מה חושבים חורזים וכותבים, על הייעוץ של פרופ"

מקסים 45

Well-known member
אין צורך בזה כי
יש כבר אוכלוסיה מודבקת ומדביקה בתדירות
ולא עושים איתה כלום משיקולים פוליטיים.
שמם מתחיל באות ח'.
החרדים שומרים היטב על הנחיות, מי שאינו שומר, אלו הצעירים העורכים נשפי סיום, ומפגני השמאל.
קל להאשים חרדים ולפגוע בהם. ולאחר מכן לא מבינים מדוע החרדים צועקים שמע ישראל.

SupermanZW

Well-known member
החרדים שומרים היטב על הנחיות, מי שאינו שומר, אלו הצעירים העורכים נשפי סיום, ומפגני השמאל.
קל להאשים חרדים ולפגוע בהם. ולאחר מכן לא מבינים מדוע החרדים צועקים שמע ישראל.
החרדים שומרים היטב על ההנחיות ולמרות זאת נדבקים יותר. למה לא שואלים למה?

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל לפני שההדבקות הגיעה לאיזשהו בית היא אירעה ברחוב, בבית עסק או במוסד חינוכי. באלה מן הסתם מקפידים החרדים על מסכות יותר מהחילונים, אבל זה לא עוזר להם, פשוט כי הם נוהגים גם להצטופף. בבית כנסת, במקווה ובאירועים, קל וחומר. זו רק ההצטופפות שעושה את ההבדל, אחרת ההקפדה היתרה של חרדים על מסכות לעומת חילונים הייתה גורמת לכך שהחרדים היו נדבקים פחות.
מסכים ולא מסכים. מאחר ואיננו יודעים לומר מהיכן נדבק כל אחד, אנחנו גם לא יודעים לומר שאותו מדביק ראשונה שהגיע לשכונה, הילך עם מסכה בכל מקום שהיה. אמנם אני מסכים שבמגזר החרדי יש הקפדה יתרה על כך, אבל זה עדיין לא 100% בדיוק כמו שבמגזר החילוני זה לא 0%. מכאן שאנחנו לא יכולים ללמוד מעצם העובדה שבכל זאת יש הדבקות ראשוניות שמביאות את המחלה לשכונה/בית, שהמסכה לא מסייעת.

כפי שכתבתי לך בעבר (ואני יודע שאינך מסכים), לדידי המסכה עובדת ואני נסמך על כך על ההגיון הפשוט. לא, היא לא תמנע באופן מוחלט כל אפשרות להידבק, אבל היא בהחלט מסייעת למנוע את ההדבקה. לא צריך להיות רופא דגול או מדען בתחום המסכות בשביל להבין זאת.

מקסים 45

Well-known member
:unsure:

פרופ' דן אריאלי, שמייעץ לממשלה איך להתמודד עם המגפה, מגלה ל"7 ימים" את הרעיון המקורי שהציע לצה"ל:
"ביקשתי מראש אכ"א שייתן לי להדביק מחנה צבאי בקורונה, כי אנחנו לא מבינים את המחלה ומשלמים מחירים מטורפים על חוסר הידע שלנו. בתור חייל הייתי משתתף בניסוי כזה. כל מי שהולך לצבא לוקח סיכונים בשביל האזרחים. אם הייתי אומר שעכשיו תעשו משימה מטורפת אבל אולי תמנעו מלחמת עולם שלישית - הייתם עושים הרבה דברים". מה דעתכם?

הייתם מסכים שילדכם ישתתף בניסוי?
רוצה לראות את אותם פרופסורים והחכמים למינהם
נדבקים ומדבקים את קרוביהם.
עיצה מטורללת חסרת הגיון המראה את בורות הפרופסור
להדביק חיילים, חיילים שעלולים להתקע חולים בזמן התקפה על ישראל. את החיילים צריך לשמור היטב ולתת להם תנאים טובים, במיוחד מדינה כמו ישראל המוקפת אוייבים, איראן הודיעה שתתנקם בישראל על השריפות.

אבח"י

Well-known member
לא מתרגש, אז הוא אמר והוא הציע, SO
יש לך מישהו אחר, טוב יותר.. עד עתה מתברר שכל מנהיגי הקורונה הינם עדר נמושות, ורה"מ מתעסק בשרידה הפוליטית שלו.

SupermanZW

Well-known member
רוצה לראות את אותם פרופסורים והחכמים למינהם
נדבקים ומדבקים את קרוביהם.
עיצה מטורללת חסרת הגיון המראה את בורות הפרופסור
להדביק חיילים, חיילים שעלולים להתקע חולים בזמן התקפה על ישראל. את החיילים צריך לשמור היטב ולתת להם תנאים טובים, במיוחד מדינה כמו ישראל המוקפת אוייבים, איראן הודיעה שתתנקם בישראל על השריפות.
אחרי הטראומות שעבר בחיים שלו (זה נס שהוא נותר בחיים, אני רציני בקשר לזה) לא פלא שנדפק לו המוח. צריך לרחם עליו, לא לכעוס עליו.

