שלום שאלה של ציוד למתחיל.

crazyguy

New member
שלום שאלה של ציוד למתחיל.

כבר התחלתי את הקורס (אני באמצע הדרך) לאחר 3 שעות במים כבר הצלחתי לעמוד על הגלשן אך מכיוון שהמצנח היה קטן יחסית( 8.5) והרוח חלשה לא היתה אפשרות לגלוש. כבר רכשתי גלשן ושילמתי על כל הציוד אבל עדיין לא החלטתי איזה מצנח לקחת. (בחרתי בחבילה יחסית זולה - מה לעשות יקר העסק!) אני גר בדרום ובתור התחלה אני בונה על איזור אשקלון עד תל אביב ומאוחר יותר לגלוש באילת. הגלשן הינו של קברינה ICON 130 על 40 +\- - האם זה גלשן בסדר להתחלה? ומצנח כרגע אני חושב על 14 (דגם C), אני לא יודע של איזה חברה וכו'. האם המידה בסדר? (אני 1.83 על 75-78 קילו) אשמח לדעת על דגמים מסויימים של מצנחים שיתאימו לי כמתחיל ושאינם ישנים מדי מבחינת שנתון (אני לא רוצה שידחפו לי מצנח ישן..) וחוצמזה אני רוכש מצנח 9 F1 על מנת להתאמן איתו ולחדד את השליטה שלי במצנח כדי לחסוך מעצמי נזקים למצנח שאני יבחר בשביל הגלישה (הכוונה להעיף את הקייט 9 ברוחות יחסית חלשות) תודה מראש.

