שלום, ושאלה

מצב
הנושא נעול.

iris and ben

New member
שלום, ושאלה../images/Emo39.gif

שלום, ושאלה

שמי איריס, אמא לבן בן השנתיים ילדתי את בן בניתוח קיסרי ובאותו מעמד של הוצאת בן ממני, הוצאו גם השחלה והחצוצרה השמאלית שלי, עקב גידול שנמצא על השחלה. לאחר הניתוח נמסר לי כי הפוריות שלי ירדה ב-30-40 אחוז. אני מתכננת להכנס שוב להריון בנובמבר. ואראה את הרופא שלי באוקטובר. עד אז רציתי לשאול אם מישהי התנסתה בדבר דומה? האם בהכרח יהיו לי קשיים להכנס להריון רק עם שחלה וחצוצרה אחת? לפני 3 חודשים הפסקתי גלולות והמחזור שלי היה סדיר לשימחתי.

iris and ben

New member
אופס../images/Emo5.gif

שלום, ושאלה

שמי איריס, אמא לבן בן השנתיים ילדתי את בן בניתוח קיסרי ובאותו מעמד של הוצאת בן ממני, הוצאו גם השחלה והחצוצרה השמאלית שלי, עקב גידול שנמצא על השחלה. לאחר הניתוח נמסר לי כי הפוריות שלי ירדה ב-30-40 אחוז. אני מתכננת להכנס שוב להריון בנובמבר. ואראה את הרופא שלי באוקטובר. עד אז רציתי לשאול אם מישהי התנסתה בדבר דומה? האם בהכרח יהיו לי קשיים להכנס להריון רק עם שחלה וחצוצרה אחת? לפני 3 חודשים הפסקתי גלולות והמחזור שלי היה סדיר לשימחתי.
אופס

רציתי לשאול את השאלה בפורום פוריות ובטעות רשמתי פה אם יהיו תשובות אשמח לקרא

היתה לי תופעה מעט דומה...

אופס

רציתי לשאול את השאלה בפורום פוריות ובטעות רשמתי פה אם יהיו תשובות אשמח לקרא
היתה לי תופעה מעט דומה...
שלום לך, גם אם טעית, חוויתי דבר מעט דומה . במהלך רצון להכנס להריון, נתגלו ציסטות ענק בשחלה הילמנית שלי וצ´יק צ´אק סודר תור לניתוחו להסרת השחלה. הובטח לי ששום דבר לא יקרה, אך איתרע מזלי ודווקא שחלה ימין היתה הפעילה ואילו זו שנשארה היתה מנוונת. פועל יוצא מכל הסיפור הוא שבמשך כחצי שנה היה לי מחזור מוזר ולא מוכר שהלך ודעך ומצאתי עצמי בגיל 30 בגיל המעבר עם כל התופעות של מונופאוזה... מקווה אני שזה לא יהיה המקרה שלך..מחזיקה לך אצבעות שתצליחי להרות גם עם ירידת הפוריות!! להתראות בפורום

אפשר בהחלט להכנס להריון

שלום, ושאלה

אפשר בהחלט להכנס להריון
עם שחלה אחת וחצוצרה אחת, אם אין בעיות אחרות, למרות שאכן הסיכויים פוחתים. השאלה היא גם מה גילך וכמה זמן לקח לך להקלט בפעם הראשונה. לדעתי האישית, כדאי לכם להתחיל לנסות באופן טבעי ולא לחשוב יותר מדי על אחוזי הסיכוי. מי יודע, אולי תהיה לכם הפתעה נעימה. מצד שני, אם את מודאגת, תנסי לתכנן קדימה למקרה שזה לא ילך צ´יק צ´ק. אם גילך פחות מ-35 שווה לנסות לפחות חצי שנה בלי עזרה. אם עברת את ה-35, אולי כדאי לבקש עזרה בשלב מוקדם יותר. במחשבה שנייה, אולי לא כדאי לחכות עוד חדשיים עם הנסיונות. אם יש קושי, עדיף לדעת כמה שיותר מוקדם ולהתחיל לטפל. רובנו כאן יודעים שכשיש בעיות פריון אין הרבה משמעות לביטוי "תכנון המשפחה". אבל כמובן יש לכם את השיקולים שלכם. שיהיה בהצלחה, איריס, ובתקווה שתכנסי לכאן בקרוב לבשר לנו על הריון ספונטאני, כדי שנוכל לסמן
על הריון טבעי עם חצוצרה ושחלה אחת.

