לכבוד גב גרונפלד (שבת שלום)

• פותח הנושא mc55
  • פורסם בתאריך

mc55

New member
לכבוד גב גרונפלד (שבת שלום)

הייתי מעוניין לדעת : עברתי תאונת עבודה ב-אוגוסט 2004 בזמן עבודתי כשף במסעדה בתל-אביב . כל הניירת חתומה ,כל הצילומים ישנם והוגשו יש לי עורך דין , שהאמת אני לא כל כך מרוצה מתיפקודו . הפגיעה היא בגב תחתון : בקע בחוליות l-4 l-5 עברתי : emg 'ct 'ועכשיו לפני כחודש mri . הייתי כבר בשני ועדות רפואיות הראשונה קבעה לי 20 % הועדה השניה דבעה לי 0% עכשיו אני מערער , שלחתי להם את תוצאות ה - mri אני לא מבין מה עוד בן אדם אמור לעשות מול מערכת כזאת מיתנכרת !!! אני בן 40 כושר העבודה שלי ירד ב-60% לפחות אפילו עמידה ממושכת במטבח גורמת לי לכאבים שלא לדבר על משאות קלים . אני שף במיקצועי ועד היום כבר 16 שנה מיום סיום הלימודים שלי אני עובד בענף ומתפרנס בכבוד כמו כל משלם מיסים עזרתך דרושה לי או לחלופין יעוץ שלך בכבוד רב ותודה מראש מוטי (סוף שבוע נעים לך ולכל אנשי הקהילה )

מה זה ועדה שניה?

מהתיאור שלך קצת קשה להבין האם עמדתה בפני ועדה רפואית מדרג ראשון פעמיים או בפני ועדה רפואית מדרג ראשון וועדה רפואית לעררים. אם נקבעו לך 20% נכות זמנית, בהחלט יתכן שלדעת הועדה, בבדיקה השניה, לא נותרה לך נכות כלשהי וקבעו לך 0% נכות. אם כך, אתה מערער עכשיו לועדה רפואית לעררים. השאלה האם קביעת הועדה מדרג ראשון היא נכונה או לאו, היא קביעה רפואית-מקצועית ולא קביעה משפטית בעיקרה. אם יש לך ספיקות, כדאי אולי להתייעץ עם רופא אורתופד מומחה, המכיר ומבין את המבחנים לקביעת דרגת נכות. יתכן, שיאמר לך כי הועדה מדרג ראשון צדקה (כך למשל אם היו לך בעיות בגב לפני התאונה ותרומת התאונה למצבך הכולל היא זמנית בלבד). מנגד, יתכן ויגיד כי הועדה טעתה וכי ראוי לקבוע לך אחוזי נכות גבוהים יותר. במקרה שכזה, בהחלט יש לשקול קבלת חוות דעת מקצועית לצורך הגשתה לועדה הרפואית לעררים.

למעלה