ספיישל לידות טבעיות בפורום

מה לדרוש בבית חולים ......

היי תמר יקרה
אכן חשוב להגיע מוכנים לחדר לידה לדעת לבקש את מה שנכון לך ,
תגיעי בלידה פעילה תהיי מחוץ למיטה תבקשי ניטור אלחוטי ולסרוגין ,
להיות במים .
יש פתיחות ורצון אך עדין זה לא שירות אחד על אחד אלה מיילדת שעובדת במקביל יחד עם עוד 3 יולדות,
אני מאמינה בך ובעוצמות שלך לעשות זאת ,יחד עם בן זוגך באניטימיות ובשקט שאת רוצה .
תכתבי את הדברים על מסמך ותתני אותו למיילדת .
בהצלחה ורד

שאלה על לידה בבית

היי תמר
יש צורך לבדוק את התינוק לאחר לידה ,אם במסגרת בית החולים או במסגרת פרטית שרופא ילדים מגיע לבדוק אותו
בטווח של 24 שעות .

הכנה ללידה טבעית

האם את מתכוונת ללדת בבית ?
אם כן יש צורך להיפגש עם מיילדת בית ,לראות שאת עונה על הקרטריונישל לידה בבית כלומר את הינך בהריון בסיכון ועוד פרמטרים שוב שהמיילדת תתשאל אותך.
אם את מתכוונת להכנה ללידה טבעית בבית החולים עלייך לעשות קורס הכנה ללידה מותאם ,לקרוא סיפורי לידהשל נשים שילדו לידות טבעיות ,
להיפגש עם מיילדת שתעצים את הבחירה שלך ותכוון אותך ללידה שאת רוצה .חשוב לדבר עם איש מקצוע מרגע שהחלטת כדי להבין שהבחירה שלך היא בחירה טובה .

תינוק שלא התהפך ולידה טבעית

היי MOR
סבלנות זו מילת המפתח ,תני לעובר שלך הזדמנות להראות לך שהוא יודע את הכיוון,ויש לו סיכוי להתהפך.
הם יכולים להתהפך גם בשבוע האחרון .
הייתי מנסה לאחר שבוע 35 אם ולא התהפך לעשות עבודה במים ,
תנוחות שעוזרות לא להתהפך.
ואם ולא אפילו לבדוק אופציות להיפוך אצל ד"ר קנטי בבית החולים מאיר שהוא ממוחה להיפוך .
בהצלחה

זירוז לידה

היי טלי
אם את צריכה לקבל זרוז צריכה להיות סיבה ,או עוברית או אמהית .
לכן לא אפשרי לעשות לידה בבית שיש צורך בזרוז ,
לידה בבית מתאפשרת לנשים בהריון בסיכון נמוך .שהלידה מתחילה מעצמה .
האופציות שלך הם להשתמש בכל הכלים שיש ללידה פיזיולוגית כגון להיות בתנוחות אנכיות לזוז ,להיות במים,
בהצלחה

לידה ראשונה בבית

לידת בית צריכה להיות מבחירה ,ואם יש ספק אז אין ספק ,
אין דבר כזה כדאי ,אם את רוצה לידה בבית תפגשי עם מיילדת בית תתאמו עמדות היא תבחן את המוכנות שלכם ללידה בבית ,גם ברמה הרגשית וגם הרפואית
לבדוק שאת לא בהריון בסיכון .
אם יש לך ספק אז תחשבי על אופציה של לידה טבבעית בבית החולים ,תעשי הכנה מתאימה .
בהצלחה

לידה טבעית ואפידורל

כמיילדת שליוותה הרבה נשים בלידות טבעיות,נשים שמתכננות ללידת בלידה טבעית מבחירה עם הכנה מנטלית ופיסית
בדרך כלל יעשו זאת ,לא יחשבו מתיי האפידורל מגיע אלה יקבלו את הציר באהבה ,יהיו בתנועה במים יוציאו קולות יתכן ויגידו כואב לי אבל ימשיכו ,מכיוון שאת בוחרת ללדת לידה טבעית
את בוחרת להרגיש ולהיות חלק מהתהליך להיות אקטיבית ולא פסיבית .
אם החלטת שאת רוצה אפידורל ,יש כמה דברים שחשוב שתדעי ,הדמות התומכת לא צריכה להבהל שאת מבקשת אפידורל אלה תתין לך עוד עזרה הארגז הכלים (מגבות חמות על הגב ועיסוי ועוד ועוד דברים )
ייתכן שאת קרובה לידה ,ייתכן שאת ממש תיכף יולדת .
אם את בתחילת התהליך או שהלידה לא מתקדמת או שהיולדת מבקשת בתוקף אז היא תקבל אפידורל .
הכי חשוב שחווית הלידה תהייה טובה וחיובית והאישה תרגיש תחושת העצמה ולא כישלון ,גם אם התוכניות לא יו כפי שתכננה .
בהצלחה ......בעתיד

לידה בבית ואפידורל

שירני יקרה
אין אפידורל בבית .
לידה בבית היא לידה טבעית ,
אם הפחד מהכאב קיים ,ייתכן ולידה בבית לא מתאימה או שחשוב שתיפגשי עם מיילדת בית שתסביר לך מה ההבדל .
לידה עם אפידורל זו התערבות בתהליך הפיזיולוגי של הגוף.
יש נשים שפוחדות מבית החולים ופוחדות מאד מלידה .הייתי ממליצה להן להיפגש עם איש מקצוע שיפיג את החשש וייתן פרספקטיבה לתהליך הלידה .