hagitoz

New member
תשובה לגבי ציוד למתחיל

אהלן, שלחתי לך תשובות לשאלות שכבר נשאלו בפורום והתשובות חוזרות על עצמן, הן יתנו לך מושג חשוב וכללי בתור התחלה לגבי הכיוון הנכון עבורך, מה מומלץ למתחילים לגבי ציוד קייטסרף? 1. מצנח- אני ממליצה לרכוש מצנח שמספק לנו טווח רוחות סביר ביותר באזור ה- 14-20 קשר כי זוהי הרוח פחות או יותר שמתחיל יגלוש בה ולא יותר לפחות בשלבים הראשונים של ההתחלה. גודל המצנח לטווח הנ"ל נע במספר 12-14, צריך להתאים זאת גם לפי משקל של הגולש וגם לפי היכולת הראשונית שמתלווה לזה. 2. גלשן - רצוי בהתחלה גלשן שיהיה לו נפח מספיק טוב ואחיזה טובה במים. בעבר היו גלשנים בגודל 1.70, כך לפחות התחלנו, היום ניתן כבר להתחיל בגלשן באזור 1.50 אבל שוב בנוגע לזה חשוב להתאים את זה גם למשקלו של הגולש. בעיקרון, ככל שהגלשן יהיה יותר רחב כך יהיה יותר קל בתחילת הלימוד בגלל שאנחנו לומדים גם לשלוט עדיין במצנח ולהוסיף לזה גם גלשן זוהי קואורדינציה שלוקחת קצת זמן לפתח את השליטה בשילוב בין הגלשן למצנח ולכן ככל שהגלשן יהיה יותר מציף מעל המים (בעל נפח) ההתחלה תהייה לנו יותר כדאית מבחינת הטכניקה ובכלל מבחינת ההרגשה שאנחנו מצליחים. בהמשך כשכבר לומדים לגלוש ומתחילים לחדד (=לחזור לאותה הנקודה) ניתן כבר לרדת לגלשן באזור ה- 1.40 או אולי פחות (תלוי גם בימים שאנחנו בוחרים לגלוש מבחינת תנאי חוזק הרוחות. 3. טרפז (אליו מתחבר המוט היגוי של המצנח) - קיימים היום 2 סוגי טרפזים- טרפז ישיבה וטרפז מותניים. למתחילים מומלץ טרפז ישיבה שמתחבר בין המפסעות. מאוד חשוב לבחור טרפז כי הוא קובע לנו את הנוחות במהלך הגלישה אז לא כדאי להתפשר גם על המחיר אם צריך. 4. אביזרי בטיחות למתחילים: קסדה, אפודת ציפה/אפודת מגן, ליש לגלשן שלא יברח (לא כל כך מומלץ, אם אין ברירה רק בתחילת הלימוד וברגע שלומדים לחדד עדיף להורידו כי הוא עלול להוות בפעמים מסוימות סכנה לגולש. איזה מצנח מתאים לגולש מתחיל ומה ההבדל בין מצנח C למצנח חצי שטוח? קיימים שני סוגי מצנחים: 1. מצנח שנקרא C ומצנח שנקרא שטוח. ההבדל: מצנח C - באמת רובם היום מגיעים עם חוט חמישי (מטרת החוט חמישי הנו: עזרה בהנפה מהמים), ניתן גם ללמוד ולהסתדר עם מצנח C בלי החוט החמישי אם היית לומד ומבין את הטכניקה הנכונה להנפה מהמים (כלומר: השיקול לגבי החוט החמישי לדעתי לא צריך להיות. במצנח C - בכל נקודה למצנח יש כוח, כלומר לא ניתן לנטרל את הכוח של המצנח כפי שניתן יחסית במצנח שטוח לעשות, למצנח שטוח יש טווח רוחות מאוד גדול והוא מאוד נעים למתחילים ונותן הרבה ביטחון בגלישה,הגולש יכול להחליט שאם מאוד חזק לו אז הוא מעלה את הבר כלפי מעלה והכוח יורד באופן משמעותי והמצנח גם לא נופל. ב08 יש לא מעט קיטים שהם עדין עם החוט ה- 5,האם זה קייט יותר יציב,,,? לא תמיד, הכי נכון לפני רכישת קייט זה האפשרות לחוות אתו גלישה ורק אז לראות מה מתאים באמת,הקיטים השטוחים ללא ספק כבשו את עולם והם הקיטים נמכרים ביותר,הסיבה לכך זה טווח רוחות רחב יותר גם בטווח העליון וגם בתחתון,בנוסף לזה כול נושא הבטיחות הוא מובנה יותר בקיטים השטוחים. לסיכום, יש יתרונות וחסרונות כמו לכל דבר (ולשני הצדדים - מצנח שטוח ו- C) אני יודעת שזה מבלבל ויש הרבה חברות טובות היום, חשוב שגולש יקבל המלצות על מה שיבחר אבל גם לא יותר מדי כי אז עוד יותר אפשר להתבלבל, חשוב המחיר שיהיה סביר למצנח ומאוד חשוב זה השוק שיש בארץ לאותו מצנח כדי שתוכל להחליפו במשהו אחר בבוא היום ולא תאבד הרבה מערכו במידה וזה חשוב עבור אותו גולש. הערות נוספות: - מבחינת שנתון למצנח- עדיפות משנת 2005 ומעלה. מכאן , אני אשמח אם תמשיך לשאול את כל שאלה שתעלה לך כדי שאוכל להמשיך לכוון אותך בצורה נכונה, בהצלחה! חגית עוז

ציוד למתחילים

ספציפית לנתוני המשקל שלך: - קייט 9 יהיה לך קטן מדי! כמו שחגית רשמה, עדיף לך משהו בין 11 ל - 14 מטר. אז תחסוך לך את הרכישה של ה - 9 גם לא לצורך אימון. קייט יד שנייה מומלץ לדעתי החל משנת 2006 (זה במידה וניקח את כל טווח החברות שקיימות בשוק כי בשנה הזאת היה מעין יישור קו בכמה מאפיינים. עדיין יש הבדל בין החברות בתחושה ב - features בבר ועוד אבל בבסיס יישרו קו). - גלשן גם הוא קטן אבל לעיתים יש כאלה שמוכנים להתאמץ בהתחלה ולהתחיל ישר עם גלשן קטן. כמובן שיהיה לך הרבה יותר קל להתחיל עם גלשןן גדול יותר - 145 ומעלה. רוחב הגלשן - יש הרבה במשהו שרשמת וזה ה +/-. 40 פלוס זה אחלה למתחיל, 40 מינוס פחות טוב. תבדוק אם נותנים לך אפשרות "להשאיל" גלשן גדול - לרכוש גדול ולאחר תקופת ההתלמדות לקבל עליו זיכוי לקניית גלשן חדש קטן באותו סכום ששילמת עליו. היה ותגיע לאילת נשמח לעזור לך להתחיל ולהכנס כאן למים - כן כן גם באילת יש מתחילים
בהצלחה בתחום!

למעלה