ט"ו בשבט שמח

soul on fire

New member
../images/Emo143.gif ../images/Emo145.gif ט"ו בשבט שמח ../images/Emo144.gif ../images/Emo146.gif

סתם שאלה...(לא אישי)

למה פורום כמו "עזרת נשים" (ויש עוד פורומים "נשיים") כותבת בהודעת הפורום שגבר שיכתוב בפורום י ח ס ם. לא חשוב מה יכתוב או מה יגיב..רק בגלל שהוא ממין זכר נאסר עליו לכתוב בפורום. ולעומת זאת-לנשים מותר לכתוב בכל הפורומים... מוזר.

soul on fire

New member
אני צריכה להגיב לזה כעוד הודעה

של משהוחדש בפורום שחושה שהוא יודע הכל? אז בו נתחיל מההיסטוריה? אני הייתי פה כשהפורום היה החיתוליו והתקבלתי בפחות או יותר ברכה של להישאר ונישארתי... אני כמו כל זכר בפורום הזה ואשמך לקבל את היחסי הראוי לי מעצם היותי מוותקי הפורום, ואם יש לך בעיה עם זה אתה יכול $#&&$#.... אגב לגבי הטענה שלנשים מותר לכתוב בכל הפורומים- רק אני וצ'ילי כותבות כאן באופן קבוע - בכל אופן כשהפורום היה חי והיה לנו מנהל שניהל אותנו כראוי...

אני יכול ל*&)^)%

הביקורת שלי אינה כלפייך, ציינתי זאת בכותרת ההודעה שזה לא אישי! אני רציתי לפתח נושא שהוא בולט באתר תפוז בכללותו, הבעיה היא אינה למה את כאישה כותבת בפורום גברים, אלא למה גברים אינם יכולים לכתוב בפורום נשים, (כדוגמא הבאתי את פורום עזרת נשים שבו מנהלת הפורום מבססת את החוק הזה כתנאי הכרחי לכתיבה בפורום) מבחינתי גברים נשים יכולים להתבטא בכל פורום ופורום כל עוד הם שומרים על תרבות הדיון ועל הנושא שהפורום עוסק בו.

soul on fire

New member
אם סליחה שלא הבנתי נכון

פשוט בכל זמןכתיבתי בפורום נתקלתי רק באנשים שפשוט שנאו את עצם כתיבתי בפורום - זה נושא שכבר עולה לי די על העצבים. כמוך כמוני- באמת שאין לי מושג למה זה תנאי לכתיבה בפורום, כמו כן אני חושבת שגברים צריכים להתבטא בכל הפורומים בלי יוצא מין בכלל בדיוק כמו נשים....

אין ביננו חילוקי דיעות בנושא הזה

גם אני חושב שזכות כתיבה בפורום אינה צריכה להיקבע לפי מינו של הכותב. (כמו גם לא לפי דתו או לאומיותו או צבע עורו) הבעיה היא שבעוד שאצל פורום "נשי" כלל של איסור גורף של כתיבה מגבר הוא דבר לגיטימי, בפורום "גברי" זה לא עולה על הדעת,(וטוב שכך) חוצמיזה שכתיבתך מבורכת בכל פורום שתבחרי-הייתי מציע כ"רעיון" שאת כאישה אם תיתקלי בפורומים כאלה תביעי את מחאתך בצורה נאותה שאינה מתלהמת, כי אני כגבר לא יכול אפילו למחות במסר למנהלי הפורום כי הם חוסמים אותי, וברור שאני לא יכול לכתוב מעל דפי הפורום.

soul on fire

New member
לא רואה סיבה שיהיו

הייתי מנהלת את המאבק הזה בשבילך ובשביל כל גבר אחר לצורך השיווין שאכן חייב להיות, אך לצערי אני כותבת בכ-3 פורומים קבועים וכרגע אני גם בתקופת מבחנים ככה שגם לכתוב אני לא ממש עושה בקושי לקרוא, אין לי מה לחפש בפורום "נשי" מכוון שאני לא מרגישה בו הצורך להבדיל מהפורום הזה שאני יותר מתחברת אליו ול"טום-בוי" מאשר לצד הנשי שבי ולכן פה אני כן יכולה להגיד שאני "מרגישה בבית". אבל אני מבטיחה, בלי נדר!, שברגע שיהיה לי זמן אני אנסה לפנות לאחד מפורומי הנשים ולהעלות בפני המנהלת את העובדה שיש צורך בשוויון ללא הבדלי מין דת וגזע...

