חשבון נפש לקראת השנה החדשה

מצב
הנושא נעול.

כחילונית אדוקה, אני מנצלת את ההזדמנות שהגיע ראש השנה לעשיית חשבון נפש. כמובן שחשבון הנפש שלי הוא ברובו ביני לביני ורק חלק קטן מה"סעיפים" קשורים לעניינו של פורום זה, אבל חשבתי שאולי נוכל לפתוח שרשרת ולהתחלק בינינו ב"סעיפים" הללו.

אני אתחיל

כחילונית אדוקה, אני מנצלת את ההזדמנות שהגיע ראש השנה לעשיית חשבון נפש. כמובן שחשבון הנפש שלי הוא ברובו ביני לביני ורק חלק קטן מה"סעיפים" קשורים לעניינו של פורום זה, אבל חשבתי שאולי נוכל לפתוח שרשרת ולהתחלק בינינו ב"סעיפים" הללו.
אני אתחיל
בימים האחרונים חשבתי הרבה על השאלה למה אני בכלל רוצה עוד ילד והאם זה נכון ונבון להשקיע כל כך הרבה כוחות נפש, זמן, מאמץ, פגיעה בילדים, עצבים וכסף, כאשר הרי יש לי כבר שני אוצרות בבית. אין לי לזה תשובה חד משמעית. אם אני חושבת על זה בהגיון קר, זה לגמרי לא סביר. יש לנו שני ילדים מקסימים, שניהם זקוקים, דורשים ומקבלים המון תשומת לב, אהבה, השקעה בזמן ורגש (וגם בכסף), כל מה שילד צריך. גם עם שניים זה די קשה לי בשעות אחר הצהריים להתחלק ביניהם ולמלא את הצרכים השונים של כל אחד מהם. אז עוד אחד? מילא אם זה היה בא בקלות, אבל להתאמץ כל כך בשביל להקשות עוד יותר את החיים? נוסיף על זה את עניין הגיל. בגיל 41, מלבד העובדה שהביציות המזדקנות שלי לא מצליחות בשלב זה להקלט, יש גם סיכוי גבוה להפלות מוקדמות ואסור לשכוח את הסיכוי העולה למומים כרומוזומליים... ואז אתמול בבוקר, כבר עמדתי לפתוח את הדלת ולצאת מהבית - אני יוצאת מוקדם לפני שהילדים קמים - ואני שומעת "איייייייימאאאאאאאאאא" מהקומה למעלה. נשמתי עמוק "הנה אני כבר מתעכבת ונתקעת בפקקים..." וניגשתי לראות מה רוצה בני הצעיר. עומד לו במעלה המדרגות הישנון המתוק הזה יחף ובפיג´מה עם קורי השינה עוד בעיניו ואומר לי "אמא אני רוצה לתת לך נשיקה וחיבוק" וכולי נמסה ועם דמעות בגרון אני טובעת בחיבוק הקטן והפלאי הזה ושותה את הנשיקות המתוקות מדבש (סליחה על ההשתפכות, אבל אי אפשר לתאר את זה אחרת) ובאחת הכל ברור לי. עם כל הקושי וכנגד כל הגיון - אני רוצה עוד 1!

גרמתי לי לדמוע מהתרגשות ../images/Emo7.gif

אני אתחיל
בימים האחרונים חשבתי הרבה על השאלה למה אני בכלל רוצה עוד ילד והאם זה נכון ונבון להשקיע כל כך הרבה כוחות נפש, זמן, מאמץ, פגיעה בילדים, עצבים וכסף, כאשר הרי יש לי כבר שני אוצרות בבית. אין לי לזה תשובה חד משמעית. אם אני חושבת על זה בהגיון קר, זה לגמרי לא סביר. יש לנו שני ילדים מקסימים, שניהם זקוקים, דורשים ומקבלים המון תשומת לב, אהבה, השקעה בזמן ורגש (וגם בכסף), כל מה שילד צריך. גם עם שניים זה די קשה לי בשעות אחר הצהריים להתחלק ביניהם ולמלא את הצרכים השונים של כל אחד מהם. אז עוד אחד? מילא אם זה היה בא בקלות, אבל להתאמץ כל כך בשביל להקשות עוד יותר את החיים? נוסיף על זה את עניין הגיל. בגיל 41, מלבד העובדה שהביציות המזדקנות שלי לא מצליחות בשלב זה להקלט, יש גם סיכוי גבוה להפלות מוקדמות ואסור לשכוח את הסיכוי העולה למומים כרומוזומליים... ואז אתמול בבוקר, כבר עמדתי לפתוח את הדלת ולצאת מהבית - אני יוצאת מוקדם לפני שהילדים קמים - ואני שומעת "איייייייימאאאאאאאאאא" מהקומה למעלה. נשמתי עמוק "הנה אני כבר מתעכבת ונתקעת בפקקים..." וניגשתי לראות מה רוצה בני הצעיר. עומד לו במעלה המדרגות הישנון המתוק הזה יחף ובפיג´מה עם קורי השינה עוד בעיניו ואומר לי "אמא אני רוצה לתת לך נשיקה וחיבוק" וכולי נמסה ועם דמעות בגרון אני טובעת בחיבוק הקטן והפלאי הזה ושותה את הנשיקות המתוקות מדבש (סליחה על ההשתפכות, אבל אי אפשר לתאר את זה אחרת) ובאחת הכל ברור לי. עם כל הקושי וכנגד כל הגיון - אני רוצה עוד 1!
גרמתי לי לדמוע מהתרגשות

