תוצאות ניווטי אופניים

syonatan

New member
תוצאות ניווטי אופניים

לצערי זו לא הפעם הראשונה שתוצאות הניווט אינן מפורסמות. מה קורה ?!

IlanShacham

New member
קשה להם לבדוק את הכרטיסים...

בגלל הבוץ
כשסיימתי את הניווט ביקשתי לראות את התוצאות ואמרו לי "מה קרה, אתה לא יכול להתאפק עוד כמה שעות"... מזל שהתעקשתי. מהתוצאות הבלתי מעובדות שראיתי 7 סיימו את הניווט הארוך (לא כולל יואב מה-טוב
) ואני האחרון שבהם עם זמן של 2:49. ארז ראשון עם 1:32 ורונן שני עם 1:48. לא זוכר בדיוק מה היה באמצע. כמה עשית?

syonatan

New member
אופני הרים בניווט-הפליה מכוונת?!

אילן בו וניקרא לילד בשמו. ניראה שענף אופני ההרים בניווט נידחק במכוון לפינה. פירסום תוצאות מאוחר הוא רק קצה הקרחון,ולא נזכיר שיו"ר האיגוד לא טרח להופיע לאליפות שנה שעברה,שבעיתון אופניים יש באופן קבוע כתבה על הניווט ובניווטון אין רמז לענף זה. להערכתי ולצערי אני לא היחיד שחושב ככה.

אני מסכימה שיש מגמתיות ביחס

לניווטי אופניים. הסיבה העיקרית נובעת מכך שנווטים רגליים לא רוכבים על אופניים – מי שלא עוסק בניווט אופניים מרגיש פראייר לארגן תחרויות מסוג זה ( לדוגמא- אם יבקשו מרוכבי אופניים לארגן תחרות לאופנוענים הרצון לעשות זאת יהיה נמוך) וזה גם מה שקרה בשבת האחרונה, במועדון רשל"צ ישנו נווט אופניים אחד שאני לא יודעת מאיזו סיבה (לא התקשרו אליו/ לא הסכים) לא עזר בארגון התחרות, כשבנוסף מזג האוויר ומיעוט המשתתפים ביאסו את המארגנים (לא סתם אייל קיבל תשובה שאף אחד לא עשה את המסלול קודם). נכון להיום יש סימן שאלה לגבי הליגה בשנה הבאה (ועל זה אמורים לדון מחר בישיבת הנהלה). יש בעיה של חוסר רצון בחלק מהמועדונים לארגן תחרויות אופניים – בעיקר במועדונים שבהם אין רוכבים (אני משערת שרק 5 מועדונים יסכימו לארגן תחרות אופניים בעונה הבאה). פה יש את האפשרות ליזום במקום לקטר, ככל שנווטי אופניים יקחו על עצמם לארגן תחרויות אופניים – יהיו יותר תחרויות אופניים. ולגבי הניווטון, לאחרונה דוקא יש כתבות אופניים (הרבה תודות לאלונה) ובניווטון שהיה אמור לצאת בדצמבר יש כתבה שלי. נעמי (העורכת) מקבלת בשמחה כל חומר כתוב ואף ביקשה ממני תמונות של נווטי אופניים. תמר נ.ב. באליפות הקרובה היו"ר יגיע , אין לו ברירה, כי הוא מארגן את התחרות (הוא כבר הודיע לי "תתאמנו על עליות")

IlanShacham

New member
המועדונים מתעלמים מהנווטים הרכובים

המועדון שלי מעולם לא ניסה לקרב אותי או לערב אותי בפעילויות שלו, וזאת למרות שיש בו לא מעט נווטים רכובים. גם כשהמועדון ארגן תחרויות רכובות אף אחד לא פנה אלי בבקשה לסייע. כנראה שהמועדונים מעדיפים להסתכל על הנווטים הרכובים כבנים חורגים, ולהשאיר אותם מחוץ לעניינים בכל מקרה, אפילו בתחרויות ניווט רכוב. לא זכור לי מתי לאחרונה (למעט התחרות באשתאול) תוכנן מסלול הניווט על ידי נווט רכוב. וזה עדיין לא מסביר למה לוקח כל כך הרבה זמן לפרסם תוצאות של ניווט שאליו הגיעו מעט אנשים, ומתוכם הרוב פסלו...

