מישהו שמע על ADD?

מישהו שמע על ADD?

כנראה מדובר בהפרעת קשב כלשהי, המטופלת בתרופות (סרוקסט - למי שמכיר, בת דודה של הפרוזק) אם מישהו יודע משהו על הפרעה כזו, אשמח לקבל כל אינפורמציה.

ADD/ADHD

היי מיה, ADD - Attaention Deficit Disorder ADHD - Attention Deficit/Hyperactivity Disorder שתי ההפרעות דומות אך ההבדל ביניהן הוא בהיפראקטיביות. היפראקטיביות היא מצב קבוע אך קיימת אצל כל ילד ברמה שונה. וכפי שאת רואה לפי ראשי התיבות של ההפרעות, אחת היא הפרעת קשב וריכוז בלבד והשנייה היא הפרעת קשב וריכוז מלווה בהיפראקטיביות. אני מצרפת לך כאן את כתובת האיגוד ל-ADD ושם יש אינפורמציה על ההפרעה. האם את מטפלת במישהו הסובל מההפרעה? הגר

הגר, תודה רבה

היי הגר, כן, אני מטפלת במישהו שסובל מההפרעה ומטופל בתרופות, אבל לא בדימיון מודרך, אלא, בשיטת גרינברג. מה שהיה חשוב לי לדעת הוא, שאין להפרעה הזו כל קשר עם דיכאון, מחשבות אובדניות, או כל מצב קיצוני אחר שעשוי להחריף בעקבות התהליך בגרינברג, ולהוביל לתוצאות בלתי רצויות... תודה רבה. היית לי לעזר רב. מיה

שיטת גרינברג

היי מיה, תוכלי לספר לי על קצה המזלג מה זו שיטת גרינברג ואיך היא עובדת? הגר

שיטת גרינברג על קצה המזלג

היי הגר שיטת גרינברג היא שיטה לימודית, המתמודדת עם מצבים פיזיים, או רגשיים, הנמשכים למשך תקופות זמן ארוכות. כאבים כרוניים, מתח, חרדה, עייפות, ומגוון רחב של סימפטומים שפשוט השלמנו איתם והסכמנו לחיות איתם, כי חשבנו שזה אנחנו - ואין לנו ברירה. דרך תהליך בגרינברג האדם לומד שיש לו מה לעשות בקשר לאותם מצבים, שהוא לא חייב להיות קורבן שלהם, הוא לומד לשים לב לגופו, ולהפוך את גופו למקור של כוח, חיוניות ומרץ, במקום שיהווה מטרד ומעמסה. בפגישה הראשונה הקליינט מגיע לאבחון בכפות הרגליים, כשבפג´ הבאות אנחנו בעצם מקשרים בין דפוסים התנהגותיים ורגשיים לדפוסים פיזיים בגוף, דרך חקירה משותפת של הקליינט יחד עם המדריך, ע"י תשאול וע"י עבודה במגע, ע"מ ליצור שינוי במצב שהוא רוצה לשנות. אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות להתראות, מיה

כל הכבוד

הגר הי ממש התרשמתי מהתשובה שלך, במיוחד מהשליטה בנושא וההפניה לאתר המקצועי. אני משוכנע שברגע שהפורום יגדל הרבה אנשים יוכלו להעזר בך. למרות שמיה כבר כתבה תודה תודה גם ממני.

m_katzmann

New member
add/adhd והטיפול בהם

היי מיה, גם add וגם adhd הן הפרעות על רקע רגשי וטיפול של גוף נפש יכול להצביע על הבעיה שגרמה לתופעה וברגע שאנחנו מודעים לסיבה ומנטרלים את המתח השלילי סביבה הגוף והנפש יוכלו לתפקד גם מבלי לזעוק . ויאמרו כאן שזו בעיה על רקע כימי, ויאמרו כאן שזו בעיה על רקע גנטי וגם אם זה אכן כך - הסיבה שאנחנו לא מצליחים לתפקד למרות המגבלה - היא על רקע רגשי. כי המוח שלנו מאוד מתוחכם ויודע לפצות את עצמו. הוא לא יכול לטפל בלבנו הפגיע. מאיה

למעלה