נעלי שטח לנסיך הכפר העירוני

• פותח הנושא em28
  • פורסם בתאריך

em28

Well-known member
אצל נסיך הכפר (ספורטאז' 1.6 2016) הגיע הזמן להחליף את נעלי השטח (215/70 על גנט "17).
הנסועה די ממוצעת (כ-17K בשנה) בכבישים סלולים בלבד.
במקור הותקנו ההאנקוק K110 שהחזיקו כ-4 שנים עד שהתייבשו ואז הותקנו צמיגי NEXEN CP671 שמסתבר שגם הם מגיעים במקור.
עכשיו אחרי כמעט 8 שנים יש צורך בהחלפה שניה.

החלופות:
- ההנקוק שהוחלפו בינתיים ב-K115 התייקרו בטירוף לכ-650 ש"ח לצמיג.
- ה-NEXEN אמנם מוצעים במחיר נורמלי של כ-400 ש"ח אך מבציר של תחילת 2021, ובתכלס הם מעולם לא נתנו את הרגשת האחיזה והרכות של ההנקוק.
- הציעו לי את הפאלקן ZE310 שעל פניו נותן איכות יחסית גבוהה (ב-TOP 10 במידה) במחיר סביר+ (כ-500 ש"ח),
אבל בביקורות מהעולם אני מגלה שהוא מצטיין דווקא בכביש רטוב ובשלג שפחות מצויים אצלנו ודווקא בכביש יבש ובצריכת דלק הוא לא משהו בכלל.

עצתכם, צמיגים אחרים באיכות טובה, כי החיים שלנו תלויים ב-10 סמ' גומי, במחיר סביר,
ומקומות בירושלים שאפשר לסמוך עליהם שיספקו צמיג שעוד לא התייבש במחיר טוב בלי סיפורים.

נערך לאחרונה ב:

boriska1

Member
לפני יותר מ3 שנים, לאחר דיון פה באתר, מבחינת עלות/תועלת התקנתי קלבר. עברתי עליהם כ60.000 ק"מ. אני מרוצה. כמו חדש.
משתדל לתחזק טוב, מילוי חנקן, רוטציה ואיזון בכל שנה. (היצרן ממליץ על רוטציה כל 10.000 ק"מ, אבל אני לא מקפיד)

ובשוליים אוסיף: יש דעות שונות על מילוי חנקן. מנסיוני כבר במכונית השניה שלי זה מצויין. רק אחרי 55.000 נסיעה בצמיגים, היה צריך
להוסיף טיפה אוויר.

תנסה אצל יונה המכוון, מאוד סמכתי עליהם בדור הקודם. עם מצי זה יותר מסובך, אבל בסוף זה יוצא המחיר הזול ביותר ומילוי חנקן כלול.
בהחלט אפשר לסמוך עליו אתה מקבלאת הצמיג ששילמת עליו, בלי זיופים. אם אתה קונה 4 צמיגים ולדעתך אתה צריך כיוון פרונט, אפשר
לדבר אתו שיכלולל במחיר.

נערך לאחרונה ב:

em28

Well-known member
עדכון למען הדורות הבאים:

אף אחד לא מחזיק את הצמיגים במלאי, לאחד יש במקרה מישלין SUV במלאי, לשני יוקוהמה, לשלישי קלבר ולכולם סינים בשמות שונים ומשונים.
מה שכן, לפי הסיפורים של הפנצ'ריות למישלין יש 7000 חברות בנות !!

ביקשתי מכמה פנצ'ריות לבדוק ולחזור אלי, ביניהן אנטון מיפו, י.ג המכוון, צמיגי תלפיות, אפרתי, שירק"מ ואחד מהדווידואים - שניים בכלל חזרו.

- ההנקוק די ירדו מהפרק בגלל המחיר.
- את ה-NEXEN הצלחתי למצוא אפילו במחיר של 340 ש"ח אבל....
- את הפאלקן ZE310 הזמנתי אצל יוסי מצמיגי דניה במחיר של 1750 לרביעיה (יוצא בערך 440 ש"ח לצמיג) בבירור שלו צמיגים טריים מ-4/2023.
במחיר הזה אני חושב (ומקווה) שה-VFM שלו יותר טוב מצמיגים אחרים.

מחר הצמיגים אמורים להגיע - אדווח לאחר ההרכבה.

נערך לאחרונה ב:

em28

Well-known member
עדכון:
אכן הגיעו, אוזנו והורכבו הפאלקן, ובאמת הם מאמצע אפריל (15/2023).
בנסיעה הקצרה בשדרות בגין הצפוף היה קשה להתרשם, אבל בכל מקרה רכים ושקטים יותר מה-NEXEN בני ה-4.
אירוע מוזר קרה לי ולא ברור אם יש קשר לצמיגים - במהירות פקק בכביש משובש פתאום נכנסה לפעולה הבלימה האוטונומית ללא סיבה.
זה היה מפחיד, ולמרות נסיונות לשחזר לא קרה שוב.

אחרי שהורדו ה-NEXEN מהרכב התברר שהצמיגים הקדמיים החלו להתפורר ואילו האחוריים התייבשו הרבה פחות,
זה קשור לזה שההנעה קדמית ?

למעלה