שאלת כדאיות

aviram v

New member
נשמח לעזרה בתכנון טיול לארגנטינה / ברזיל

שלום לכולם, זוג צעיר (עם ילד קטן, שלא מצטרף לטיול) מתכנן לטוס לבד לאיזור ארגנטינה/ברזיל בחודש אוקטובר השנה, הכוונה היא לטייל בעיקר בארגנטינה בכל חודש אוקטובר, ואולי קצת בברזיל, נשמח לקבל קצת כיוונים ותשובות לקושיות הבאות
, אפילו רק לחלקן, מכל מי שיודע ומוכן לסייע
תודה מראש
1. האם חודש אוקטובר הוא טוב מבחינת מזג אוויר לאיזור ארגנטינה / ברזיל ? 2. בהתחשב במזג האוויר, האם עדיף להתחיל בצפון ארגנטינה ולרדת דרומה, או להיפך ? 3. התכנון הוא 3.5 שבועות בארגנטינה, ושבוע בברזיל (בעיקר חופים) - האם ריאלי, או שעדיף להתמקד רק בארגנטינה ? 4. האם איזור ברזיל בכלל, והחופים בפרט - מסוכנים לתיירים ? האם יש איזורים בברזיל שמומלץ להתרחק מהם ? 5. במידה והמטרה היא חופים בברזיל, איזה חופים מומלצים ואינם מסוכנים ? 6. האם פרט לחופים, יש מקומות לא מסוכנים בברזיל שחבל לפספס, ואפשר להספיק בנוסף למספר ימים בחופים ? 7. האם יש המלצה למסלול ל 3.5 שבועות בארגנטינה ? (עם דגש חזק על בואנוס וברילוצ'ה) 8. איזה חברות תעופה טסות מישראל לארגנטינה (דרך ארצות הברית), ומי מהן מומלצת ? 9. במידה ורוכשים כרטיס טיסה לסטודנטים, למי ומתי יש להציג את תעודת הסטודנט (רק לסוכן ? גם בשדה התעופה ?) 10. האם מומלץ לבצע בארגנטינה טיסות פנים, ובמידה וכן - דרך אילו חברות ? מה סדר גודל העלויות ? האם להזמין כבר מהארץ ? 11. האם חובה לשלוט בספרדית, או שאפשר לתקשר גם באנגלית בארגנטינה וברזיל ? 12. האם יש צורך בחיסונים כלשהם עבו רארגנטינה/ברזיל ? 13. אנחנו פתוחים להצעות כמו לקפוץ למקומות קרובים אחרים כגון לצ'ילה, במקום מספר ימים בבואנוס, או ברזיל, האם יש משהו שאסור לפספס ? 14. כל טיפ / הצעה / אזהרה / הערה והארה תתקבל בברכה
שוב תודה.

גרי רשף

New member
אנסה לסייע

1. אם אתם רוצים לטייל בדרום ארגנטינה - עדיף לא בחורף (העונות שם הפוכות לשלנו). 2. בקיץ חם מאוד בצפון ובחורף קר מאוד בדרום, לא משנה היכן מתחילים והיכן מסיימים. 3. לדעתי עדיף להתמקד בארץ אחת. אלו שתי ארצות ענקיות, להספיק את הכל לעולם לא תצליחו, ועדיף למצות את מה שאפשר למצות. אין טעם להגיע לריו דה ז'ניירו ליומיים כדי לומר "הייתי כאן" וכבר להמשיך הלאה. 7. המקומות "המקובלים" הם בואנוס איירס, איגואסו, ודרום ארגנטינה. לי בואנוס איירס אומרת הרבה כי גרתי שם כילד, אך אינני בטוח שהיא בגדר "חובה" לתייר הממוצע. כדאי גם לתאם ציפיות: בילויים? טבע? לתפוס זולה?.. 11. קצת קשה ללא השפות המקומיות, אם כי באזורים תיירותיים בארגנטינה תוכלו איכשהו להסתדר. 12. עבור ארגנטינה אין צורך בחיסונים: בסה"כ זו מדינה מערבית למדי, ויש כאלה שמתאכזבים מזה. 13. אל תפספסו את איגואסו, ויומיים אמורים להספיק שם: חצי יום בצד הברזילאי ויום שלם בצד הארגנטיני.

aviram v

New member
../images/Emo51.gif, תגובה :

1 + 2. בכל מקרה אנחנו טסים באוקטובר (אין אפשרות אחרת לצערי), השאלה היא מה מזג האוויר בארגנטינה/ברזיל בתקופה זו 7. מה מומלץ לעשות בדרום ארגנטינה ? 12.מנהל פורום חיסונים (רופא) ציין רשימת חיסונים ארוכה בגדר חובה...

גרי רשף

New member
השלמות

1 + 2: לפני כשנתיים וחצי טיילתי באיגואסו ובדרום, ובשני המקומות מזג האוויר היה נוח יחסית - לא חם מדי באיגואסו ולא קר מדי בדרום. 12: אני ביררתי לגבי ארגנטינה ונאמר לי שאין צורך בחיסונים. אינני זוכר את מי שאלתי.. נסה לברר בקופת חולים על מה הם ממליצים.

aviram v

New member
רשימה ארוכה...