iris and ben

New member
רוצה עוד 1 ../images/Emo142.gifתודה

אפשר בהחלט להכנס להריון
עם שחלה אחת וחצוצרה אחת, אם אין בעיות אחרות, למרות שאכן הסיכויים פוחתים. השאלה היא גם מה גילך וכמה זמן לקח לך להקלט בפעם הראשונה. לדעתי האישית, כדאי לכם להתחיל לנסות באופן טבעי ולא לחשוב יותר מדי על אחוזי הסיכוי. מי יודע, אולי תהיה לכם הפתעה נעימה. מצד שני, אם את מודאגת, תנסי לתכנן קדימה למקרה שזה לא ילך צ´יק צ´ק. אם גילך פחות מ-35 שווה לנסות לפחות חצי שנה בלי עזרה. אם עברת את ה-35, אולי כדאי לבקש עזרה בשלב מוקדם יותר. במחשבה שנייה, אולי לא כדאי לחכות עוד חדשיים עם הנסיונות. אם יש קושי, עדיף לדעת כמה שיותר מוקדם ולהתחיל לטפל. רובנו כאן יודעים שכשיש בעיות פריון אין הרבה משמעות לביטוי "תכנון המשפחה". אבל כמובן יש לכם את השיקולים שלכם. שיהיה בהצלחה, איריס, ובתקווה שתכנסי לכאן בקרוב לבשר לנו על הריון ספונטאני, כדי שנוכל לסמן
על הריון טבעי עם חצוצרה ושחלה אחת.
רוצה עוד 1
תודה
אני בת 30 וחצי, וההריון הראשון שלי היה הפתעתי-הגיע מס´ חודשים לפני שתיכננתי להתעבר (ובכוונה אני לא קוראת לזה פנצ´ר) האמת, אני מתחילה לפתח לחץ מסויים (משהו בתוכי אומר לי שזה לא הולך להיות בקלות) מה גם שאני מאוד רוצה להכנס להריון והרבה סביבי כבר בהריון. תכנון המשפחה-נכון שאין הרבה משמעות כשיש בעיות פוריות-אבל נורא חשוב לי שיצליח לי וכמובן שיש לי את החוצפה (בציניות כמובן) לבקש שזה יבוא במועד...-בעלי מבוגר ממני ב-10 שנים ותכנון זה משהו שעומד על הפרק. סתם אני מלחיצה את עצמי-אבל זה לא נשלט. מבטיחה לעדכן לכאן או לכאן.

היי איריס!

שלום, ושאלה

היי איריס!
אני מכירה אותך מפורום להיות הורים
קודם כל ברכות על ההחלטה להביא אח/אחות לבן. אני מאחלת לכם הצלחה במהירות. אני עוד לא חזרתי לטיפולים אך הריתי את ענבל בעזרת הפריות. אין לי נסיון לגבי הפוריות עם שחלה וחצוצרה אחת. ההגיון אומר, שאת פשוט מבייצת פחות. לא יודעת אם ברגע שמוציאים שחלה וחצ´ הביוץ הוא בדיוק חצי, ומבייצים חודש כן, חודש לא, או שפשוט השחלה הנשארת מתפקדת יותר ומבייצת לפעמים חודשיים רצוף. בכל מקרה, אם אין בעיה אחרת, אז כל פעם שאת מבייצת את יכולה להכנס להריון. כמו שרוצה עוד 1 אמרה, כדאי לשים לב ולא לחכות יותר מידי במקרה שזה לא מצליח. אני הייתי מתחילה במעקב ביוץ "ביתי" מהחודש הראשון. אני מתכוונת למדידת טמפ´ (די מעיק) או לשימוש בערכות ביוץ (יקר!) לשיקולך. אם תראי שלאורך זמן את לא בהריון ואת לא מבייצת סדיר, אז גשי לעזרה רפואית. שיהיה בהצלחה! רחל

