, הגידול התגלה לפני ימים אחדים הרופאים קבעו שאם לא תעבור ניתוח בהקדם הנה נכנסת לסיכון אמיתי בסיבוך, ואכן בבית חולים קפלן היא קיבלה תור ממש דחוף ובהקדם, בעוד שלושה חודשים!!
נא להבין היא לא לבננונית!!!
סליחה על התגובה המטומטמת שלי - אבל זו ממש דמגוגיה מהסוג העלוב ביותר. מה הקשר בין התור של לקוחת-זוגתך לבין עזרה ללבנונים? ואם כבר אז כבר - אולי תפנהאצבע מאשימה לכל הישראלים שבזים להוראות הבטיחות והגהות הקשורים לקורונה. הולך..?! טכניקה מוכרת מאוד בתעמולה ובדמגוגיה היא השוואת שניים שאין מה להשוות ביניהם מלכתחילה. בכך יוצרים מעין אפקט של אמינות. הציבוע של הגופנים, הדגשתם והגדלתם זו תוספת גראפית שמטרתה זהה לגמרי, להדגיש את הטענה, חסרת התוקף, אבל היעילה על מנת לעורר כעס ורגשות עוינים. החיבור המצלולי - נא להבין היא לא לבנונית, שמטרתו אף היא יצירת קישור בין שניים, שכל קשר ביניהם מקרי.

אבח"י

Well-known member
אם היית מוריד את "יקירה" התשובה שלך היתה מושלמת. סליחה שאני מתערב, אבל בעידן שלנו, כל מילות החיבוב הללו מטרתן להקטין, להחליש את טיעון הזולת, במקרה של נשים עוד יותר חמור, כי אתה מתיחס אליה כמו אל ילדה קטנה.

אבח"י

Well-known member
מסכים עם הסתייגות קלה, שבארה"ב בדוגמה שנתת, אם העזרה נכשלה, הנפגע יכול לתבוע אותך והוא יזכה וזאת הסיבה שאמריקאים ימשיכו ללכת ולא יעצרו לתת עזרה.
בישראל הסיבה אחרת לגמרי. היא מצביעה על ההתפרקות המלאה מערכי הקהילה היהודית שהיו בבסיס החברה הציונית-החילונית והמשטר ה"סוציאל-דמוקרטי" עד 1977. הימין הקפיטליסטי עם ערכיו האחרים לגמרי, ליבראליים, קפיטליסטיים עם מעורבות מיזערית של המדינה ברווחת היחיד מעודד אינדווידואליזם אדיש לזולת/לאחר. 40 ויותר שנות שלטון מאופיין מבחינה כלכלית מוליד את אובדן העזרה ההדדית. אם כי, נדמה לי שבישראל עדיין יהיו יותר מקרים שיעזרו לאדם נופל.

משתפרת1

Well-known member
אם היית מוריד את "יקירה" התשובה שלך היתה מושלמת. סליחה שאני מתערב, אבל בעידן שלנו, כל מילות החיבוב הללו מטרתן להקטין, להחליש את טיעון הזולת, במקרה של נשים עוד יותר חמור, כי אתה מתיחס אליה כמו אל ילדה קטנה.
אבח"י, אתה מתחיל להכיר את הנפשרות הפועלות.

dory039

Active member
נכון אבי, אבל תביא בחשבון שאולי אז הם יבינו שחיזבאללה היא הבעיה ולא ישראל. ייתכן מאוד שברבות השנים, יהיה עם מי לדבר שם, במיוחד אם מדובר במי שזוכר שישראל הראתה את הפנים האנושיות שלה. אני לפחות מקווה, שלאנשים שם יהיה יותר שכל.

dory039

Active member
זאת הבעיה עם הפוליטיקאים. מישל עוון הוא כמו נתניהו. אלה אנשים שבונים את הקריירה שלהם על סכסוך בין מדינות, כי מי היה צריך אותם בכלל למקרה של שלום או נורמליזציה?

דיברגנט חדש

Well-known member
נראה לי הם עשו צחוק מעצמם ולא להיפך. אם מושיטים לך בעת צרה קשה ואתה דוחה אותה... הבעיה אצלך. המסר נקלט היטב במקומות בהם צריך להיקלט. תהליכים היסטוריים לא קורים ביום או בשנה.
אצל מי, בדיוק, המסר נקלט? אצל האנטישמיים?
ברגע שהתשקורת לא מפרסמת אותך בזירת האירוע, אף אחד לא זוכר אם הצעת עזרה או לא הצעת.
יותר מכך, גם אם היו מסכימים לעזרתינו, לא בטוח שהאנטישמיים, היו משדרים את העזרה שלך.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם כי, נדמה לי שבישראל עדיין יהיו יותר מקרים שיעזרו לאדם נופל.
כך אנו אכן אוהבים לחשוב ואני בדעתך בעניין זה.
עם זאת, שנה שעברה (בערך) פורסם סרטון של אירוע כזה בתל אביב, בו אף אחד לא ניגש למי שהיה זקוק לעזרה. אמנם כנראה נדיר בארץ, אבל בכל זאת קורה.

dory039

Active member
בהחלט, השם נתניהו הוא רק גנרי. יכולתי לכתוב טראמפ, ארדואן או פוטין וזה לא היה משנה ממשמעותו. כאשר מלכדים את העם נגד גורם משותף, זה לא פעם נועד כדי להסיח את הדעת מבעיות פנים של המדינה. גם בן גוריון עשה את זה, גם בגין וגם רבין. כך עובדת השבלונה.