קדחת צהובה, טיפוס הבטן, צהבת A, צהבת B, דיפטריה-טטנוס ו- MMR....

גרי רשף

New member
קראתי וזה נראה לי מאוד מוזר

מצד אחד מדובר מן הסתם ברופא שזה תחום ההתמחות שלו ושהוא יודע מה הוא אומר, אבל מצד שני לא ידוע לי על צורך להתחסן לפני נסיעה לארגנטינה, ואני מכיר הרבה חברים וקרובי משפחה שביקרו בארגנטינה בשנים האחרונות ושלא עלה בדעתם לחסן את עצמם נגד כל המחלות האלו.

aviram v

New member
שאלת כדאיות ../images/Emo13.gif

אם הפורום לא רלוונטי, מתנצל מראש, נא למחוק את ההודעה, תודה ! אנו מתכננים טיול שבו ניהיה בשבוע האחרון של ספטמבר בניו יורק, ובכל אוקטובר בארגנטינה, או לחילופין להעביר את השבוע בניו יורק לסוף הטיול (משיקולים שונים). (כלומר, שבוע אחרון של סטפמבר, עד שבוע לפני סוף אוקטובר בארגנטינה, ובשבוע האחרון של אוקטובר בניו יורק). 1.מבחינת מזג אוויר עדיף להיות בניו יורק כמה שיותר מוקדם (סוף ספטמבר לעומת סוף אוקטובר), אך מה הבדל במזג האוויר בניו יורק בין סוף ספטמבר לבין סוף אוקטובר ? האם משמעותי ? 2.מבחינת מזג האוויר עדיף להיות בארגנטינה כמה שיותר מאוחר , אך מה ההבדל במזג האוויר בארגנטינה (מהצפון לדרום) ? האם יש משמעות להקדמה/דחייה בשבוע ?
ובנושא אחר
: 3.הטיסה לארגנטינה (הלוך וחזור) תהיה דרך שדה התעופה ניוארק (שבניו ג'רזי), במידה ונהיה בניו יורק בתחילת הטיול, לפני ארגנטינה, האם יש אפשרות לשמירת חפצים בשדה התעופה ? כלומר, במקום להסחב עם כל הקניות איתנו לארגנטינה, מעוניינים לשלם עבור שמירת חפצים בשדה התעופה. האם יש אפשרות כזו בשדה התעופה הזה ? אולי בשדה תעופה אחר ? (חשוב שזה יהיה בתוך שדה התעופה, מכיוון שהקונקשין חזור יהיה קצר, ולא נוכל לצאת משדה התעופה).
רבה

avner roi

New member
דרישות קצת מוזרות של הסוכנים ?

מתכננים טיול של 5 שבועות לארגנטינה וקצת ניו יורק על הדרך...
שבוע בניו יורק, ולאחר מכן חודש בארגנטינה, ואז חזרה לארץ (דרך ניו יורק). הטיול מתוכנן לחגים השנה (אוקטובר 2008), נטוס כנראה בקונטיננטל. כאשר ביררנו מחירים אצל סוכני נסיעות, נאמרו לנו הדברים הבאים : 1. החל מתאריך 01.05.08 המחירים עולים ולכן כדאי להזדרז ולהזמין, אכן קראתי כתבות על התייקרות מחירים כללית, האם אכן אמור להשפיע עלינו כבר מהיום, או שזה סתם לחץ של סוכני הנסיעות ? 2. כמו כן נתבקשתי לכרטס (כלומר לשלם על הכרטיסים) תוך מספר ימים. האם זה מקובל לכרטס 5 חודשים לפני הטיסה ? מבריר קצר שערכתי עם חברים, הם תמיד כירטסו חודש/חודשיים לפני, אבל לא חמישה... היתכן שעלי לכרטס כבר עכשיו ? (דרישה זו הגיעה ממספר חברות/סוכנים שונים, לא מאחד) 3. בד"כ אני מרחיב מעט (בתשלום צנוע) את ביטוח החינם דרך כרטיס האשראי, בעיקר כדי להעלות את תקרת הוצאות האשפוז ליום. האם הטיול המתואר דורש ביטוח רחב יותר ? (מטיילים בניו יורק ובארגנטינה - מצפון לדרום, 5 שבועות, לא טראקים ולא ספורט אתגרי) 4. כרטיס טיסה עולה בין 1,400$ - 1,600$, חשבתי לרכוש פוליסת ביטוח למקרה של ביטול הכרטיס, האם כדאי ? האם יש למישהו פרטים לגבי מתי עלי לרכוש (יחד עם רכישת הכרטיס, דרך אותו סוכן נסיעות?) ? מה בערך העלויות ? האם הפוליסה הסטנדרטית תגן עלי מפני כל סיבת ביטול (אפילו אם סתם התחרטתי) ? תודה וסוף שבוע מהנה

למעלה