ריניני

New member
בתור מי שנמצאת בטיפול עכשיו

בתור מי שנמצאת בטיפול עכשיו
וכורעת תחת הנטל של דקאפפטיל + גונאל + בעל בחו"ל + שבוע ראשון של ביתי בגן, בהחלט יש כמה חשבונות לעשות. הבוקר, לדוגמא, הייתי צריכה לעשות בדיקת דם מוקדם, כך שהיתה צריכה ללוות אותי (אם הייתי לוקחת אותה לגן קודם הייתי מאחרת לבדיקה). זה אומר להעיר אותה מוקדם, לזרז אותה ביציאה מן הבית בבוקר, לנסוע בפקקים עד איכילוב, לא למצוא חניה בחוץ, להיכנס לחניון הענק והמגעיל, לצאת החוצה לתוך אזור בנייה, לא לאפשר לה ללכת לבד אלא רק על הידיים (אי אפשר שם, הכל בבניה ומכוניות ובלגן), להחזיק אותה בעת שעושים לי בדיקת דם, לחשוף אותה לסביבה הלא-נעימה של בית החולים (מסדרונות ועוד מסדרונות ועוד מסדרונות ואנשים ממהרים ולא מחייכים), לעשות את כל הדרך חזרה לחניון, לנסוע לגן. וכל הזמן הזה היא מנסה למצוא שמחות קטנות. למשל: -כשנגיע לבדיקת דם יהיו שם צעצועים? (היא חושבת על טיפת חלב) -אני לא חושבת, אבל אולי מדבקות עם אותיות ומספרים (אלו עם השם ותעודת הזהות שלי..) -לא, אני בטוחה שיהיו צעצועים. יהיו (בנימת שכנוע) ואחר כך, בגן, לא הצלחתי להיות ממש איתה. ונפרדנו לא טוב, כשהיא בוכה, וידעתי שזה בגללי. בגלל כל הבוקר המגעיל שארגנתי לנו, בגלל שלא הייתי פנויה מספיק אליה (רק רציתי להיות כבר לבד ולבכות בעצמי). ומה כל הסיפור הזה - דוגמא אחת לכמה קשה (לי) להיות אמא בטיפולים. למקומות בהם שני התפקידים האלו מתנגשים, התנגשות מכאיבה. ואני כל כך מצטערת על איך שהייתי איתה, ומצד שני רוצה גם לשמור על עצמי ולפנות גם לקושי שלי קצת מרחב. ודווקא בזמנים האלו היא צריכה אותי יותר, כשמרגישה שאני לא במיטבי. ואיך לקיים את שני הרצונות האלו ביחד? בדרך כלל מצליחה, לפעמים, כמו הבוקר, לא. ויש עוד הרבה דוגמאות, ויש עוד הרבה חשבונות שנוגעים כאן, אבל עכשיו אני תקועה עם הבוקר הזה. די, שייגמר כבר

קייצית

New member
היי רוצה, איזה יופי של יוזמה המממ..

היי רוצה, איזה יופי של יוזמה המממ..
חשבון נפש אה ? לי יש קטע הפוך משלך, הגעתי למסקנה שטיפולים לא נכונים עבורי כרגע (כרגע זה מושג נזיל מאוד) ואני נלחמת עם תחושת הבטן החזקה מאוד שלי לעשות הפסקה ארוכה גם מחשבתית מהנושא ופשוט להשתחרר, נוכחותי בפורום מראה שאני עדיין לא שם... יש את הקול הקטן הזה בפינתהפריים של חיי שלוחש לי: "את כבר בת 37...בנך יצא דפוק כי אולי הוא יהיה בן יחיד, זה הצ´אנס האחרון שלך אל תוותרי !!!" והאמת הקול הזה מביא לי את החלסתרה, מוציא לי קוצים כך שבסופו של יום אני הולכת לפי הקול הפנימי ויודעת שהוא הנכון. קייצית

מצב
הנושא נעול.
למעלה