שלום

pierced1

New member
שלום

הפסקתי לעשן לפני חודשיים וחצי. בתחילה הכל היה להפתעתי מאד קל. לאחר חודש וחצי עשנתי כמה סגריות במהלך יומיים. מאז עבר חודש נוסף ולא עשנתי , אבל אני כל הזמן חושב על זה, כל הזמן עסוק בזה. אני במלחמה פנימית אם כדאי לעשן רק סגריה אחת, ויודע (מבחינה הגיונית) שאסור לי לעשות את זה. איך נלחמים ברצון ובהרגל ?

נלחמים היא הגדרה שלא עוזרת

שלום רב, אתה מעלה את הבעיה הנפוצה ביותר בעניין העישון, המחשבות עליו. אבל יש בעיה שיושבת מתחת ובעצם היא זו שמנהלת אותנו עד שמזהים אותה, היא הפחד שנובע מההתמכרות. במצבך אתה כרגע פוחד שאם תעשן אחת תחזור לעשן (ובצדק אתה פוחד), אבל הפחדים היותר נפוצים הם שאנשים גם אחרי שהפסיקו ונהנים מאוד מזה שהם לא מעשנים, עדיין מנקרת להם בראש המחשבה שהם ייהנו פחות בלי סיגריות או לא יוכלו להתמודד עם מצבי לחץ, או פשוט יום אחד זה "ישתלט עליהם חזרה" ועוד........... כל מה שצריך להיות ממוקדים בו, שזוהי הבעיה עם הסם הזה, וגם עם סמים אחרים, רק שפה זה יותר מתעתע כי החלק הפיזי מאוד קל, וזה בא רק במחשבות. חשוב להזכיר לעצמך לשמוח שהשתחררת מהחומר הזה, שמכניס לך רק צרות בחיים, מתעתע במחשבתך ולא נותן לך שום דבר טוב !!! בכל מקרה אם לא מספיק לך, אתה תמיד יכול להצטרף לסדנה כדי לנקות את הראש באופן יסודי, זה מאוד עוזר בהצלחה

למעלה