你好

你好

כבר במשך כמה חודשים שחברה שלי מנסה לשלוח אליי מכתבים וחבילות מסין. 'אז מה הבעיה?', תשאלו. הקטע הוא שבמשך הכמה חודשים האלה אותם נסיונות רק כושלים. החבילות והמכתבים פשוט נעלמים בדרך. שאלתי היא, מה לא בסדר? עד כמה שידוע לי הדברים האלה עוברים שם בדיקה, אבל לא יתכן שהיא עד כדי כך מחמירה. זה רק מקרה אחד נדיר, או שזאת תופעה מוכרת בדואר הסיני? בכל מקרה, זה מרגיז.

happydog23

New member
לא קרה לי, ואני לא מכיר מקרים ששלחו

משהו והוא לא הגיע (מסין לארץ). אולי תרשום לנו מה היא רושמת על הכתובת ואז נראה אם משהו לא בסדר.

קודם כל, אני בת ../images/Emo90.gif

אני נמנעת מלפרסם כאן את הכתובת של הבית שלי. אני חושבת שיש לי סיבה מוצדקת. אבל בעקרון היא רושמת את שם הארץ, שם העיר, רחוב ומיקוד. לא נראה לי שחסר משהו... כתבת בסוגריים "מסין לארץ". כשזה בכיוון ההפוך זה נפוץ יותר? בכל מקרה, ממש חבל לי עליה... היא שלחה שם מפה גדולה של סין ועוד כל מיני עבודות שהיא עשתה בשבילי, וזה פשוט נעלם.

GnomeBubble

New member
זה באמת מוזר

כי הדואר ידוע דווקא בתור דואר אמין, וגם אני לא שמעתי אף פעם על חבילות שממש נעלמות. אני אישית שלחתי רק שתי חבילות מסין, אבל שתיהן הגיעו בשלום ובלי עיכובים. המקרה הבעייתי היחיד ששמעתי עליו הוא של חבר שלי ששלח חבילה מטיבט לבייג'ינג (וזה דווקא בכלל לא דואר חוץ) שנתקעה וטיילה הלוך ושוב בין להאסה לבייג'ינג בגלל טעות בירוקרטית - אבל דברים כאלו קורים גם בארץ. בקשר להחרמה של דברי דואר: עקרונית אומרים שהסינים עוברים על החבילות ובודקים את התוכן שלהם (אני לא יודע אם זה כל החבילות או לא ואני לא מתיימר לדעת) ובאופן רשמי אסור לשלוח "חומר תעמולה" מחוץ לסין או לתוכה. מצד שני עם ספרי לונלי פלאנט (שעמוסים בביקורת על סין) דווקא לא היתה להם בעיה. אסור גם לשלוח כל מה שעובר על החוק, כמו דיסקים מזוייפים, ויש הרבה שמועות על זה שהשלטונות הסינים מחרימים דיסקים מזוייפים שנשלחים בדואר אבל לפי מה שאני ראיתי זה מאוד תלוי במשרד דואר שממנו שולחים.

gao xing

New member
בעלות של 10 יואן....

אפשר לקנות מספר מעקב לחבילה. (דואר רשום) אני שולחת חבילות לישראל אחת לשבועיים וכולן מגיעות. במידה והחבילה "נעלמת" בדרך ניתן להגיש תלונה בדואר, הם ינסו לאתר את החבילה..... היה ולא מוצאים אותה, לפחות יזכו בשווי שהוצהר בעת השליחה.

omarman

New member
מניסיוני הדל- לוקח זמן (חודשים),

אבל בסוף הדברים מגיעים.

Mei11

New member
כל המכתבים וכל החבילות ששלחתי

הגיעו. אם זו בעיה שחוזרת על עצמה כנראה שזו בעיה בכתובת, תוודאי איתה שהכתובת נכונה, ואפשר גם להוסיף ולכתוב ישראל בסינית. 以色列.

matan be

New member
../images/Emo189.gif

חשבת שאולי היא בכלל לא שלחה? רק אמרה שכן ועכשיו היא מפילה הכל על שירות הואר הסיני? שהוא אגב, לא רע בכלל כמו שכתבו חברינו למעלהץ

נו באמת... ../images/Emo60.gif

ותודה לכל המגיבים... אמרתי לה שתלך לבדוק בסניף של הדואר שם. נקווה לטוב

למעלה