יש טרנד חדש בברייקים ב-9 בול?

The Shunned One

New member
יש טרנד חדש בברייקים ב-9 בול?

ראיתי עכשיו את הראקים האחרונים של המשחק בין בוסטמנטה לפיץ'. דרמה מטורפת. ההחלטה של הפאול לקחה המון זמן, והיתה הפסקה גדולה עד שהמשחק חודש, וגם אז, עם כדור ביד, פיץ' ניצח את המשחק בשיניים. בכל אופן, זה היה מוזר לראות את בוסטמנטה לוקח גישה אחרת לגמרי בברייקים שלו. לא עוד DIRECT BREAK או CUT BREAK. רק פתיחה רכה, ה-1 בכיס האמצעי והלבן חוזר 2-3 אינצ'ים אחורה בכל ברייק, מבלי לאכזב. כל הראק מתנהל בחצי אחד של השולחן. זה נראה כאילו הוא מחקה את ואן קורטזה, ולא ההיפך.

9ball master

New member
זה כבר הרבה זמן

ששחקנים עברו לפתיחה רכה, לפי הבנתי כבר החלו לגבש תוכנית לשינוי של החוקים על מנת למנוע את הפתיחה הזאת ולדעתי בצדק...

9ball master

New member
כי....

מי שרוצה פתיחה חלשה שילך לשחק סטרייט פול או סנוקר.... 9ball זה משחק מהיר ומלא באקשן, הפתיחה הרכה הורגת את הנשמה של המשחק, מצדי שגם יאסרו על שימוש בטיפ מפנוליק למכת פתיחה ונחזור לראות כישרון של שחקן ולא טכנולוגיה... הפתיחה הרכה (בשילוב את הציוד שקיים היום) גורמת לכדורים להתפזר באותה צורה כל הזמן והופכת את המשחק לקל מידי עבור שחקנים ברמה המקצוענית על לכדי גיכוח... בארה"ב למשל ב florida tour עברו לשחק 10ball במקום 9ball כי הפיזור של 10 כדורים בצורת משולש קשה יותר ופחות צפוי, כמו כן הם החליטו שאם ה-10 נכנס בפתיחה לכיסים העליונים אז לא ניצחון אלא מחזירים אותו לנקודה וגם ניתן לפתוח רק מה box. ב us open אפשר לפתוח רק מה box ושני כדורים חייבים לעבור את קו אמצע השולחן מה שמנטרל את הפתיחה הרכה, בעבר כשהשתמשו ב sardo לסידור הכדורים אז הציבו את המעוין כך שה-9 היה על הנקודה על מנת למנוע מהכדורים הצדדיים להכנס אוטומטית לכיס העליון... 9ball תפס תאוצה בתחילת שנות ה 60 כי הוא היה המשחק המועדף ע"י המהמרים, המשחק היה מהיר, מלא אקשן וכסף החליף ידיים מהר.... עם השנים הוא נהפך למשחק המועדף בתחרויות כי הוא התאים יותר לטלויזיה מסטרייט פול והקהל העדיף לראות את הפתיחה הגדולה ואת האקשן המהיר, לראות את ה 9 נכנס בפתיחה או 3 - 4 כדורים... הפתיחה הרכה לקחה את כל זה מהמשחק! זה כמו שפתאום בסנוקר מכת הפתיחה תהיה חזקה ותפזר את כל הכדורים.... זה פשוט פוגע ברעיון שמאחורי המשחק. לדעתי הדרך הנכונה צריכה להיות שניתן לפתוח מכל מקום מאחורי קו הראש ולא להגביל רק ל box אבל לחייב ששלושה כדורים יעברו את קו האמצע כאשר כדור שנכנס לכיס אמצעי יחשב ככדור שעבר את האמצע, תאמין לי שזה לא קל כמו שזה נשמע וצריך פתיחה חזקה ומדוייקת על מנת שזה יקרה... או לחילופין ששני כדורים יעברו את קו האמצע ולהפעיל שעון זמן למכה של 30 שניות, העובדה שלשחקנים יש את כל הזמן שבעולם על כל מכה ומכה עושה להם את החיים מאד קלים, אם הם ישחקו מהר יותר אז הם יחטיאו יותר והדרמה והאקשן יהיו גדולים יותר....

3d3n

New member
JUMP CUE

עוד משהו. מה הרעיון בלתת לשחקנים להשתמש בJUMP CUE. זה יוצר חוסר משמעות בלעשות סנוקר על הכדור הנוכחי בפול (בהנחה שאפשר להשתמש בJUMP CUE כדי לצאת מהסנוקר). זה גם מוציא קצת את ההנאה בתור צופה. אתה לא רואה איך הם מתחמקים מסנוקר, פשוט מעיפים את הכדור מעל.

9ball master

New member
אני לא מסכים.....

אתה מעלה כאן עניין שהיה נושא לדיונים ציבוריים נרחבים בפורומים בינלאומיים, אני אישית מאד אוהב את ה jump cue ואני אסביר מדוע לדעתי אתה וכל מי שטוען שזה עושה את החיים קלים טועים..... נתחיל בזה שכפי שכבר אמרתי, 9ball זה משחק של אקשן וה jump cue מוסיף לאקשן הזה הרבה, אני לא חושב שזה מוציא את ההנאה לצופה, פשוט תשמע ותראה את איך הקהל מגיב כאשר שחקן מבצע מכת הקפצה מוצלחת.... ולרגע שלא תחשוב שזאת מכה קלה!!! צריך להסתכל על הנושא משני הצדדים של המשחק: מצד אחד, במקרים מסויימים הרבה יותר קל להתחמק מסנוקר בעזרת מכת הקפצה ולצאת מהגנה להתקפה. מצד שני, משחק ההגנה נהיה קשה יותר ודורש יכולת גבוהה יותר מהשחקן המתגונן, כבר לא מספיק להביא את הכדור הלבן מאחורי כדור חוסם אלא צריך להצמיד את הלבן לכדור החוסם בכדי למנוע את אפשרות ההקפצה.... כלומר השחקן צריך להתחשב בעוד אפשרויות בעת חישוב המכה. אם תוסיף את העובדה שעל מנת לבצע מכה חוקית בפול, על כדור כלשהו לפגוע בדופן לאחר שהלבן פגע בכדור המטרה (לא ניתן "להתגנב" מאחורי כדור כמו בסנוקר) אז תבין שלבצע מכת הגנה טובה בפול דרושה מיומנות גבוהה מאד. אז מצד אחד המשחק נהיה קצת יותר קל אבל מצד שני הוא הפך ליותר קשה.... מכיוון שמכת ההקפצה היא לא קלה אז אם נסתכל באופן כללי על המשחק הייתי אומר שהמשחק הפך לקשה יותר. דרך אגב, מכת ההקפצה תמיד הייתה קיימת וחוקית, זה רק השימוש במקל קצר יותר (שמאפשר להקפיץ יותר בקלות) שנכנס לפני קצת פחות מ 10 שנים שגרם לשחקנים להקפיץ יותר...

למעלה