למה משנים את המסלול כל שנה?

למה משנים את המסלול כל שנה?

בספר השני לאנס מספר על טיפוסים שלא קיימים בטור הזה (מונט ונטו למשל)- למה המארגנים משנים את המסלול? בשביל האתגר?

הרבה יותר פשוט מסתם אתגר....כסף

לכל מהדורה של הטור דה פראנס יש מכרז. למכרז נגשים נותני חסות וגם בעלי עניין לכל המשימות ( בניית הבמה, בניית גדרות וכל מה שצריך לעשות כדי שמרוץ כזה ענק יתקיים). גם ערים מגישות בקשה כדי שהטור יעבור דרכם. יש שלוש קטגוריות במכרז הזה. עיר בה הטור עובר,עיר ממנה מזנק קטע ועיר בה מסתיים קטע. זה שווה הרבה, מאוד, כסף. בעיקר לערים בהם מתחילים ומסתיימים קטעים. כמה אנשים, שאינם גולשי סקי, היו מכירים את האלפ' דואז' לו הטור לא היה עובר שם? זהו בדיוק העניין. המכרז על מסלול הטור מתחיל יותר משנה לפני המהדורה הרלוונטית. כבר היום אנחנו יודעים כי הטור של 2006 (אולי 2007) יתחיל בלונדון. אין לזה קשר לידידות המופלאה והאהבה השוררת בין שתי המדינות בניהן מפרידה מנהרה. יש לזה קשר הדוק ליורו ושטרלינג.

היו שנים בהם הטור עבר בחצי אירופה

היה רעיון להתחיל את הוואלטה בסנטרל פארק בניו יורק, ארה"ב. פרולוג בסנטרל פארק,שניים או שלושה קטעים במדינת ניו יורק וסביבתה ולאחר מכן יום מנוחה שינצול להטסה של כולם רוכבים בקונקורדים לצרפת.

natyh

New member
וכמובן שילוב כזה ייצור

אפשרויות מענינות ??? בשבילך בועז הימורים . מי ינצח בטיפוס לימת בייקל ??? איבאן מאיו או הרכבת הטרנס סיבירית ??? או אולי רוברטו היראס בנגד השעון נגד משאית בעליה ??? יותר טוב אפילו מכספי בדאון היל נגד אופנוע ... נתי

יש לי רעיון יותר טוב...

בגלל שהצרפתים מתים עלינו ובגלל שאריק אוטוטו מביא לנו שלום. ב-2007 הטור דה פראנס יתחיל במזה"ת. הפרולוג יהיה בבגדד, משם ירכבו לדמשק (סיום בספרינט בשביל פטאקי), אח"כ ירדו דרומה לרבת עמון, ומשם קטע קדוש שיעבור בנצרת, בית לחם וירושלים. יום מנוחה וטיסה לצרפת.

natyh

New member
ומתי ????

בהתאם לסרט שראינו אתמול ... יתחיל הטור בבייג'ין ??? אך איזה יופי יהיה לראות את וולוורדה בחולצה הצהובה נכנס לאולן בטאר כשמסביבו רצים ילדים מונגולים קטנים רכובים על בפלו ...יאקים בשפת המקום !!. נתי

טיראן מ

New member
הצעה טובה בהרבה !!!

לא יודע אם שמתם לב, אבל, הולך ונבנה בישראל כביש אספלט סטרילי, עם טופוגרפיה מטורפת ואתגרית. חוויה ייחודית לרוכבי כביש. כביש המערכת הצמוד לגדר ההפרדה !! 300 ק"מ של כביש סלול היטב, ללא רכבים. עליות וירידות בשפע, סיבובים מדהימים. אני גר ליד הגדר (מהצד הנכון) וכל פעם שאני רואה את הכביש אני חולם על היום שבמקום בט"שיות יעבור עליו פלוטון צבעוני... חלום.

natyh

New member
לא ממש

אני בטוח שהבטשית תלווה את הפלוטון , למיטב הבנתי גם באתונה !!! אל קעידה זוכר ( "אוקעוד וולא בטוחאק " מספר הכיס של הוראות פתיחה ב ... ) מארגנת לנו את העניינים !!! אז מה זה משנה בעצם איפה יעבור המסלול . וזו ההזדמנות של התעשיה הצבאית לעשות קצת כסף ממכירת אבירים וטנקי מרכבה לליוווי פלוטונים באתונה וורונה . ובקרוב במירוצים חשובים בארצות הברית !!! ושאלה לסיום : נגד השעון חד אופן , לאנס , וטנק מרכבה . מי מנצח ??? נתי

שמעתי גם שהמציאו עכשיו...

אפוד קרמי מקרבון, ששוקל רק 8 ק"ג (בלי מחסניות, מימיות וקסדה).

יש עוד מסלול מצויין ששכחנו...

מזנקים מאזור תורמוס, אחרי 10 ק"מ עולים על הסלוקי וממשיכים צפונה. משם מבצעים עלייה ראשונה, לעיר היפייפיה קאבריחה.. אח"כ מבצעים גלישה בחזרה לסלוקי ומטפסים לקלת דובאי המדהימה (זהירות יש בצד עדיין כמה זירות מטענים שלא פורקו), אנחנו ממשיכים בטיפוס דרך ואדי האיצטבל לכייון הכפרים חולה ומרכבה. ומשם חוזרים לסלוקי וממשיכים צפונה עד הליטאני, הקטע יסתיים בטיפוס לפיסגת הבופור.

ומסלול נוסף: מסלול 4 הקלות...

מזנקים בבופור, ממשיכים למונפור, גולשים דרומה לקלת דובאי ואז שוברים מזרחה ומסיימים בטיפוס למצודת נמרוד.

natyh

New member
בועז זה לא מסלול שטח

ולא דאון היל , כאן הדרישה היא לכביש או פאבה או בוץ . ולכן : המסלול הלוקח הוא מהחרמון לים המלח ובחזרה . וכך נראה בפעם הראשונה טיפוס מים המלח לערד, עם חגור מלא ושכפ"ץ. ורכבי ליווי ממוגנים . אינתיפדה או לא אינתיפדה . נתי

יש שם כביש...

אני יכול להתחייב שבסלוקי יש כביש. אני מקווה רק שהורידו את הבטונדות ליד או"מ חולה, כי הם קצת יפריעו לפלוטון לעבור. ודבר אחד בטוח, יגיעו הרבה אנשים לעודד את החולצה הצהובה, והם יניפו המון דגלים צהובים
.

הכבישים בשטחים קטנים ליד אלו שבנינו

בלבנון. אפשר להציע מרוץ לשלום בכבישים שבנינו שם. תקנון המרוץ יהיה מאוד פשוט. הגעה לקו סיום (ללא קשר למיקום שלו) שווה ניצחון ענק...נשארת בחיים אבל יש סיכוי שמשם תמשיך ללווינסון.

כדי לעשות את זה צריך לפנות...

לחברות האופניים שימציאו "נוכרי" (אני מאמין שהרוב פה יודעים על מה מדובר) מקרבון, שאפשר להרכיב על האופניים. פשוט לא נראה לי שפינו את כל זירות המטענים בלבנון.

למעלה