יש לי שאלה די מפגרת.....

יש לי שאלה די מפגרת.....

אולי יש איזה סיפור ברור מאחוריי זה ואני מצטערת אם אני סתם מטרידה אבל אני וחברות שלי שמענו השבוע קצת מוניקה סקס והיה לנו ויכוח קטן. בשיר "מאז שנגמר נפגשנו רק פעם ברחוב בהתחלה עוד כתבתי לה אח"כ הפסקתי לכתוב...." כל מה שקרה אח"כ (הפסיק לכאוב/הפסקתי לכתוב/נהיה לי טוב וכד´...) זה בגלל שהמטרה של השיר היא להראות שכל דבר רע עובר ושעל כל האכזבות מתגברים או פשוט שהכותב שלו מסטול!??? זה באמת ממש מסקרן אותי
יום נעים.

casperit

New member
לא יודעת

טוב בטח השני. אממ אני אומרת שלא צריך לנתח את השירים של מוניקה סקס. "אל תקני זה לא האף שלי" יעל

עטלף77

New member
לדעתי זה מה שיפה בשירה.

שיש את מה שגלוי ואת מה שחבוי. בואו ניקח את זה קצת יותר רחוק ונגיד שגם בשירים של ביאליק, לדוגמא ´צנח לו זלזל´ אפשר לראות שעל פני השטח מדובר בתיאור של עונות השנה בגן אבל הכוונה של המשורר היא בעצם לתאר את השינוי באהבה של בת הגנן (כשתגיעו לי´ב תבינו על מה אני מדבר
) NP - jerusalem / ELP

טוב תראו.....

בתור אחת שמרחיבה ספרות אני חושבת שאחד הדברים הכי יפים בשיר זה לנתח את המילים שלו (מה לעשווווות , אף אחד לא מושלם) ...
זה סתם נחמד מה זה ספוילר בכלל?

Lenard

New member
למען האמת...

המילה אף במשפט "אל תקני זה לא האף שלי" היא קיצר של המילה אפטרשייב...

casperit

New member
כן?????????????????????

טוב.... אממ כן? אתה בטוח? זה לא נראה לי... ואגב גם אני מנתחת את השירים, אבל השירים של מוניקה פשוט לא מובנים, טוב לא משנה הם יפים:) ואממ שנה הבאה אני בי´.. (אני ילדה קטנה..) ביאליק? אמממממממממממ יעל

למעלה