שלום לכולכן\ם יקרים\ות,

שלום לכולכן\ם יקרים\ות,

אני שחר,, אני בת 16 וכרגע לומדת בבית ספר דמוקרטי, בקרוב ממש אעזוב את הבית ספר לטובת כל מיני שיקולים, ו"אתחיל לחיות", יש לי כל מיני תוכניות ובין היתר, אני רוצה שתיהיה לי עבודה, וכאן בידיוק אני נתקעת, איך אני מחפשת עבודה? איך אני מגיעה למקומות שלא ינתקו לי בפרצוץ ברגע שיבינו שאני מתחת לגיל-18 (בלי בכלל לשמוע שיש לי זמן בבקרים ו\או מה היכולות שלי וכו)? . עוד דבר הוא שאני לא רוצה ומסוגלת לעבוד בשום מקום שמוכר בשר באופן חד משעי (מקודונלסים קאפטלסטים למינהם) וכמו כן גם מקום המגורים שלי, מגביל אותי : אני גרה במושב מסלול שנימצא ליד הערים: אופקים ובאר שבע, שהאופציות בהן אין ממש לא מגוונות. אני קצת אובדות עצות לגביי המון שאלות: לאן לפנות? מה לעשות? מי יקבל אותי? וכו.. אשמח אם תעזרו לי. ימים ניפלאים והמון שמחה ואור
שחר.

MeWithoutU

New member
היי

חשבת על חנות בגדים/נעליים? או אולי איזה בית קפה... אפשר לנסות גם באולם אירועים...מלצרית או שטיפת כלים או שלחפש בפיצריה... עוד אופציה זה בייביסיטר ולמה להיתקשר? לכי בעצמך ותשאלי אם צריכים עבודה במקומות כאלה... ולכי לבד... למקרה שאת הולכת עם חברה שתלווה אותך... אז שתחכה לך בחוץ... כי אחת שאני מכירה הפסידה עבודה במסעדה רק כי באה עם חברה...זה מראה שאין ביטחון עצמי...

moti 5

New member
שלום שחר

כנראה שלרבים בגיל שלך עוברת המחשבה הזו של ל"התחיל לחיות" ו"כל מיני תוכניות"... אודה שגם לי עברה המחשבה הזו בראש בתקופת התיכון. למזלי הטוב התאשתי מכך מהר. עבודה, ככל הנראה, תיהיה לך כל החיים, עכשיו את יכולה ל"המשיך לחיות": להמשיך ללמוד במסגרת לימודית כלשהי ואם חשוב לך לעשות דברים נוספים, כמו עבודה, ו"כל מיני תוכניות" נסי לשלבם עם הלימודים. כמובן שאני מציע לך להמשיך ללמוד אם את יכולה, אך זה לא יהיה אסון אם את תעזבי (ואין סתירה בין הדברים)... מנסיוני התקופה הזו של כשנתיים עד לסיום לימודייך תחלוף... וסביר להניח שלעתיד שיבוא יטיב אם תסיימי 12 שנות לימוד ולא הדברים האחרים שתעשי... אך אני בהחלט מבין את הצורך ל"אתחיל לחיות" (כדברייך). אני מציע לבדוק את האפשרות לשלב את העניין עם הלימודים. שחר, ניתן מצוא עבודה גם בגילך. אפשר לפנות למעסיקים פוטנציאלים, לבדוק הצעות עבודה במודעות דרושים וכדאי להסתייע בשירות התעסוקה וברשות המקומית. בהצלחה

למעלה