מה זה על טבעי ?

מה זה על טבעי ?

האם יכול להיות משהו שאיננו טבעי ? האם לא הכל זה טבע ? ואולי הכוונה לעל הבנתי ? אם הוא קיים היכן הוא נמצא כאן עמנו, או א- שם מעבר להשגתנו ?

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאני חושבת שחלק מהתשובה

נמצאת בגוף השאלה... על טבעי... (מעל הטבעי). מדובר בדברים שאין להם איזשהו הגיון של הטבע לו אני רגילים ומכירים. והוא קיים בכל מקום, או לפחות זאת רק דעתי... פשוט צריך לדעת איך להסתכל......

מתבוננת משני הצדדים../images/Emo140.gif

יש שאלות שאין עליהן רק תשובה אחת וניגודים יכולים לחיות היטב יחד על הבנתי יכול מאוד בקלות להפוך למובן מאליו ולהפך וכאן עמנו הוא לעיתים הרבה מעבר להשגתנו ומה שמעבר להשגתנו הוא הרבה יותר כאן שיהיה חג שמח

yelena6

New member
ככה אני מגדירה על טבעי..

מבחינתי התואר על טבעי מוענק בדרך כלל לתופעות שהמדע של ימינו לא הצליח להוכיח, וכך אמיתותן נתונה לשיקול האמונה שלנו. כל אחד משתמש באינטואיציה שלו ובשלל המידע שהוא צבר במשך חייו, ומחליט האם ייתכן כי התופעה קיימת או לא מבחינתו.

yelena6

New member
ועוד משהו..

בקשר לשאלה ששאלת, לדעתי הכל זה הטבע. גם התופעות שנראות לנו על טבעיות - בטוח קיימים חוקים פיסיקליים שהם מעבר לבינתנו כיום. קחו לדוגמא את תורת היחסות שלאינשטיין. התורה מסבירה הרבה אספקטים על הזמן שלא נראה להם הסבר עד הופעתו.אני בטוחה שלכל הסיפורים העל טבעיים יש איזשהו הסבר שאנחנו לא יודעים עליו. אולי הסיפורים לא תמיד מדויקים כפי שאנו תופסים אותם עם הידע שיש לנו כיום, אבל בטח יש הסבר. למשל, לא נראה לי הגיוני שהאנושות לאורך כל ההיסטוריה שימרה את האמונה באלוהים לכל צורותיו. אולי החוקים והדתות השונות הם פרי יצירת האדם, אבל יש איזשהו מקור לרעיון של ישות גדולה ולמטרת חיינו על כדור הארץ. הרי סך הכל אנו קולטים את העולם שלנו דרך הגוף שניתן לנו ככלי והוא מוגבל מאוד לקלוט דברים רק באמצעות החושים שלנו. מי אמר שאין איזה עולם מקביל לנו של נשמות, ואנו לא רואים אותו כי העין שלנו מסוגלת לקלוט רק קרני אור מחומרים בתדר מאוד ספציפי?

תשובות...

האם יכול להיות משהו שאיננו טבעי ? לא. הכל גשמי. האם לא הכל זה טבע ? כן ואולי הכוונה לעל הבנתי ? ממש לא אם הוא קיים היכן הוא נמצא כאן עמנו, או א- שם מעבר להשגתנו ? הכל ניתן להסבר. אפילו אורי גלר

למעלה