שאלה לגבי בוכנות פניאומטיות

kubeb2112

New member
שאלה לגבי בוכנות פניאומטיות

שלום (במקרה וזהו אינו הפורום הנכון אודה אם תפנו אותי לאחד כזה) אני מתכנן עבור דירתי החדשה מסך מקרן מתקפל. המסך יורכב מקיר גבס על פרופילים דו צדדי. כאשר צד אחד שלו (כאשר הוא מקופל) יכיל מנורות וישמש בעצב בתור תאורה לחדר ודקורציה. כאשר יפתח המסך בעצם הצד הנגדי שלו ישמש להקרנה.(טוב מראה עיניים ולכן צירפתי שתי תמונות של התכנון שלי כאשר הוא מקופל ופתוח) הבעיה שלי קשורה להנעה של המסך ממצב למצב: מאחר וגודל המסך הינו 1.5 מטר על 2.5 מטר. אני מעריך את המשקל של כל זה בכ-10 ק"ג. חשבתי להשתמש במנוע עם מתלה מפרקי אבל המשקל ,הממונטום והתהודה העצמית של המסך יכולים להרוס אותו די מהר. חבר הציע לי שימוש בבוכנות פנאומטיות ידניות (הכוונה כמו שפותחים תא מטען של מכונית והוא נשאר פתוח בגלל הבוכנות). האם יש דבר כזה? האם בכלל אני טועה ומדובר על בוכנה הידראולית? הפתיחה של הבוכנה צריכה להיות כ-30 ס"מ ובמצב סגור צריכה להיות כ-30 ס"מ. בכדי למנוע מאמץ על הבוכנה במצב מקופל לאורך זמן חשבתי לתת תמיכה בקצה המסך לתיקרה על ידי מגנט אדמה. כך רק לאחר שאנתק את המגנט הבוכנה תתחיל במאמץ. האם למישהו יש מושג על מה אני מדבר ויכול להפנות אותי למקומות קריאה כאלה ואחרים? האם למישהו יש רעיון יותר טוב למה שאני רוצה לעשות (פתרון זול ופחות מועדף הינו לשים פשוט מסך מקרן נגלל בכוך של הפלזמה ולפתוח אותו כשצריך)

Ktmridder

New member
בוכנות

תעשה את כול המדידות שצריך ולך לבחור בדרום ת"א בשם עזרא טכנולוגיות הוא בוודאי ימצא פיתרון

למעלה