שלום ושבוע טוב לכולם/ן!

אלון 58

New member
../images/Emo140.gif../images/Emo24.gifשלום ושבוע טוב לכולם/ן!

ברכות ואיחולים לפורום החדש,ו-
,האם תתקבלנה גם הודעות/כתבות/תמונות של משאיות צמ"ך(ציוד-מכני-כבד),שלא נראות בכבישים,או שמא רק משאיות כביש מוכרות? אני עוסק בתחום הצמ"ך. ראו משאית MAN רגילה ליד משאית צמ"ך מסוג DRESSER-HAULPAK,המקום עבודתי זה נחשב כ"משאית קטנה",כי יש יותר גדולות וכבדות(הבדל של 20-15 טון משקל עצמי ללא מעמס).

שלום אלון וברוך הבא

אתה יכול לכתוב כל דבר בהתאם לכללי הפורום (בלי פרסומות, קללות וכו'). לאיזה סוג עבודה/מטען משמשת משאית כזאת ? תן קצת נתונים על המנוע. תודה.

אלון 58

New member
שלום תומר...!

משתדל לעמוד בכללים,זכותך להחליט אם זה לא כך. משאיות אלו משמשות להובלת חומר-גלם הפוספט,שנכרה במכרות הדרום,מישור-רותם ונחל-צין,וגם להובלת עפר טפל ממקום פינויו למאגרים שנקבעו לו. המשאיות הללו מצוידות במנוע-דיזל ענק מתוצרת CUMMINS,אבל ההנעה הסופית נקבעת באמצעות גנרטור,שמקבל "פקודה" מהנהג ומעביר אותה כתמסורת חשמלית לשני מנועי-גלגל,שממוקמים בגלגלים האחוריים בלבד. כמו-כן יש להם בלם דינאמי(ריטרדר)חשמלי,שמופעל ע"י דושה ברצפה,שמפעיל את המנוע בסבוב הפוך ומביא להאטת הכלי,הוא גם מופעל באופן אוטומטי עם ההגעה למהירות מסוימת,שנקבעת ע"י חשמלאי מוסמך שמתמחה בכלים הללו(בדרך-כלל סביב 50-45 קמ"ש בלימה עצמית). מערכות ההגה והארגז הן הידראוליות כמובן,כשהארגז הכבד מורם ע"י 2 בוכנות מ-3 חלקים כל אחת.

נשמע תענוג לעבוד על כלי כזה

והכי חשוב: יש מזגן ?! אגב, יש לכם קשר לרותם-אימפרט ? דוד שלי עובד שם...

אלון 58

New member
מזגן זה חובה...,

זהו מכרה של חברת רותם-אמפרט-נגב.אשמח לדעת מי זה דודך,מהיכן הוא ובמה הוא מועסק? יש אלמנט של כיף,אבל זו עבודה קשה,אחראית,"עם 7 עיניים",ומעל הכל,לרוב היא נעשית ב-3 משמרות,כולל בלילה ובאופן מצומצם גם בחגים,אז תלוי איך מסתכלים על זה.

אתם לא מבזבזים שניה, הא ?

בהחלט נשמעת עבודה קשה. לגבי דוד שלי, אני אשלח לך מסר בפרטי.

אלון 58

New member
בבקשה...:

ההכשרה נעשית במקום,כשהדרישה כיום היא לבוא לפחות עם רשיון-נהיגה אזרחי בדרגות E,C,C1 ,יתקבלו מפעילים שהם בעלי אחת הקטגוריות האלו(בעבר התאפשר לקבל גם עם דרגה B ,אבל זה שונה מזמן,אם כי כרגע יש אצלנו רק מפעיל אחד ותיק שעובד על כלים אלו מבלי שיהיה לו רשיון למשאית כלשהי.זה עקב כך שכלי צמ"ך אלו מוגדרים כ"מכונות ניידות",אם אתה מבין את ההגדרה,שפעם היתה קטגוריה כזו ברשיונות הישנים),למפעיל כזה יוצמד מפעיל ותיק יותר,כשיום עד יומיים החדש לא ישב ליד ההגה,אלא יתלוה לותיק בתא הנהג,וגם ילמד מה יש לבדוק בתחילת העבודה ובכל משמרת,וגם את שטחי העבודה השונים.בהמשך מתקבל אישור מגבוה להושיבו ליד ההגה,והמפעיל המדריך צריך להדריכו כיצד להתרגל לגובה ולרוחב של משאית כזו,ובמיוחד כיצד להכנס להעמסה ובהמשך לפריקה,התנהגות עם הבלמים,ריטרדר,הייבר,אורות וכו',ככה לפחות שבוע עד שבוע-וחצי,ועוד כמה ימים במשמרת שניה,כדי לתרגל אותם דברים גם בחשיכה(עכשו בשעון-קיץ,מתחיל סביב 19:30). ע"פ ההמלצות והחלטת מנהל-עבודה,נקבע למפעיל החדש "טסט" ע"י קצין-בטיחות מכרות,ולפי זה יוחלט אם להעניק לו רשיון-נהיגה פנימי מפעלי על כלים אלו,וזה יכלול רשיון-נהיגה גם לכלי-רכב רגילים של המפעל,ע"פ רשיונו האזרחי,זאת מאחר ועקב מרחקי הנסיעה במכרה,עומד לרשותנו "צי" של טנדרים 4X4 לתנאי השטח,כמו-כן טוב שיש למקרה הצורך רשיון אזרחי דרגה 1(טרקטור חקלאי),זה למקרה שמוש בטרקטור שמצוי ברשותנו,ומשמש לגרירת כבל חשמלי כבד,שמחובר למחפר-חשמלי ענק ויחודי לישראל(על-כך אולי בהמשך).

sprinter518

New member
כבוד!!!

מ-ג-נ-י-ב!!!! אני נוהג בספרינטר מצועצעת ומרגיש מלך אז איך זה שם למעלה?!

אלון 58

New member
על הגובה...,

אבל מי רואה אותנו?אין בפני מי "להשויץ",זה נמצא בשטחי מכרות בלבד,למעט מקרים נדירים של העברת כלים כאלה בין מפעלי החברה,שכבר השתתפתי בשתי העברות כאלה,וזה עם ליווי רכבי חברה עם מהבהבים כתומים,ובצומת ראשי מסוים גם המשטרה משתתפת בחסימה.

Eran De Niro

New member
אהלן אלון מהקומונה של קנוורט

מה המצב סוף סוף אנשים שאני מכיר פחות או יותר צריך להביא את באדרי והכל יהיה בסדר

יפה שאתם מכירים

באמת יהיה נחמד אם תביאו לכאן חבר'ה נוספים מהענף. הגיע הזמן להחיות את הפורום הזה ואני מקווה, שבזכותכם הגולשים, הוא יהפוך למוביל בתחומו. אמן !

אלון 58

New member
אני מכיר אותו ממפגש אחד באשדוד...,

לפני יותר משנתיים,איני בטוח אם ירצה להצטרף לכאן,הוא צעיר בסביבות גיל צבא,עם נטיה להוציא רשיון-נהיגה למשא כבד,והוא מנהל בהצלחה קהילת משאיות קנוורת',קודם ב-MSN ועכשו באתר אחר ששכחתי את שמו,כמו-כן יש לו קומונה קטנה כאן ב"תפוז"(קומונה 5619),וגם אני שם לפעמים כשיש חומר מצולם.

למעלה