Harrington

Well-known member
מנהל
מעניין (אולי) להזכיר בכל הדיון הזה את עמדת ההלכה היהודית. לא התעמקתי כך שהדברים לא מתייחסים בהכרח לשאלת הדיון, אבל ניתן להזכיר למשל את הוראת ההלכה שכאשר אתה צר על עיר של אויביך, חובה עליך לקיים את המצור משלושה כיוונים בלבד על-מנת להשאיר לאויב מסלול בריחה במידה וייבחר בכך. כמובן שהדברים אינם אמורים לגבי אויב שינצל מסלול זה לפגוע בך, אלא במצב בו מישהו מקרב תושבי העיר (גם אם הוא עצמו מוגדר כאויב) יעדיף לברוח במקום להתמודד איתך ועם המצור.

בתיאוריה אפשר לראות בזה הוראה מצחיקה. הרי מטרתך היא לחסל את האויב שלך. אבל לא. באה היהדות ומלמדת אותך, מטרתך היא לא בהכרח חיסול האויב (זולת לגבי עמלק) אלא חיסול הסכנה שהוא מהווה כלפיך. במסגרת חיסול הסכנה תעשה כל מה שצריך, אבל אם הוא נכנע ובורח (וזאת לכאורה ההתייחסות לאדם שמבקש לברוח מעיר נצורה), צריך לאפשר לו לעשות זאת.

מה זה בדיוק אומר לענייננו? לא יודע. כאמור בשביל זה צריך להתעמק יותר. מה גם שכאן כלל לא בטוח שניתן לדבר על "אויב". אמנם פורמלית לבנון היא מדינת אויב אבל תכל'ס ברור לכל בר דעת שלפחות חלק גדול מהנפגעים באירוע אינם אויבים שמסכנים אותנו בדרך כלשהי. אולי הם שונאים אותנו. אולי גם לא. גם אם כן, זה נובע מהחינוך שקיבלו ולאו דווקא מתוך שנאת אמת. בקיצור, יתכן שכל הנ"ל לא ממש רלוונטי לנושא הדיון. בכל זאת חשבתי שמעניין יהיה להזכיר את הנ"ל.

Harrington

Well-known member
מנהל
בהחלט, השם נתניהו הוא רק גנרי. יכולתי לכתוב טראמפ, ארדואן או פוטין וזה לא היה משנה ממשמעותו. כאשר מלכדים את העם נגד גורם משותף, זה לא פעם נועד כדי להסיח את הדעת מבעיות פנים של המדינה. גם בן גוריון עשה את זה, גם בגין וגם רבין. כך עובדת השבלונה.
אוקיי, שורה תחתונה, אין לנתניהו כמובן שום קשר לדיון (זולת העובדה שהוא בתור מנהיג ישראל הציע את הסיוע). גם אין כל מקום או אפשרות להשוואה עניינית בין נשיא לבנון לבינו. מרתק לדבר על נתניהו, במיוחד בהתחשב בעובדה שאין אף לא שרשור אחד בכל פורום תפוז שעוסק בו, אבל בכל זאת. לא רלוונטי לשום דבר כאן.

dory039

Active member
בהחלט מסכים. ע"פ אותו משקל, אלאור אזריה יכול היה לנטרל את המחבל בלי להרוג אותו. אבל הוא בחר אחרת, מהסיבות הבאות: אידיאולוגיה קיצונית שהגיע אליה מתודלק מהבית, חוסר הכשרה מתאים מטעם מפקדיו בצבא ואם הבנתי נכון, רצון לנקום בשל מות אחד מחבריו ליחידה. וכן, יש גורמים בלבנון שמעוניינים לשתף פעולה. כמו שבמדינות שיש לנו עמן ברית יש גורמים שהם אנטי ישראלים או אנטי יהודים (אלט-רייט בארה"ב גם אנטישמיים). זה לא דיכוטימי, שכולם איתנו או נגדנו.

דיברגנט חדש

Well-known member
בהחלט מסכים. ע"פ אותו משקל, אלאור אזריה יכול היה לנטרל את המחבל בלי להרוג אותו. אבל הוא בחר אחרת, מהסיבות הבאות: אידיאולוגיה קיצונית שהגיע אליה מתודלק מהבית, חוסר הכשרה מתאים מטעם מפקדיו בצבא ואם הבנתי נכון, רצון לנקום בשל מות אחד מחבריו ליחידה. וכן, יש גורמים בלבנון שמעוניינים לשתף פעולה. כמו שבמדינות שיש לנו עמן ברית יש גורמים שהם אנטי ישראלים או אנטי יהודים (אלט-רייט בארה"ב גם אנטישמיים). זה לא דיכוטימי, שכולם איתנו או נגדנו.
שכחת ולא בתום לב, את האפשרות היותר סבירה, שהוא פחד שהמחבל נושא עליו חגורת נפץ.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא בטוח שהייתה לו דרך לעשות זאת. על-פניו, אם אכן סבר שהמחבל מסוכן ויכול לפוצץ משהו בכל רגע (למשל), בהחלט הייתה הצדקה לירות במחבל ולא להתחיל לחשוב כעת כיצד לנטרל אותו מבלי להרוג אותו. השאלה היא כמובן אם אכן סבר כך באמת אם לאו.

בשום מקום בדברי לא דיברתי על אנשים בלבנון שמעוניינים לשתף פעולה עם ישראל. דיברתי על כך שגם כאשר מדובר באויב, צריך (מבחינה הלכתית) לאפשר לו לברוח אם הוא מעוניין בכך וזה לא מסכן אותי. שיתוף פעולה זה עניין אחר לחלוטין שלא קשור לדברים אלו.

למעלה