לא יודעת אם קשור..

שרונה320

New member
לא יודעת אם קשור..

שלום. אני סובלת מסחרחורת, אי יציבות ובחילות במשך כל היום, 3 חודשים כבר. עברתי בדיקות, א.א.ג, נוירולוג, אורטופד, עיניים וכו'. בינתיים אין שום אבחנה בשום מחלה. חלק מהרופאים החליטו שאני סובלת מחרדות ושאני צריכה טיפול. מה את אומרת? יש מצבים כאלה בהם אני נמצאת עכשיו הקשורים לפסיכולוגיה? אולי בגלל דחק נפשי, ובעיות בתקופה האחרונה. היה לי גם התקף סחרחורת אחד, לא ברור עדיין מה זה, זה היה מתוך שינה, וכמעט התעלפתי מזה. אשמח לקבל עזרה ועיצה. תודה

בהחלט יכול להיות קשור

לשרונה 320 שלום, תופעות כמו שאת מציינת יכולות בהחלט לנבוע מחרדות ופחדים מכל מיני מקורות, במיוחד במקרה בו את עשית כבר ברור רפואי די מקיף. אני מציעה לך לפנות למטפל שמכיר היטב תופעות של חרדות ופחדים ולעשות אצלו ברור שלא חייב לקחת הרבה זמן, כדי שתדעי האם מה שאת סובלת נובע ממצב נפשי או גופני.אני לא מכירה אותך והייתי רוצה שתספרי האם את מתמודדת עם מצוקות או קשיים מיוחדים בתקופה האחרונה? תפרטי יותר ואולי אוכל לענות לך יותר בפרוטרוט. אשמח לענות על שאלות נוספות, רינה בלום

שרונה320

New member
שלום רינה

בחצי השנה האחרונה הייתי נורא עצבנית. איבדתי את עבודתי, ולמרות שקיבלתי פיצויים ויכולתי להסתדר עם זה, בכל זאת הרגשתי רע. רבתי גם עם משפחתי כמעט כל יום. קניתי מחשב והוא התקלקל, ואח"כ המסך התקלקל, הרגשתי שכלום לא הולך לי. אח"כ נירגעתי. יום אחד בלילה הגיעו סתם כך דפיקות לב חזקות. חשבתי שאני הולכת לקבל התקף לב. למחרת הרגשתי לא טוב. הלכתי לעשות בדיקת א.א.ג, ומאמץ. אמרו לי הכל תקין. אחרי כמה ימים הכל נרגע.. וגם אני. אחרי שבוע שבוע בערך התחלתי להרגיש אי יציבות, הרגשה מוזרה, סחרחורת מוזרה ובעקבות זה הגיעו הבחילות. שוב חשבתי שהולך לקרות לי משהו. עברתי המון בדיקות, רופאים, ולא מצאו כלום. עד היום אני מרגישה כך, כבר 3 חודשים ברצף, 24 שעות ביממה. לפני כחודש היה לי התקף סחרחורת מפחיד, זה גם קרה מתוך שינה. התחלתי לקחת "פלוטין" בהמלצת רופא משפחה, עדיין אין שיפור. עוד לא הלכתי לטיפול, אבל קבעתי תור. מה את אומרת? איך אני יכולה להבריא? אני לא יכולה לחפש ולחשוב על עבודה ככה, לא יכולה לבלות. כל הזמן מחכה שזה יעבור. תודה.

בהחלט נשמע כמו תופעות של חרדה

שלום לך שוב שרונה 320, ממה שאת מספרת בהחלט ניתן להתרשם שאת סובלת מתופעות של חרדה ומצוקה נפשית. אני לא יודעת מדוע אין שיפור בהרגשה שלך גם לאחר שהתחלת לקחת תרופה לשם כך. הרבה פעמים תרופה מסוימת לא טובה למטופל מסוים ואז פשוט צריך להחליף ולנסות תרופה אחרת. בכל מקרה, אני לא ממליצה לך להסתפק רק בטיפול תרופתי. את צריכה לדעתי לשלב זאת גם בשיחות טיפוליות אצל מטפל שהתמחה בטיפול בחרדות. טיפול נרטיבי מצוין על פי ניסיוני בטיפול בחרדות, בשל העקרונות המיוחדים לו שמפרידים בין אישיות המטופל לבין הבעיה שלו ומקלים ע"י כך על המטופל להתגבר על החרדה. כמו כן טיפול נרטיבי משאיר את כל הכוחות אצל המטופל ומאפשר לו לשלוט בטיפול, בבעיה שלו, ועקב כך בחייו בכלל. אשמח לענות על שאלות נוספות, רינה.

שרונה320

New member
המשך

ה"פלוטין" עוד לא השפיע כי אני לוקחת אותו רק שבועיים וחצי, וההשפעה שלו לאחר 4 שבועות.. קבעתי תור לפסיכולוגית. מהו בדיוק טיפול נרטיבי? אני צריכה לבקש את זה ממנה?

תיכנסי לקישור הבא

www.hebpsy.net/narrativi ותקראי קצת על טיפול נרטיבי. טיפול נרטיבי ניתן ע"י מטפלים שהוכשרו לטפל בשיטה. אני לא יודעת האם המטפלת שלך ספציפית מטפלת בשיטה. כל טוב, רינה

למעלה