ספיישל לידות טבעיות בפורום

הלידה הטבעית הופכת ליותר ויותר שכיחה בשנים האחרונות. נשים רבות בוחרות ללדת בין כתלי ביתן ולקחת אחריות מלאה על התהליך והטיפול, עם צוות מלווה ותומך בלבד, כמו שאלוהים התכוון.

אופן הלידה הטבעית, הבלתי קונבציונלית, הרחק מידם של הרופאים ושל ציוד בתי החולים, מעורר חששות אצל יולדות רבות, כאשר רוב ההריוניות חוששות מהסיכונים ומאמינות שהם גדולים מהיתרונות של הלידה הטבעית.

ביום שלישי הקרוב, 30.12 בין השעות 17:00-19:00, יתקיים בפורום ספיישל לידות טבעיות בו אענה באופן מרוכז מתוך ניסיוני על תהליך הלידה הטבעית.
אם את ובן זוגך החלטתם ללדת בלידה טבעית, אם אתם עדיין מתלבטים או מתעניינים, אתם מוזמנים להתחיל לשרשר להודעה זו שאלות כבר עכשיו!

mishmish481

New member
מצב חירום בלידה טבעית

איזה מצבי חירום קיימים בלידה טבעית? ומה אפשר לעשות כשזה קורה אם אני לא נמצאת בבית חולים? כלומר אם התינוק נכנס למצוקה מה יכול לעשות הצוות?

לידה טבעית

לידה טבעית ומצבי חירום ,
אם את יולדת בבית חשוב שתקחי אשת מקצוע שתדע לתת מענה מקצועי ותדע לאבחן מבעוד מועד את המצב .
היא תעביר אותך לחדר לידה בזמן ,
לא הייתי קוראת לאירועים סיבוכים ,
כי אם אין התערביות אז הסיכוי לסיבוך הוא קטן ,יכולים להיות אירועים כגון מים מקוניאלים שאז מעבירים לבית חולים או חוסר התקדמות וגם אז מעבירים את האישה .
גם בבית חולים קימים סיבוכים רק מעצם ההתערביות שלא חייבות להיות .
לידה טבעית היא לידה בטוחה
אישה בלידה טבעית צריכה הרבה סבלנות לראות שהגוף יודע ללדת והעובר יודע את דרכו .
בהצלחה
ורד

שאלה על לידה טבעית בבית חולים

הי ורד, שואלת את השאלה כדולה. לגבי לידה טבעית בבית חולים.השאלה היא לגבי ההפרדה של
האם מהתינוק לאחר הלידה. גם באופצית הביות המלא קיימת הפרדה מיד אחרי הלידה ואחר"כ עוד
מספר פעמים בהם האם מתבקשת להביא את התינוק לתינוקיה לבדיקות ולחכות בחוץ.
לפי המחקרים ידוע כי תינוק צריך להיות קרוב לאמו בימים שלאחר הלידה, יש לאפשר סקין טו סקין לפחות שעתיים לאחר הלידה
ולאפשר לתינוק (אני כמובן לא מתכוונת למקרים בהם האם או התינוק צריכים טיפול רפואי).להיות צמוד לאמו כל הזמן.
השאלה היא האם יש כיוון לשינוי בבתי החולים? ומה הסיבה שבתי החולים מתעקשים על ההפרדה?

טבעית בבית החולים

היי רוית
לדעתי גם אישה שילדה עם אפידורל צריכה שהתינוק יהיה איתה לאחר הלידה ואין קשר בין לידה טבעית או לידה עם אפידורל .
אך המערכת הציבורית נמצאת בעומסים מאד גדולים ותקינה מסוימת ויש קושי לספק את המענה כי תינוק ואמרא אחרי לידה צריכים השגחה ,וכרגע תינוק ואמא נשארים יחד כשעה לאחר לידה וישנה הנקה ראשונית .
כן יש מגמה לאפשר את התנאים הללו ,בעתיד ולהגיע למצב שאמא ותינוק עוברים יחד מחלקה .

nulila

New member
למה לסבול?

היי ורד,

מה שלומך?

אני מנסה להבין את החשיבות של לידה טבעית. אולי נורא להגיד - אבל בשביל מה זה טוב?

למה לסבול סתם אם אפשר שלא?

לידה טבעית

לידה טבעית היא לידה שמתבצעת בכוחות של הגוף, את יחד עם התינוק שיוולד
ללדת טבעי זה להיות אקטיבית ופעילה ולא פסיבית לזוז לנוע להשתמש במים .
הלידה הטבעית היא לידה מהירה יותר כרוכה בפחות סיבוכים ופחות התערבויות וחווית האישה היא חוויה טובה
זו בחירה ללדת בלידה טבעית ומי שבוחרת לא רואה את זה כסבל אלה כתהליך שצריך לעבור .
המילה סבל היא פרשנות ,יחד עם הכנה נכונה תמיכה ובחירה לידה טבעית היא הזדמנות לזהות את הכוחות הטמונים בגוף שלך .
בהצלחה ללידה טובה

למעלה