טיפול באסתמה..

טיפול באסתמה..

אתמול היינו בביקור אצל פרופסור טל - מומחה ריאות ומנהל מחלקה בסורוקה.

הוא ממש שמח לראות שליה גדלה ממש יפה.. לא ראה אותה מאז ספטמבר.

הוא קיבל ממני תקציר החודשים האחרונים - מה היא קיבלה מעבר ל"מניעה" בכל חודש מאז ינואר..
ובשורה התחתונה - היו 3 סבבים של בטנזול.. והוא לא אהב את זה כל כך. אמר שלא רצוי יותר מ- 4 בשנה.

הצעתו:

קודם כל להעלות את הטיפול המונע ל- 2 לחיצות של 100 מ"ג QVAR (במקום בודיקורט/פלקסוטייד) פעמיים ביום. עכשיו מקבלת 2 לחיצות של 50 - כלומר - הכפלת המינונים.
רק במידה והיא ממש יציבה לאורך זמן לרדת ללחיצה אחת פעמיים ביום.. ואם הקיץ יהיה מושלם - אולי נשקול הפסקה.

מעבר לזה הוא אמר שמחקרים חדשים מראים שאם מהרגע הראשון שההורים מרגישים שהילד מתקשה/משתעל מעלים את המינונים למקסימום - מצליחים לקצר את משך ההתקף ואף להימנע מסטרואידים.
כשהוא אומר מקסימום הוא מתכוון ל- 3 לחיצות של 100 3 פעמים ביום => 900 מ"ג ביום.

הכמויות נראות לנו קצת גבוהות... אבל זה משהו שהייתי מוכנה לנסות.. להבדיל מטיפול מונע באנטיביוטיקה שהציע לנו לפני כמעט שנה (שישה שבועות ברצף לתת אנטיביוטיקה במינון קטן).

לחברינו ההורים לילדים עם אסתמה - איך זה אצלכם?

תודות

ורק בריאות!

יכולה להגיד לך איך זה אצלי

הפסקתי על דעת עצמי את הQVAR כי הרגשתי יותר טוב, בשבוע שעבר באתי לרופא שלי עם דלקת עיניים מפחידה (את יכולה לראות תמונה בפייסבוק).
ישר הוא שאל אם אני ממשיכה עם הQVAR, וכמעט הוריד לי את הראש כשאמרתי שלא.
הוא אמר שהדלקת הזו נראית לו כמו וירוס של דרכי נשימה שהחליט להתיישב לי בעין, ושמהר מאוד זה יגיע לריאות וכדאי שאתחיל עם הQVAR לפני שזה יסתבך.
טעות שלי - לא הקשבתי לו, וכמובן שההתקף הגדול הגיע

בקיצור - QVAR זה באמת הדבר היחיד שעוזר, והבנתי שזה מינון לא מאוד גבוה ובטוח לשימוש לאורך זמן
כמו תמיד - אם את לא שקטה, תמיד אפשר לגשת לחוו"ד שניה

מתגעגעת אליכם

אנחנו קיבלנו הנחיות דומות

עם השיעול הראשון- מעלים מינון למקסימום ואז ההתקף הקשה נמנע (יהיה התקף אבל קל יותר כזה שישנים בו בלילה, לא מקיאים מהשיעול והלכים לגן עם משאף ונטולין לפניארוחת צהריים)
זה עובד כמו קסם. אני ובעלי כבר יודעים לא להתמהמה עם העלאת המינון
היתה לנו גם תקופה של מינונים גבוהים לטיפול מונע (2 פלקסטוייד בוקר ו-2 ערב + סינגולייר)

רק ונטולין לצהריים?

הונטולין אצלנו לא ממש עוזר. לא מרגישים בהבדל ודווקא התחושה היא שכמה שפחות ונטולין - ההתקף ייגמר מהר יותר.

2 פלקסוטייד כמה זה במ"ג?

אצלנו הוא אמר או 300 מ"ג QVAR או אמפולה שלמה של אינהלציית בודיקורט.. בשביל ההשוואה..

אי אפשר להשוות

כי אלו מינונים שונים
אצלנו זה 125 ללחיצה
בכל מקרה מותר גם 4.. רק שאצלנו 2 עושות את העבודה
ונטולין אצלנו עובד נהדר ומהר
הרעיון הוא שזה מותאם פר ילד. כמו בכל דבר ברפואה- זה לא מתמטיקה. מה שטוב לליה לאו דווקא טוב לאיתי ולהפך. מה שכן- כל רופאי הריאות שדיברתי איתם טענו שהמפתח לטיפול טוב זה שההורים יזהו את ההתקף בתחילתו ומייד יעלו למינון המקסימלי

תודה. ועוד שאלה בנושא - פיזיוטרפיה נשימתית

מישהו ניסה?

אתמול לקוח אמר לי על זה משהו על רגל אחת (הוא מהנדס בחברת פיתוח של מוצרים רפואיים)..

אמר שיארגן לי פרטים של רופא מומחה שמאוד מאמין בפיזיוטרפיה נשימתית ואביזרים שעוזרים לילדים לרדת בתרופות ולשפר את איכות חייהם.

tamlav1

New member
אנחנו ניסינו כשלילך היתה ממש קטנה.

עשינו מעין תפיחות על בית החזה וגם השתמשנו במכשיר מיוחד שאני לא זוכרת את שמו.
בעלי היה משוכנע שזה עזר והקפיד לעשות לה כל בוקר כדי להוציא ליחה.
אני לא התחברתי לעניין.....
אבל אני יודעת שזה עוזר. היתה לי שיחה על זה עם פיזיוטרפיסטית במחלקת ראות ברמב"ם שסיפרה לי על ההצלחות של השיטות האלו על ילדים שחולים במחלות ראות שונות.
תמי

אורטל OSE

New member
אמרה לי על זה הפיזיותרפיסטית הפרטית

אבל בפועל לא עשינו. אומרים שזה מאוד עוזר.
תרגישו טוב!

אנחנו בפעמיים ביום כבר כמה שנים

והמציאות הוכיחה שכל פעם שאנחנו מנסים לרדת- אנחנו חוטפים התקף.
אני מרגיש כמוך- אבל יעודד אותך שזה בשאיפה (משמע- הרבה פחות עוצמתי מכל דרך מתן אחרת) ושעד כה לא נמצאו תופעות ארוכות טווח?
זה לפחות, מה שאמרו לי....

זה שלא נמצאו לא אומר שאין

אני לפחות לא יודע על כאלו שנמצאו- אבל אני לא מומחה ריאות ילדים. אני מתבסס על מה שאמרו לי ממומחי ריאות ילדים וגם את זה אני לוקח בזהירות.
כמה שנים? מאז שאני זוכר את עצמינו. תמיד לקראת החורף העלנו לשתי לחיצות ולקראת הקיץ הורדנו לאחד. תמיד, אבל תמיד כש"ניסינו" או פיקששנו- התגובה היתה בהתאם

יש- אבל מעט וחלשים יחסית

וכן- ישנה מעולה בלילות.
זה לקח זמן ללמוד ולהבין שאין ברירה- אבל במקרה שלנו- זה אכן הוכיח את עצמו.
כל פעם שאני רוצה לנסות ולהפחית במינון- אנחנו מגלים שזה עוד לא הזמן

למעלה