שלום

blackl71

New member
שלום

חזרתי מלונדון לפני מספר ימים לאחר תקופה של ארבעה חודשים(ועוד שמונה חודשים בארה"ב לפני כן). המטרה הייתה להיכנס למסלול לימודים באוניברסיטה\מכללה בארץ,בלונדון קרה משהו לא צפוי,הכרתי בחורה וגרתי איתה לאורך כל התקופה. הגעתי למסקנה,שאני רוצה לחזור ללונדון(לתקופה ארוכה) וללמוד לתואר שם(בשילוב עם עבודה לצורך מחיה-שכ"ד וכו',ללימודים עצמם יש לי כסף מראש) המטרה היא להירשם ללימודים בארץ ורק אז להגיע ללונדון. רציתי לשאול: 1.באילו מקומות כדאי לחפש לימודים לתואר שבאמת יוכל לשרת אותי(בלונדון). 2.לאילו ענפים יש ביקוש, כרגע לפחות,בשוק העולמי בפרט והלונדוני בפרט? 3.האם כדאי להיכנס למסלול הקצר\רגיל-שלוש שנים,ולחיות ברמת חיים נמוכה יחסית,או המסלול הארוך יותר 4-5 שנים בו תהיה לי אופ' לעבוד יותר וחיות טוב יותר? 4.שאלה קצת בנאלית- לבעלי נסיון באופרציה דומה,האם כל הפרוייקט יותר מדי "כבד",בהנחה שהאנגלית שלי מעולה ושיש לי פספורט בריטי?(ואני יחסית מכיר את המנטליות הבריטית). זהו תודה מראש לכל העונים.

אלוניס

New member
יש לך דרכון בריטי או אין לך?

כי לפי מה ששמעתי לא פעם, אזרחים לומדים שם במחיר מוזל או אף בחינם.

blackl71

New member
כן, יש לי דרכון בריטי

וגם שמעתי משהו דומה,לא הספקתי להיכנס לעומק...

Nobilis

New member
בתמצית

בבריטניה ואירלנד המבחן לשכר הלימוד הוא תושבות, ולא אזרחות. במילים אחרות - מי שזכאי לשכר לימוד של "מקומי" הוא מי שגר באיחוד האירופי במשך שלוש שנים לפחות (ואזרחותו אינה רלוונטית). כל האחרים - משלמים שכר לימוד של אזרחי חוץ.

Nobilis

New member
במילים אחרות

על פי מה שידוע מהסיפור שלך בינתיים, אתה תשלם שכר לימוד של תושב חוץ. מדובר בסכום שיכול להגיע למעל 10,000 פאונד לשנה (קרוב ל-100,000 ש"ח). על זה תצטרך להוסיף גם הוצאות מחייה (והקיום בלונדון, כזכור, אינו זול). תוכל להגיע כאן לסכום של 200,000 אלף ש"ח לשנה, בלי מאמץ מיוחד. תכפיל את זה במספר שנות התואר, כמובן.

Nobilis

New member
אני חייב להפסיק לכתוב בשלשות...

מומלץ לפנות בנושא לפורום "לומדים בחו"ל". יש שם לא מעט שמבינים בנושא, ויתכן שיוכלו לכוון אותך בנושא של מלגות, וכו'.

berlinale

New member
מה אני חושבת

אני לא יודעת אם כדאי ללמוד לפי מה שיש לו ביקוש (כי הביקוש משתנה, וחוץ מזה, כי אתה מוציא ארבע שנים מן החיים שלך על ללמוד לתואר שאח"כ תצטרך לעבוד בו - וזה לא כזה נפלא אם זה לא מעניין אותך ולמדת את זה רק בגלל שזה "מבוקש"), אבל קיים ביקוש למקצועות הבאים: רופאים אנשי סיעוד (אחיות) מהנדסים בחלק מן המקצועות מורים חוץ מזה - השכלה כמנהל עסקים או כלכלה זה דברים שיש להם תמיד ביקוש. כמובן שאם אתה רוצה להיות מורה בבריטניה, כדאי שתלמד את כל התואר שם - כי גם התואר הראשון צריך להיות מכוון לקראת מקצועות שלומדים בתכנית הלימודים הבריטית. שכר הלימוד בבריטניה מאוד גבוה (וגם המחייה) וזאת הסיבה היחידה לא להתחיל את כל התהליך שם (למרות שכדאי לך לברר, אם אתה לא יכול לקבל הנחה כלשהי בשכר הלימוד אם אתה לומד משהו כמו הוראה). אבל אם אתה יכול, אלטרנטיבה לעניין יכולה להיות ללמוד את התואר באוניברסיטה הפתוחה הישראלית תוך מגורים ועבודה בלונדון, ואחרי שלוש שנים (הזמן הנדרש כדי שתוכל להיחשב לתושב לטובת שכר לימוד) להעביר את הקרדיטים לאוניברסיטה בריטית.

blackl71

New member
תודה רבה רבה

אפשרות שאיכשהו אפילו לא חשבתי לכיוונה. יש הקבלה בין הלימודים בפתוחה לאוניברסיטאות באנגליה? אני בהחלט אעשה בירור,שוב תודה

berlinale

New member
ככל הידוע לי

האוניברסיטה הפתוחה היא אוניברסיטה ככל אוניברסיטה בישראל (כלומר, אמנם המוניטין שלה פחות טוב, אבל בעיקרון היא מוכרת באותה מידה). זאת אומרת, שתואר מהפתוחה מוכר בחו"ל (גם לטובת המשך לתואר שני/דוקטורט). אבל, כמו שיכול לקרות גם עם קורסים מהעברית או מאוניברסיטת תל אביב, יכול להיות מצב שבו האוניברסיטה הבריטית שאליה תגיש מועמדות תטען שהיא נותנת לך פטור רק לחלק מן הקורסים שעשית כבר והיא דורשת שתעשה את השאר. דיה לצרה בשעתה.

למעלה