OK

אני לא מחפש מאבקים ודברים של התלהמות, אני יותר בקטע של מנהלת פורום שתסביר את ההיגיון באיסורים של "מין", זה אבסורד ואפילו גזעני מנקודות ראיה מסויימות. היום גברים רבים הפכו ל"שיבוט" מה שניקרא גברים נשיים.. (זכותם) אם את רוצה פורום טום-בוי כנסי לפורום פמיניזם..יש שם נשים שחבל"ז...(בהומור..בהומור)

soul on fire

New member
תודה

אבל אני מעדיפה להשאר פה עם ברקו ,מואיז, הנבחר שנעלם ועוד רבים וטובים... ואתה גם מוזמן להישאר ולעזור במאבק השקה של להרים את הפורום ולהחזירו לימים הטובים יותר... {הרבה כבר פרשו - אגב המטרה העיקרית הייתה שהפורום יהיה פעיל עד היותי חוקית מה שלא קורה כרגע..}

../images/Emo88.gifהוועדה החליטה

ועדת הפורום הגיעה להחלטה שאת חוקית,ותמשיכי להיות כזאת

Vdrums

New member
כי זה מה שהוחלט ע"י פותחי הפורום (מנהלת)

אם זה כל כך מטריד אותך אתה יכול לשלוח לה מסר ולברר בדיוק מה עומד מאחורי ההחלטה הזאת. זה כמו שאני קבעתי שבפורום מתופפים אסור לרשום הודעות שקשורות או מזכירות את הלהקה ביט 69. לכל פורום יש חוקים. צודקים או לא, עדיין זכותם.

ממש ממש לא צודק.

מנהל או מנהלת הפורום יכול לקבוע את התכנים של נושאי הפורום, מנהל או מנהלת פורום אינה רשאית להגיד (דוגמא) "בפורום אצלי אין זכות כתיבה לעולי ברית המועצות או עולים מאתיופיה" כשמנהל פורום פוסל מראש אדם באשר הוא אדם,ולא בגלל תכנים-זה פסול ולא מקובל בעליל. אני לא רואה פורום שיכתוב שאסור לאישה לכתוב רק בגלל שהיא אישה! זה לא קיים וזה לא דבר נורמלי. אני כן רואה פורומים שאוסרים כתיבה לגברים רק בגלל שמדובר על גבר,זה גזעני,מגעיל,ודוחה. וגם אסור!

soul on fire

New member
../images/Emo45.gif מסכימה עם כל מילה

מלבד העובדה שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית {או סוג של..} ויש לנו זכות לשוויון ללא הבדלי דת מין וגזע, כך שאני גם איני רואה סיבה לאיסור הנ"ל

Vdrums

New member
זה כמו מועדונים שלא מכניסים אנשים מסויימים

אם מחר קבוצה מסויימת תעשה מסיבה או אירוע ותחליט שהכניסה מותרת רק לאנשים ששייכים לקבוצה שלה, גם תתעצבן? אין קבוצות נשים שלא משתפים בהם גברים? אני בטוח שיש. ואם תנסה להתקבל, לא תצליח. למה? כי אלה אנשים שמעוניינים ליצור אינטראקציה מסויימת עם אנשים מסויימים ולהגביל את החברים שהם מקבלים. גם זו דמוקרטיה. בעניין הפורום, אתה כבר מגיע להנהלת הפורומים, אני מניח שתשלח מייל זועם כי ברור שהנושא מאודמטריד אותך. בתור מדינה חופשית ואתר מסחרי חופשי, הם כן יכולים ליצור איזה פורום שהם רוצים. אני בטוח שההחלטה הזאת משותפת איתם, כי סביר להניח שאתה לא הראשון שמוצא את זה פוגע ומעליב. אישית, אני לא מתרגש מזה. נראה לי שטותי.

Vdrums

New member
ואתה לא רואה פורום שרשום בו שאין כניסה

לנשים בגלל שהמנהל פה או בפורומים אחרים בעלי אופי גברי לא טרחו לעשות את זה כי הם כנראה כן מעוניינים לראות את המין השני בפורומים שלהם. לא מסובך.

