מתי מסתיימת תקופת הגמילה מניקוטין?

UP NORTH

New member
מתי מסתיימת תקופת הגמילה מניקוטין?

הפסקתי לעשן לפני חודש בדיוק, ובתקופה הזו יצא לי פעמיים לעשן חצי סיגרייה, משמע חצי סיגרייה פעם בשבועיים. ראיתי את הסרט של אלן קאר (לא קראתי את הספר) והמנחה אמר שסיגריה אחת "תחייה את המפלצת הקטנה", מה שלצערי באמת קרה והצורך לניקוטין התעורר שוב. בגלל שעישנתי רק כמות קטנה של ניקוטין (להזכירכם חצי סיגריה בשבועיים), זמן ההתנקות של הגוף מהסם תהיה קצרה יותר? כמה זמן זה בערך לוקח? תודה

turrican

New member
היי לך

אני חושב שהתהליך הגמילה מניקוטין היא לא הבעיה העיקרית כאן אלא בעית ההרגל הכבד שלנו. לשאלתך בערך 5 ימים הגוף מתנקה מהצורך לעשן פיזית . הבעיה היא ההרגלים החזקים והמוכרים שלנו. זה אותו קושי שמישהו רגיל לאכול כל יום סוג אוכל מסויים ופתאום אומרים לו "לא לגעת" כי זה לא בריא. כן גם אני חטאתי בסיגריה לפני שבוע וקצת ושוב התגבר אצלי הרצון לעשן אבל אני לא מעשן מאז ועבדתי על עצמי פסיכולוגית כל פעם שאני חושב על כך. יש 2 עובדות כאן ולא יעזור אף בית דין - שאתה מעשן סיגריה אחת - הצורך לעשן את הסיגריה הבאה הוא דחף חזק מאד. העובדה השניה: שאתה כבר בתהליך של עישון מאד קשה להפסיק. צריכים להפסיק באופן חד וכואב עד שיום אחד (וזה יגיע) תגיד: בשביל מה אני צריך את החרא הזה. בהצלחה אחי

UP NORTH

New member
5 ימים?

חשבתי שלפחות כמה שבועות... אני מקווה שהצורך לעשן הוא באמת בעיה של הרגל, כי אני בתהליך הפנמה אינטנסיבי שהסיגריות לא נותנות לי כלום. תודה

ההרגל

ממנו צריך להשתחרר לא מעשנת כבר חודשיים ושבוע,לא מרגישה צורך לעשן והגוף לא עצבני וכועס, אבל מידי פעם היד רוצה להישלח לקופסת סיגריות לשלוף סיגריה ולעשן, ככה באוטומטי ולא בגלל שהגוף דורש. זה הזמן באותו הרגע לבלום את התחושה וההרגל הזה באמירה פנימית שהסיגריה לא נחוצה ומיותרת, ולהעלות את כל הדברים השליליים (כי אין חיובי בסיגריה) שהסיגריה מייצגת. במהלך החודשיים הללו עמדתי במצבים שחייבו אותי חברתית לעשן סיגריה, אבל נחישות וכח רצון והגיון הניאו אותי מלהדליק את האחת המסוכנת. הכל בראש ושינוי תפיסה, שנה את ההרגל של הסיגריה במשהו אחר שלא מתקשר לסיגריות ותראה איך שהכל הופך להיות קל יותר. בהצלחה

turrican

New member
לפעמים יש התנגשות של הגוף עם השכל

אני מבין למה את מתכוונת. לפעמים רוצים להושיט יד אל הסיגריה ככה באוטומטי בלי לחשוב על ההשלכות. זה קורה גם במפגשים חברתיים שהייתם רגילים לעשן. ההרגלים כ"כ חזקים שהם גוברים לפעמים על ההיגיון ועל השכל הישר. אבל אסור לנו ליפול ל"תרמית" הזאת. חייבים להיות נחושים וחזקים.

תופעות ההתמכרות וההשתחררות מהן

שלום רב לכם יקירי, כל מה שכתבתם מאוד נכון, להיות מכור לניקוטין משמעותו לפעול אוטומטית, להיות מנוהל ע"י סם שבמקרה שלנו מאוד מתעתע, ובא בעיקר במחשבות שמופעלות ע"י תחושות אי נוחות ועצבנות וריקנות מאוד קלות ואפילו לא מורגשות, כמות קטנה מחזירה אותנו אחורה מבחינת החוויה והתפיסה, ובגדול, סתם משהו שמכניס אותנו לצרה ולא נותן לנו כלום טוב בתמורה. מה שחשוב הוא לא מה אתם מרגישים, אלא איך אתם מתייחסים לעובדות שעכשיו העליתי. חשוב לזכור שזוהי התופעה, לא לתת לזה להוריד לכם את הביטחון ע"י מחשבות שיקריות ומתעתעות, לזכור ששיחקתם אותה שאתם לא משתמשים בו יותר, ושאתם לא מוותרים על כלום בזה שאתם לא צורכים אותו, ואז הוא יצא מחייכם באופן סופי ויפסיק לנהל אותכם. אם תלכו בדרך זו, כבר מהיום הראשון של הגמילה תהיו בסדר גמור. שיהיה בהצלחה ובכיף

goodis

New member
מאוד לא ממליץ לך לעשן סיגריה בשבועיים

בעיקר אם עישנת הרבה בעבר. כדאי שמצאי לך לפחות איזה תחליף בינתיים - סיגריה ללא ניקוטין או משאף ללא ניקוטין..... ההתנקות הפיזית יכולה לארוך עד כמה שבועות

למעלה