SupermanZW

Well-known member
לא מתרגש, אז הוא אמר והוא הציע, SO
יש לך מישהו אחר, טוב יותר.. עד עתה מתברר שכל מנהיגי הקורונה הינם עדר נמושות, ורה"מ מתעסק בשרידה הפוליטית שלו.
הבן אדם הוא מצד אחד גאון ומצד שני מטורף. קראתי את הספר שלו "לא רציונלי ולא במקרה" בו הוא מסביר בפרוטרוט מה גורם לנו לפעול באופן לא רציונלי בסיטואציות רבות ושונות בחיים, אבל במקום ללמד כיצד לפעול באופן רציונלי הוא מצדיק ומשבח את חוסר הרציונליות בו אנחנו נוהגים. הוא גם חכם מאוד וגם משוגע לגמרי.

דיברגנט חדש

Well-known member
תפילות ומקוואות אינן קשורות לעניין (שכן הן מתנהלות באופן שלא מאפשר הדבקה). לבוש כמובן לא קשור לנושא כהוא זה, אם כי -מיותר כמעט לומר- עצם העלאת והכנסת הדבר לדיון מצביע על הלך רוחו של הכותב בנוגע לקהילה המדוברת.
לבוש אולי קשור, כי ישנה השערה, לעניות דעתי, לא מבוססת, על השפעת אלמנט הזיעה על העברת נגיף הקורונה שאותה הציג בכיר בליכוד.
פרופ' איתן פרידמן כתב שהנגיף לא עובר דרך העור אלא רק ע"י רוק וד"ר דרור דיקר כתב "לא ראיתי מאמרים שמדברים על הזעה כמקור להדבקה ולכן אין לי שום מידע על זה",

SupermanZW

Well-known member
לבוש אולי קשור, כי ישנה השערה, לעניות דעתי, לא מבוססת, על השפעת אלמנט הזיעה על העברת נגיף הקורונה שאותה הציג בכיר בליכוד.
פרופ' איתן פרידמן כתב שהנגיף לא עובר דרך העור אלא רק ע"י רוק וד"ר דרור דיקר כתב "לא ראיתי מאמרים שמדברים על הזעה כמקור להדבקה ולכן אין לי שום מידע על זה",
הקשקושים של בכיר בליכוד לא צריכים לעניין אך אחד. פרופסורים ודוקטורים לרפואה הם היחידים שצריך להקשיב להם בענייני רפואה ולא בכירים במפלגה כלשהי שמבלבלים את המוח. אפשר ואף נכון לקבל את דבריהם של פרופ' איתן פרידמן וד"ר דרור דיקר ולהתעלם מדברי בכיר בליכוד שהוא ודאי לא פרופסור ולא דוקטור אלא פופוליסט עלוב שמדבר שטויות ומפחיד את הציבור.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לא סבירה ההערכה שלך לגבי כושר ההדבקה.
חרדים מטבעם מתנהלים בצפיפות: תפילות זה צפוף, מקווה זה צפוף, פטריאליות זה צפוף, וכן זקנים או לבוש עודף זה לא הגייני (צריך לומר את זה!).
לעת עתה
בבתי הכנסת אין נדבקים
רוב הנדבקים לפי ה אישפוז בבתי החולים ובתי המלון הם חילונים שאינם מבקרים בבתי הכנסת.

דיברגנט חדש

Well-known member
הקשקושים של בכיר בליכוד לא צריכים לעניין אך אחד. פרופסורים ודוקטורים לרפואה הם היחידים שצריך להקשיב להם בענייני רפואה ולא בכירים במפלגה כלשהי שמבלבלים את המוח. אפשר ואף נכון לקבל את דבריהם של פרופ' איתן פרידמן וד"ר דרור דיקר ולהתעלם מדברי בכיר בליכוד שהוא ודאי לא פרופסור ולא דוקטור אלא פופוליסט עלוב שמדבר שטויות ומפחיד את הציבור.
אני מניח שהוא לא אמר את הדברים על דעת עצמו, אלא הסתמך על מקורות.
בנוסף, ד"ר דרור דיקר לא אמר שזה לא נכון, אלא היה מספיק ענו בכדי לכתוב שהוא לא מכיר מחקרים כאלו, אך לא פסל את האפשרות הזאת.

Harrington

Well-known member
מנהל
די ברור שמי שמאזכר לבוש חרדי בנושא שאין לו שום קשר מיוחד אליו, מביע בכך את שנאתו למגזר (ו/או את בורותו) ולא הרבה מעבר לכך. השאלה אם יתכן תיאורטית שיש איזשהו קשר דחוק ומפוקפק לא משנה זאת.

מקסים 45

Well-known member
אופס...לא שמתי לב שאת ח' בפורום (מה רע בתמונה ?) ...סליחה....התכוונתי לאנשים שעירים וטורבניות :)
כמה רעל בתגובה אחת? אדם לא צריך לחשוב כמוך, ולקבל את מלאו הכבוד. חילונים מדבקים יותר מאשר כול מגזר אחר.
אולי הקבוצה שלנו לא מתאימה לך?

Zadig

Well-known member
כמה רעל בתגובה אחת? אדם לא צריך לחשוב כמוך, ולקבל את מלאו הכבוד. חילונים מדבקים יותר מאשר כול מגזר אחר.
אולי הקבוצה שלנו לא מתאימה לך?
מקסים, תתמודד ואל תפנה לאלימות...

למעלה