לגבי פרסום התוצאות

עדיף לכתוב את הטענות בפורום של אתר האיגוד. באמת אין לי מושג למה זה לוקח כ"כ הרבה זמן. לגבי תכנון המסלולים: עד התחרות בחרובית, את מסלולי האופניים תכננו נווטי אופניים בבן שמן - אני לא זוכרת מי בסנסנה - אורי קוצר בתמרת- טל עופר ועוזי שוויצר בגבעת חיים - ערן ברזנר כאמור, אנשים שהשתתפו ומשתתפים בתחרויות ניווט רכוב. כמו כן, את המסלולים (לפני ההדפסה) בודק ישראל מיליק. לגבי מעורבות במועדונים, זה לא תלוי רק ברכז המועדון אלא גם ברוכב. אם אתה יודע שהמועדון שלך מארגן תחרות אתה יכול להציע עזרה, תמיד ישמחו לקבל עוד זוג ידיים (וזה לא מחייב שתאלץ לוותר על התחרות, ניתן לעזור באיסוף תחנות/ פרסום תחנות וכו').

posix

New member
הערות והארות

בבן שמן - איתן עמיעז באשתאול - רונן שורר אני מציע לכל הנווטים שמתלוננים: בקיץ יש בחירות באיגוד, זו ההזדמנות שלכם להצביע ולהשפיע מי יהיה בראשות האיגוד לשנתיים הבאות. אז אל תגידו שלא ידעתם! (זכות ההצבעה נתונה לחברי האיגוד בלבד - אז אם עדיין לא נרשמתם, לתשומת לבכם).

chissick

New member
קצת הגזמת

יונתן, קצת הגזמת. הודעות מסוג זה הן בדיוק הגורם שיכול להביא לאפליה נוספת, כי אתה תרגיז את חברי הנהלת האיגוד, שגם ככה ברובם לא מחבבים את ניווט האופניים. פרסום תוצאות מאוחר קורה גם בניווט רגלי, וזה תלוי רק במי שאירגן. לגבי האליפות בשנה שעברה - לא זכור לי שכבוד רכז האופניים דאז הזמין אותי לבוא ולחלק פרסים, אם הוא רצה, או שמישהו ניסה לברר אחר-כך למה לא הגעתי (והיתה לי סיבה טובה מאד). לגבי הניווטון - תפסיק לכתוב שטויות. ואולי כדאי שתזכרו, לפני שאתם משמיצים, שאני עסקתי בשנים האחרונות במיפוי וארגון ניווטי אופניים יותר מהרוב המכריע של נווטי האופניים. ואתם עושים לי חשק להפסיק עם זה. דן צ'יזיק יו"ר האיגוד

מצב ניווט האופניים

דן ! השאלה אינה האם היית באליפות ישראל או לא בשנה שעברה או האם אתה נעלב "ומעניש" את ציבור מנווטי האופניים הגדל ומתרחב משנה לשנה כתוצאה מביקורת זו או אחרת. הנושא הוא כיצב רואה איגוד הנווט את ענף הנווט הרכוב, כיצד הוא ממשיך להקצות משאבים אנושים וכספיים להמשך פיתוח הספורט הזה וכיצד הוא משתלב בגידול העצום הקיים היום בנושא אופני ההרים בארץ ומגייס המוני רוכבי הרים לספורט הנווט וזאת תוך נסיון להשתלב בארועים ארציים של "הסובבים" למינהם (גליל,סדום,מגידו,בארי ודומיהם) תוך כדי חשיפת ספורט הנווט לציבור רחב הרבה יותר!! לסיכום - זה לא הזמן להעלב ולהעניש אלא להמשיך ולפתח ספורט הנמצא בתנופה אדירה !! בברכה אריק שור (כמובן אח של יוני ומוטי שור מספרי חבר 4 5 ו-6 באגוד הניווט)

chissick

New member
בדיוק!

אני לא נעלב. ולא מעניש. אני תיקנתי את העובדות. לגבי מצב ניווט האופניים - איזו תנופה? הניווט הרגלי גדל היום בקצב מהיר בהרבה מניווט האופניים. מה שהנהלת האיגוד רואה בניווט האופניים זה בן חורג, שלא מצליח לעלות מדרגה, ונשען על המשאבים וכח-האדם של הניווט הרגלי, וזה על-פי העובדות בשטח מבלי לערב דעות אישיות. אם נרגיש שבין נווטי האופניים יש רוח התנדבות ופעלתנות בקנה-מידה של הניווט הרגלי, תפיסת עולם זו יכולה להשתנות לחלוטין. לדעתי, אם נווטי האופניים לא יקחו את עצמם בידיים, ניווט האופניים לא יגיע לשום מקום. למשל: תקימו מועדון באיגוד (שנועד לאלה שאינם נווטים רגליים במקביל), ושמועדון זה יארגן מספר ארועים בשנה וירוויח מזה כסף. תכינו מפות (זה לא קשה כמו מפת ניווט רגלי), ותתחילו ליזום. הנווטים הרגליים לא יעשו את זה בשבילכם. דן

לא בדיוק

ניווט עזריאלי לדוגמא לא היה יוצא לפועל בלי ניווט אופניים, כך גם החשיפה לה הספורט הזה מקבל מדי חודש בקרב רוכבי האופניים, כולל פורום זה בסופו של דבר. רונן, עודד, עופר. תמר, ישראל כולם ועוד תורמים רבות לאיגוד ולפעילויותיו וזה בזכות היותם קודם כל נווטי אופניים. מועדון נווטי אופניים - הרעיון עלה בשנה שעברה, אבל יש בעייה. נווטים רבים כבר חברים במועדנים שונים וכנראה שאין מקום למועדון שאינו לפי חלוקה גיאוגרפית.

הלו הלו הלו...

מה זאת האפליה הזו נגדי? אחרי שהתאמצתי כל כך הרבה כדי לגמור את המסלול המטורף הזה עם כל הבוץ ככה מזניחים אותי!!!!!!!????????? אז ככה תיקון טעות 8 סיימו את הניווט הארוך אני מבקש תנו לי את הכבוד המגיע לי יואב

tamir217

New member
ניווט רכוב

כנווט רגלי בד"כ חוץ מנסיון מאוד מעייף בניווט רכוב ביער מגידו לפני שנתיים (האופניים רכבו עלי) מדי פעם יוצא לי לבקר בפורום זה בד"כ אני רואה תלונות בקשר לארגון התחרויות ועל כך שנווטים רגליים מארגנים אותם ובכן לתשומת ליבכם שרוב המארגנים ה"רכובים" הינם נווטים רגליים במקור. עוד לא ראיתי שמי שארגן תחרות בא ב"מקור" כנווט אופניים. לדעתי ומנסיוני הקצר אם נווטי האופניים לא ייקחו על עצמם יותר אף אחד לא יעשה זאת במקומם והם ימשיכו לחיות במין תחושת קיפוח מה עוד שרוב המתחרים לדעתי בניווט אופניים (תקנו אותי אם אני טועה) אינם חברי איגוד. ועוד אתגר קטן ליום יבש בתחרות בחרובית בשבת ערכנו אני ודניאל גריף אימון על המסלול הארוך (במקום ריצה בים) סיימנו את המסלול ב-69 דקות מעניין אותי לדעת כמה זמן ייקח לרוכבים לעשות זאת בתנאים "יבשים".

posix

New member
דעתי...

קודם כל אני מאוד שמח שסוף סוף יש התעוררות כאן בפורום. כל הכבוד על הריצה בבוץ! אני בטוח הייתי נהנה לא פחות אם הייתי רץ גם. שנית: * רק לשם הרקורד - אני הגעתי לניווט רגלי מניווט רכוב. אז אולי אני היחיד בסטטיסטיקה שעשה את זה, אבל לא ניתן להתעלם ממני
* במהלך השבועות הקרובים, ולאחר שהבוץ יישכח, אני מתכוון לעשות את אותו המסלול ובאותה בחירת ציר כדי להיווכח כמה מהר אפשר לעשות אותו. התוצאות יפורסמו כאן בפורום. בברכה, רונן שורר.

נו טוב, לא רק באופנים...

אבל זה בהחלט לא בסדר. התחרות מסתיימת בלוח התוצאות, וחשוב לזכור את זה שהמתחרים באים גם בשביל המסלול והחוויה וגם כדי לראות את התוצאה - אחרת היינו רוכבים ומנווטים לבד. לכן יש חשיבות רבה לפרסם את התוצאות עד כמה שאפשר סמוך למועד התחרות. במיוחד זה נכון לספורט שלנו שבו המיקום הסופי והדירוגים לא ידועים עד לסוף התחרות, ולא תמיד נשארים לראות את כל התוצאות.

IlanShacham

New member
לגבי פרסום התוצאות

יש חוקה שמסבירה איך בדיוק מארגנים ניווט. הגיע הזמן שחוקה זו תקבע גם זמן מקסימלי לפרסום התוצאות כך שמארגני ניווטים ידעו שלא סיימו את עבודתם עד שהתפרסמו התוצאות.

chissick

New member
אתה צודק, אבל...

אילן - אתה צודק, אבל זו דילמה שחוזרת על עצמה בכל פעם שיש בעיות בארגון תחרויות. מה נעשה למועדונים שלא פועלים לפי הנוהלים? נקנוס אותם? לא ניתן להם לארגן בעתיד? בסוף נישאר בלי אף מועדון שיארגן ניווטים. כרגע זהו שוק חופשי ותחרותי - רמת הארגון, כולל פרסום התוצאות, יכולה להשפיע בעיקר על התדמית של המועדון. את העמידה בנוהלים אנחנו מנסים לאכוף בעיקר על-ידי הסברה ושכנוע. דן

למעלה