on, on, on, on ,

e t a

New member
../images/Emo118.gifon, on, on, on ,../images/Emo32.gif

שרשור
להנאתכם ^^ שבוע טוב

e t a

New member
מפגש+עדשות

היום אני ותומר הלכנו לקניון עזריאלי, וקפצנו לבקר את הבנות במפגש של ATL. אמרנו שלום והכל, אבל פתאום קלטתי משהו. בדיוק כמו שבאותו רגע עמדו לפניי המון המון בנות שקטנות ממני בצורה מטרידה, זה מה שהולך להיות במפגש שלי עם טוקיו הוטל.. מקווה שאיתן זה יהיה שונה ^^ חוץ מזה... אני בריב עם ההורים שלי. נמאס לי שאני היחיד שמטפל בכלבה שלנו, מוציא אותה שלוש פעמים ביום, מאכיל אותה, מטפל בדגים - ואז טוענים שאני לא עוזר בבית כי "טיפול בחיות זה לא נחשב". קיצר אמרתי להם שזה לא ימשך ככה ושאני פשוט מפסיק להוציא אותה בצהריים ושישברו את הראש. מגיע להם. בכל מקרה, הם בריב איתי עכשיו.. לא כל כך אכפת לי, חוץ מזה שאין לי כח לדבר איתם עכשיו על לקנות עדשות.

DeathK

New member
../images/Emo59.gif שבוע חדש ../images/Emo13.gif

כן כמו שדני אמר הלכנו למפגש.. קטלנו שרוב הבנות שם קטנות למרות שחלק היו נחמדות בלי קשר לגיל
אין מה לעשות מה שטוב בתפוז שלא מסתכלים על גיל או מין וכו'.
דבר שני השבוע ממש ממש עמוס לי ^^ אבל אני מקווה שאני אוכל להסתדר היום זה סוג של יום מנוחה שבו אני הולך להיות עם דני כמובן
קיצר שבוע טוב לכולם!

e t a

New member
../images/Emo118.gifלא.. ../images/Emo31.gif

וזה ממש מעציב אותי שעקרון ה"חופש מדת" לא מתקיים בארץ שלנו. קבענו עקרון, בואו נעמוד בו! מדוע כל האנשים שאינם צמים צריכים לסבול

e t a

New member
../images/Emo118.gifסבלתי מוקדם יותר הערב.

מצטער אם פגעתי בהשקפות דתיות של מישהו. רק מביע את דעתי.

Liz hashavuz

New member
צריך להבין כמה דברים:

עם ישראל הוא עם מיוחד. עם שקיים בזכות ההסטוריה והמסורת שלו. וחוץ מהחובה הדתית לקיים את המסורת, אני חושב שיש גם חובה ערכית והסטורית להמשיך את היחוד של העם היהודי ושלא נהפוך להיות עם ככל העמים. (זה קצת כבד לפורום סימפסון, אבל בכל זאת...)

DeathK

New member
../images/Emo59.gif בשביל הדברים הכבדים יש OFF ../images/Emo13.gif

בכל מקרה אני מסכים עם כל אחד באופן חלקי.. אבל בכל מקרה דני - זה שרצינו להזמין אוכל זה לא פוגע זה כולה מותרות.. דברים שאפשר לוותר עליהם. ובקשר למה שליז אמר.. אני מסכים שצריך לשמור, בכל מקרה - אני חושב שתחבורה ציבורית בשבת ויותר חופשיות בעסקים בימים האלה זה דבר נחוץ בכל מקום, ואלה רק שתי דוגמאות.. בכל מקרה חשוב לשמור על מסורת ואיכשהו על הייחוד שלנו כעם

e t a

New member
../images/Emo118.gifיש בדבריך הגיון

אבל, את החובה הזו שאתה מתאר, אסור לכפות ע"י חוקי המדינה הדמוקרטית שלנו, שהתחייבה לתת חופש מדת לכל אזרחיה. זהו מועד דתי לכל דבר, וזכותו המלאה של כל אזרח במדינת ישראל להתעלם לחלוטין ממנו ולהמשיך בחיי שגרה רגילים. מדוע צריכים להפריע לאזרחים האלו
מדוע צריך לכפות על מסעדות שאין בהן כשרות לסגור בכל זאת
אני מבין את הנקודה שלך, אז זו החלטה שצריכה להעשות ברמה האישית ולא ברמת חוקי המדינה.

Liz hashavuz

New member
מתוך הבנה שאנו עם מיוחד

ושונה מכל העמים. ברמה הלאומית אנו צריכים לשמור את המסורת המיוחדת שלנו. ברמה הפרטית, אם מישהו לא רוצה לקיים אני לא אכפה אותו. אבל לא יכול להיות מצב שקם דור חדש שירצה לשבור את כל המסורת שעם ישראל מקיים כבר אלפי שנים.

kobi 23

New member
תקרא בבקשה מה שכתבתי למטה

בנוסף אני לא חושב שזהו מועד דתי אלא מועד לאומי ,בדיוק כמו יום השואה ויום הזכרון ,בנוסף לחורבן בית 1-2 גם יהודים גלו מהארץ וזה לא קשור ליהדות כלל בנוסף החל או הסתיים גירוש ספרד וגם מאורעות תרפ"ט החלו אז ,האם זהו עדיין ארוע דתי ? בלי שום קשר אנחנו מדינה יהודית וככזו אנחנו צריכים לכבד קצת את המסורת ,אף אחד לא אמר לך שים ציצית ותשמור שבת אבל עוד ערב בשנה לא תצא לפאב ,ביג פאקינג דיל שוב כותב שורות אלו הינו דתי לשעבר שמכבד במעט את המסורת

e t a

New member
../images/Emo118.gifזה לא רלוונטי אם זה "ביג פאקינג דיל"

מה שכן רלוונטי, שזו צריכה להיות בחירה אישית של בני אדם האם לכבד מסורת או לא. לפי דעתי, כמובן.

kobi 23

New member
אממם

אוקיי,המשפחה שלי באה מעיראק,אז אולי אני צריך להחליט אם לצאת ערב יום השואה או לא ולא לתת למדינה להחליט לי כמו שכתבתי שני המקרים הינם אסונותשקרו לעם היהודי ולכן צרוך לכבד אותם במינימום

kobi 23

New member
אממם

והאם לדעתך החוק האוסר על פתיחת מקומות עינוגים ביום השואה ויום הזכרון נכון גם 9 באב זהו יום אבל ,בדיוק כמו שאר הימים ,למרות שעברו 1900 שנה זהו המקור לכל הרע שעבר על העם היהודי

kobi 23

New member
ועוד משהו

כדתל"ש וחילוני במהותי ,מאוד מעצבן אותי שתמיד החילוניים מבקרים את החרדים על כך שהם לא מכבדים את יום הזכרון (לכשעצמו בצדק) אבל הם בעצמם לא מכבדים את ט' באב ,פותחים בתי קפה ומסעדות בלילה וכדומה קודם כל אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו ורק אחר כך על האחרים ,קודם נהיה אנחנו בסדר ולאחר מכן נוכל להסתכל על האחר כיוצא "כיפות סרוגות" לא היה לנו את הבעיה הזו משום שהם מכבדים את יום השואה ,הזכרון (מספיק חיילים דתיים מתו) וכמובן ט' באב

וואי תקשיב נראה לי אתה לא יודע לשרשר...

נראה שהתכוונת להגיב ל eta (כן?), אבל משום מה זה משורשר תחת התגובה שלי, שאני בסה"כ כתבתי "
" מסכן... ואותי לא צריך לשכנע שיש לכבד את תשעה באב

למעלה