סלצקציה לא בבית ספרנו

הבאת דוגמא טובה. מועדונים שעושים סלקציות בכניסה הם פושעים! אני לא מכיר את החוק בנושא,אבל זה בהחלט דבר חמור מאוד. הניגוד לארגון שעושה ארוע ספציפי שבו זכותו להזמין רק אנשים מסויימים, במועדונים (גם כשהם עסק פרטי) אסור שתהיה סלקציה לפי מין או מוצא... אין לי בעיה עם אנשים שרוצים ליצור אינטראקציה עם אנשים מסויימים, וזה יכול להיות נשים עם נשים,גברים עם גברים וכו' אבל זה יעשה באתר פרטי שהם יפתחו,או באתר ציבורי והכניסה תהיה מוגבלת (ע"י סיסמא) אך ורק לאנשים שנבחרו. (כדוגמת הקומונה הסגורה שמפעילה אתר תפוז) אבל כשאתר מסחרי שהוא מייעד את עצמו לכלל הציבור,אין מן הראוי לדחות גבר (או אישה) רק בגלל מינו. אתר שבמהותו מרכז "פורומים" הוא מתיימר לתת ביטוי לכל אדם באשר הוא, וכל עוד אותו אדם שומר על תרבות דיון,כותב לנושא הפורום ונשמע להוראות של תקנון האתר והפורום איני רואה סיבה לקחת מימנו את הזכות לכתוב בפורום. אני לא מתרגש מיזה, זה לא מעליב אותי,ובטח שלא פוגע בי. הרי כידוע לך בעולם הוירטואלי לא בעיה לשנות "מין".... אני כותב את זה מבחינה עקרונית, ולכן הטענה שלי היא כלפי אתר תפוז אנשים בע"מ ולא כלפי מנהלת פורום מסויימת. כתבתי את הדברים גם בפורום תפוז משוב-שלדעתי אתר תפוז אנשים נוהג בצורה שאינה ראויה. ואני מצפה שבאתר שמתיימר לתת במה לכל סוגי הדיעות באוכלוסייה יהיה גם מקום לדיעה אחרת,(גם אם לא חייבים לקבל את הדיעה הזאת)

Vdrums

New member
יפה אמרת, אתר ציבורי ואתר פרטי.

תפוז הוא אתר פרטי עם בעלים פרטיים. זו חברה לכל דבר. הם רשאים לעשות ככל העולה על רוחם במסגרת החוק. בדיוק כמו שמועדונים עושים סלקציה. נכון, הם אתר שמרכזו הוא פורומים שאמורים לתת במה לכל דורש להתבטא ואני חושב שזה עובד לא רע, הנה אתה מתבטא בחופשיות. לאדם שמפעיל אתר משלו או פורום משלו והוא אחראי לו, הוא יכול להחליט מי יכנס אליו, הוא יכול לשים כניסה עם סיסמא, הוא יכול לעשות מה שבא לו. האתר הזה הוא רכושו ולא רכוש הציבור. במידה והרבה אנשים היו חושבים כמוך הם היו יכולים להחרים את תפוז ואז משהו היה זז. הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס מכיוון שחרם צרכנים זה לא משהו שיקרה בתרבות הישראלית. אני חושב שלכל אדם יש מקום בתפוז, כל אחד כותב בלפחות שלושה פורומים וקומונה וחצי וכל אחד מוצא את המקום שמתאים לו.

הבנתי

דיעותנו חלוקות. סתם מסקרן-אם אני יש לי מרכול ואני כותב שהכניסה היא רק לגברים\נשים בלבד. זה חנות שלי,ואני רוצה שרק "מין" אחד יכנס לקנות. ואז אמא אחת רוצה להיכנס לקנות מטרנה לתינוק שלה, אני כמובן מסרב,זה חנות שלי,ועד שתימצא האם חנות קרובה פתוחה בשעות הללו היא תצטרך ליסוע חצי שעה ויותר ואין לה רכב...(כן,החנות בישוב קטן...) מה אתה אומר? אני אזרח טוב? אני בכוונה מקצין..להראות לך שאם זה חנות פרטית שלי עדיין אני לא יכול להגביל בקיצוניות כזו.

למעלה