iris and ben

New member
רחל-תודה../images/Emo20.gif

היי איריס!
אני מכירה אותך מפורום להיות הורים
קודם כל ברכות על ההחלטה להביא אח/אחות לבן. אני מאחלת לכם הצלחה במהירות. אני עוד לא חזרתי לטיפולים אך הריתי את ענבל בעזרת הפריות. אין לי נסיון לגבי הפוריות עם שחלה וחצוצרה אחת. ההגיון אומר, שאת פשוט מבייצת פחות. לא יודעת אם ברגע שמוציאים שחלה וחצ´ הביוץ הוא בדיוק חצי, ומבייצים חודש כן, חודש לא, או שפשוט השחלה הנשארת מתפקדת יותר ומבייצת לפעמים חודשיים רצוף. בכל מקרה, אם אין בעיה אחרת, אז כל פעם שאת מבייצת את יכולה להכנס להריון. כמו שרוצה עוד 1 אמרה, כדאי לשים לב ולא לחכות יותר מידי במקרה שזה לא מצליח. אני הייתי מתחילה במעקב ביוץ "ביתי" מהחודש הראשון. אני מתכוונת למדידת טמפ´ (די מעיק) או לשימוש בערכות ביוץ (יקר!) לשיקולך. אם תראי שלאורך זמן את לא בהריון ואת לא מבייצת סדיר, אז גשי לעזרה רפואית. שיהיה בהצלחה! רחל
רחל-תודה

לאחר שביררתי אכן הביוץ פוחת (לא בסדר של חודש כן וחודש לא) החודש לא קיבלתי...והיום עשיתי בדיקה ביתית והתוצאה היתה שלילית. למה את מתכוונת ל"לא לשים לב ולא לחכות יותר מידי" האם הערכות לבדיקת ביוץ אמינות? אם הן אמינות אני "אלך" עליהן.

iris and ben

New member
רחל../images/Emo13.gif

רחל-תודה

לאחר שביררתי אכן הביוץ פוחת (לא בסדר של חודש כן וחודש לא) החודש לא קיבלתי...והיום עשיתי בדיקה ביתית והתוצאה היתה שלילית. למה את מתכוונת ל"לא לשים לב ולא לחכות יותר מידי" האם הערכות לבדיקת ביוץ אמינות? אם הן אמינות אני "אלך" עליהן.
רחל

קראתי שוב את מה שרוצה עוד 1 כתבה והבנתי את ה-"לא לחכות יותר מידי" תודה

היי איריס, חוזרת אלייך אחרי

רחל

קראתי שוב את מה שרוצה עוד 1 כתבה והבנתי את ה-"לא לחכות יותר מידי" תודה
היי איריס, חוזרת אלייך אחרי
סופ"ש ארוך... לגבי לא לחכות יותר מידי, ראיתי שהבנת, זו בדיוק הכוונה: אם יודעים שעלולה להיות בעיה, לא לדחות את הקץ ולא לפחד מבירורים אצל רופאים ומטיפולים. אומרים שזה מביא הריון
וכאחת שעברה את כל סוגי הטיפולים (כמעט) יכולה לומר שהשד לא כ"כ נורא. לגבי ערכות הביוץ: הן אמינות בתנאי שמשתמשים בהן נכון. כלומר אם המחזור שלך בד"כ סדיר, את אמורה להתחיל לבדוק יום יומיים לפני יום הביוץ המשוער. כל יום את עושה בדיקה, עד שהיא חיובית. מה זה אומר? יש הורמון שמופרש לדם ולשתן אשר גורם לביוץ תוך 36 שעות. הוא תמיד נמצא בדם, אבל באמצע המחזור הוא עולה באופן פתאומי לרמות גבוהות וזה מה שגורם לביוץ. הערכה מזהה את הרמות האלה. לכן ברגע שהוא מופיע: לעבודה! לפעמים רואים פס חלש בערכה ולמחרת רואים שהוא התחזק. כי תופסים את התחלת העליה של ההורמון. אם הזרע של בעלך תקין, מומלץ לקיים יחסים כל יום מאז שהוא מופיע במשך 3-4 ימים. הבעיה עם הערכה הזו: היא יקרה ומכילה 5 מקלונים. אם אני לא טועה את מתגוררת בחו"ל אז שם אולי יותר זול. בארץ זה עולה קרוב ל160 ש"ח. אם במקרה את לא מבייצת חודש מסויים, את עלולה לזרוק אפילו 2 ערכות סתם. אבל שווה! אני מאחלת לך המון בהצלחה! רחל

לימי5

New member
את בן ילדת לאחר טיפולים?

שלום, ושאלה

את בן ילדת לאחר טיפולים?
תראי אם עוברים IVF אין צורך בחצוצרה כי עוקפים אותה. אפשר לההיכנס להריון גם עם שחלה אחת. נכון שהפוריות יורדת ולכן יש פחות ביציות ומקבלים כמות כפולה של אמפולות בכל הזרקה. אך זה אפשרי. חברה שלי לעבודה עם שחלה אחת. אחת הוציאו בעקבות גידול שהיתתה בת 10.זה רק לוקח יותר זמן וצריך מזל. בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה