תפקידה האמיתי של מרצ

smile2life

New member
תפקידה האמיתי של מרצ

נוטים לייחס למרצ תפקיד של "שונאת ישראל, אוהבי ערבים, מוצצים לעראפת וכד´" - וזה נכון. נכון למי שלא העמק במצע או לא רוצה להתעמק במצע ובפעילויות של מרצ. מרצ מתמקדת במה שנקרא "השכבות החלשות", באיכות הסביבה ומעמידה את הפרט במרכז ההווייה... מרצ היא קודם כל ירוקה שזה אומר דאגה לאיכות הסביבה, יציאה בקריאה ברורה נגד כביש חוצה ישראל (הורס ישראל) - בניגוד למפלגות אחרות שמגמגמות בכל הנוגע לנושא, מרצ מעודדת את השימוש ברכבות ובכלל זה רכבת הפרברים. מרצ היא המלגה היחידה שעשתה מעשה כנגד השימוש בשטחי אדמה שזוהמו ע"י מפעלי תע"ש לצרכים מוניציפליים ויש עוד פעולות באמתחתנו. מרצ היא היוזמת של חוק הדיור הציבורי, שבזכותו לעשרות אלפי משפחות יש היום דירות בבעלותן והם לא משמשים כעבדים של חברות ממשלתיות. מרצ היא המפלגה היחידה ששומרת על שקיפות בכל הנוגע לעיניניה והכי פחות הוזכרה בדוחות מבקרי המדינה? עוד שאלות?

smile2life

New member
עמדתי אני

שיש הקבלה ברורה בין רש"פ לבין ההנהגה העברית בתקופת המנדט הבריטי - עם הסתייגויות מהפעולות האלימות. אם כל הגועל שבדבר ויש המון גועל והסתייגות מזה אנחנו חייבים להבין שאין הנהגה אחרת או אלטרנטיבה לאש"פ כמנהיגת הרשות הפלסטינאית (רש"פ) וברגע שזו תעלם מאחיזת ההגה במכונית הנוסעת הזו של העם הפלסטינאי יתפוס את מקומה איש חמאס או ג´יהאד איסלאמי, כאשר לאלה מטרות דומות לאחינו מהימין הישראלי הלא שפוי=> חיסול תהליך השלום והגדלת הקיטוב בין העמים. יהללוך מלאכים, מני

smile2life

New member
וזה מה שיפה במרצ

שאין עמדה אחידה שמוכתבת מלמעלה - התנועה היא פלורליסטית ומאפשרת חופש מחשבה: יוסי שריד יכול לחשוב (א), אני יכול לחשוב (ב) ולמעשה אף אחד מאיתנו לא יהיה צודק. >>>>>>>>>>>>>>>>אין אמת אחת<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< יהללוכם מלאכים

.המוסד

New member
תהליך השלום רק פוגע בישראל

ובשבילנו(בשביל היהודים והערבים כאחד) עדיף שישראל תשלוט בשטחים, חיסול תהליך השלום צריך להיות מטרה ראשונה במעלה בסדר העדיפויות שלנו, תהליך השלום פגע בביטחון של מדינת ישראל? במעמד הבנילאומי של ישראל? בכושר ההרתעה של מדינת ישראל? ביציבות הפוליטית בישראל ובנאמנות של אזרחיה היהודים והערבים לישראל? אם כל התשובות הן כן אז יש פה חוסר היגיון בעמדה שלך...אלא אם כן תאחז בטענה העלובה שזה קירב אותנו לשלום...רק צריך לענות על השאלות מחדש ולהבין כמה אבסורדי הטענה שתהליך שפגע בביטחון של ישראל, במעמד העולמי של ישראל, בחופש הפעולה של ישראל, בהרגשת ההזדהות של של אזרחיה לישראל ובכושר ההרתעה של ישראל קירב אותנו לשלום, היא מעליבה בפני עצמה ואם אנחנו רוצים להיות בעלי אמת רציונלית וקיום לאומי על הישראלים להבין שתהליך השלום רק פגע בהם, למעט תקופה קצרה שבה אש"פ התאקלם והתכונן התכונן למה?

smile2life

New member
מרצ אף פעם לא טענה ש

הפלסטינאים צדיקים. למעשה אם תבדוק התבטאויות של מרצ ואני רואה שאתה אדם מאוד ממוסמך תראה שנציגי מרצ בכנסת או בגופים רבים תמיד טענו וקראו לסימטריה בין ישראל לרש"פ ואלו מטרות הפגישות בינינו לבין הפלסטינאים. וגם ללמוד קצת את התרבות שלהם..... אבל חליק עם הנושא הזה של פלסטינאים-ישראלים (ולהפך) אתם מפספסים את העיקר וזה פוליטיקצ המיקרו של מרצ בשכונות וובערי הפיתוח - כשתהיו רציניים נדבר על זה

.המוסד

New member
רגע, אתה אומר שתהליך השלום

פגע בישראל? אם לא, הסבר לי איך הועיל(ובלי "הוא קירב אותנו לסיום הסיכסוך" זה ממש מגוחך להגיד שתהליך שפגע בביטחון, בייציבות הפוליטית, במעמד העולמי, בכושר ההרתעה ועוד הרבה דברים אחרים "קירב" אותנו לשלום) אני אשמח לדבר איתך על נושאי המיקרו כהגדרתך, אך קודם חשוב לי לדעת על מה מבוססת העמדה שלכם כלפי הערבים

smile2life

New member
|שמאלאני אומר בוז לשלום באבקה../images/Emo36.gif

מכיוון שאני מחבב אותך, מכיוון שהבטחת לדון איתי ברעיונות "פוליטיקת המיקו" ומכיוון שאתה מנומס אני עונה לך וחולק עמך את הרעיונות שהתפתחו אצלי עם השנים. תהליך השלום לא מתחיל ונגמר בחתימה על הסכמים פורמלים בבירות עלומות שם, שמגדלות מקומיות לתפארת - תהליך השלום הוא תהליך של חינוך: "שלום" זו מילה עם פרשנות רחבה, שבאה לתאר יותר מכל מצב של תודעה - ואני לא אזבל לכם את המח שוב עם "הרוחניות שלי" אבל בהחלט אם תנתחו את כל המשמעויות של המונח עליו אנחנו דנים תבינו בסוף שמצב של תודעה נינוחה זה המשמעות הכי קרובה. לאור הכתוב לעיל יש להסיק שבכדי להגיע לתודעה הזו צריך לעבור תהליך חינוך של שתי תרבויות שונות זו מזו. בניגוד אליך אני לא מצפה לקבל "שלום אינסטנט"- זה השלום מהסוג הגרוע ביותר. השלום שמרצ חותרת אליו לא יושג בדור שלנו ותלוי בחינוך של שני העמים לשיוויון ודו קיום מלא הכל תלוי בחינוך... אנחנו סבלניים וסובלנים מה איתך?

.המוסד

New member
על חינוך, סבלנות וסובלנות

דבר ראשון אני מסכים איתך שבשביל להגיע לחיים בשלום, יש לחנך לכך(לא ממש צריך לחנך לשלום אלא פשוט להפסיק לחנך לרצח ושנאה, את השאר יעשו הילדים לבד) אלא שאליה וקוץ בה(ביטוי יפה הא?) הפלשתינים מחנכים לשנאה ורצח, ישראל איננה קיימת במפות של תוכניות הלימודים שלהם ותוכנית החינוך שלהם לא מכירה בישראל, חוץ מהעניין של קייטנות הקיץ שלהם...שראינו כולנו בחדשות ויצירות ה"אמנות" שלהם...זה חינוך לשנאה ורצח, דומה לתוכניות הלימוד(שים לב אינני ממציא!) של הנאצים, היהודים הם חזירים-היהודים הם תת אדם, חינוך להרג-חינוך לאכזריות, הסתה טלוויזיונית בסגנון של "הפרוטוקולים של זקני ציון", "קייטנות" שבהם מלמדים איך "להרוג יהודים", אין צורך להראות שהרשות של אש"פ רק הגדילה! את הפער ביננו לבין הערבים(מיבחנה של סבלנות ושלום) ולכן אין צורך בה, ועוד דבר, מדוע על ישראל לוותר על שטחים עם זה תפיסה של חינוך, מדוע על ישראל, מדינה ששולטת על שלוש עשיריות מאדמות המזה"ת. תאר לעצמך שאנו, היהודים נשלוט נניח עוד 500 שנים על כ-ל המזה"ת(עם מיעוט ערבי קטן מאוד), ובמקום בלתי מיושב, שאיננו נכלל בגבולותינו אך הוא סמוך אלינו מאוד, קטן במיוחד ונטוש, מזוהם בקרינה רדיואקטיבית(כנראה אלו קרינת הפצצות שסיימו את שלטון הערבי במזה"ת) התיישבו להם כמה ערבים במטרה אידאולוגית כלשהי, הפריחו את האזור וניקו אות מנשורת וקרינה, והקימו להם, "בית לאומי" באזור מכה נניח, האם על ישראל לגרש אותם בטוענה שישבו שם כמה אלפי ערבים? ברור שלו, האם על ישראל(הענקית) להפוך את המיעוט היהודי לכלי פוליטי במטרה להשתלט על כמה שיותר שטחים של ה"בית הלאומי" הערבי? כמובן שלא, וכך יש לנהוג גם עם היהודים, לא?

למעלה