נכנסת בצעד מהוסס ושואלת בלחש...

אורמור

New member
נכנסת בצעד מהוסס ושואלת בלחש...

אפשר? מותר? יש מקום גם ל.. איך להגדיר זאת?..כאלה שלא גדלו עם שואה בבית אבל ספגו את הדיה מעל גבי דפי ההסטוריה? הורי עברו את המלחמה ברומניה, כנראה בקלות יחסית כי חוץ מסיפורים על אנטישמיות, גזילת נכסים, עלבונות כאלה ואחרים, הנמכת פרופיל יהודי מחנות עבודה, כנראה לא איומים כל כך. סבתא אחת שנשרפה בפתחו של מקלט מהפגזה אוירית של גרמנים.. חוץ מזה לא ממש שמעתי זוועות. גם לא היו תופעות של ניצולי שואה,אבל.. מאז שנחשפתי ליומנה של אנה פראנק, ממש בגיל צעיר, חקרתי באובססיה את הנושא הזה שנקרא שואה, לא נשאר עותק של ק.צטניק שלא קראתי או יומן או עדות או מוזיאון שואה שלא בדקתי מקרוב, תוך נסיון נואש להגיע להבנה מניין צומחת עוצמה כזאת של רוע.. ולא..עד היום לא הבנתי,אבל הבנתי כבר שזה לא יובן לעולם.. קראתי את שלושת הדפים שנולדו כאן אצלכם, מרותקת, דומעת, לא אחת התעורר אצלי צורך לחבק, יודעת שאשוב לקרא, יודעת שיומנה של אמו של זלמן לייב ריתק, ומבקשת רשות מידי פעם לבקר אצלכם,-אולי גם תרשו לחבק או להוציא לכאן שירה בנושא, למרות שאין לי סארטיפיקט.. מקווה שלא אחשב פולשת.. מישהו אמר כאן:-"כולנו דור שני של.." ואכן ככה חשה אז ראשית מברכת על משכנכם החדש..לא את הישן לא הכרתי לצערי שנית מאחלת לכולם רק טוב,וצעידה קדימה בסנטר מורם.. הכתיבה של כולכם מרגשת כל כך.. מושיטה פרח לכל אחד ואחד
ומי ייתן ולא נדע זוועות עוד והעולם הזה יואר קמעא.. מול כל הזוועות המסופרות, תמיד חושבת בליבי רק הדבר הקטן הזה, של להיות אמא <ויש לי שני ילדים> ושהם יזעקו מרעב ותקצר ידי מהושיע..מה עוד צריך כדי להבין את עוצמת הזוועה גם שלא בתור "בת של..." מרגישה חובה אנושית לוודא שלעולם לא ישכחו,שלא תהה להם סליחה ומחילה, והמידע יעבור מדור לדור והלוואי שיהיה לכולנו אור שלכם בברכה אור וסליחה שהארכתי..

היי אור, ברוכה הבאה

מקווה שמותר לי, כאן מותר רק לחבק, אז חיבוקך מתקבל בברכה. מהכרותי עם יהודית אני מרשה לעצמי לקבלך. שיהיה לכולכם שבת שלום, ולכל עם ישראל שבת שקטה.

בת יוסף

New member
יופי! בואי והביאי עוד דברים משלך../images/Emo140.gif

אין צורך, אור, להלך על בהונות על מפתן הבית הזה שלנו. טוב פה, חם פה, מרגישים אותך פה. אז בואי, דברי. ברוכה הבאה שוש בת יוסף

הבת של

New member
אורמור , בדירוג הסבל

של השניצולים עומדת רומניה באחד המקומות האחרונים. אולי טיפה לפני הונגריה בעיקר בגלל טרנסניסטריה. סתתתאאאאם. אנחנו באותה צלחת, נכון יותר, באותו מסטינג, עם האוכל המעורבב שאין בו גבולות בין מוצק לנוזל, בין מתוק למלוח, בין חם לקר. אגב, העובדה שהתנצלת כבר בכניסה הראשונה נותנת לך הרבה מאוד קרדיט כבת הדור השני. בואי שוב שבי איתנו, אצלינו מקשיבים ומדברים, לא רק וירטואלית. אם נחשפת אלינו רק במקומנו החדש, כדאי שתכנסי לוואללה ותקראי קצת, תמצאי שאנחנו קרובים לך יותר ממה שתארת לעצמך.

tiyah

New member
אור, ברוכה הבאה!

שואלת בהיסוס מתנצלת בלחש דואגת שלא להכעיס סימני הכר מובהקים ומוכרים.

גילי 10

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo42.gif אור

הרגישות, הצעד המהוסס הזה, וההתנצלות הם מסימני ההיכר שלנו, מן כתמי לידה שמקבלים דגשים חזקים יותר עם הזמן, אכן את בת משפחה. אחות יקרה, תודה על הפרח והכתיבה המרגשת. אשמח אם תשתפי אותנו גם בשירה פרי עטך תילי

ברוכה הבאה, זרה ואחות ותודה

על הפרח. תמיד טוב. (נו, תראו תראו לאן הגענו, שכדי להיכנס למועדון שלנו, צריך להוכיח משהו... ימים טובים. ) את סבלותינו את קראת, והשתתפת. האם גם התחברת לחוש ההומור הנוראי שלנו? מקווה שגם. שמחה שקראת. שהתחברת. בראשית קיומו של הפורום, בהחלט חשבתי כי הוא ייטיב לבטא את אשר לי היה קשה. להסביר: כי "להיות דור שני" זו לא סתם התפנקות בלתי מובנת, אלא מהות. ושלא ממש כדאי לקנא. בינתיים צברתי כמעט כשנתיים ותק בפורום, ולי נעשתה המהות מובנת יותר ויותר,כן התברר לי, כי אחוז גבוה מעמנו, נשמתם ספוגה בשואה מחד, והינם "דור שני" למשהו, מאידך. זו הסיבה שבגללה מתחברים לכוחותינו אנשים רגישים שונים, שאינם "דור שני" פרופר, לפי ההגדרה הרישמית. שמחה שהפורום במתכונתו הנוכחית מעניין לקריאה, ונשמח להתעשר מפרי מקלדתך. מיכל.

למעלה