שם חדש לפורום שלב הגמר

מצב
הנושא נעול.

נועם@בת

New member
../images/Emo41.gif ../images/Emo41.gifשם חדש לפורום שלב הגמר

שם חדש לפורום שלב הגמר
לשלב הסופי עלו שני שמות: הורים בטיפולי פוריות (10 מתוך 36 קולות), ומשפחה בטיפולי פוריות (10 מתוך 36 קולות). אנא הצביעו מחדש לסקר כדי שנוכל לתת שם ולהעלות את הפורום באופן רשמי. נועם

מותר לשכנע?

שם חדש לפורום שלב הגמר
לשלב הסופי עלו שני שמות: הורים בטיפולי פוריות (10 מתוך 36 קולות), ומשפחה בטיפולי פוריות (10 מתוך 36 קולות). אנא הצביעו מחדש לסקר כדי שנוכל לתת שם ולהעלות את הפורום באופן רשמי. נועם
מותר לשכנע?
יש לי בעיה קשה עם השם "משפחה בטיפולי פוריות". מצד אחד זה שם מקסים שמבטא את זה שבאמת כל המשפחה (הורים וילדים) נמצאת בטיפולים ובתהליך ומושפעת ממנו וזה נכון כל-כך. מצד שני, אני זוכרת כשהיינו לפני תומר רק זוג כמה זה היה פוגע בי שבגלל שעדיין אין לנו ילדים אנחנו לא משפחה... מה, זוג הם לא משפחה?! הם כן! ולכן למרות היופי שבדבר אני הולכת על "הורים בטיפולי פוריות" והרי כל מה שהורים עוברים הילדים עוברים ברמה כזו או אחרת...

מאיו

New member
אותי הצלחת לשכנע..../images/Emo13.gif

מותר לשכנע?
יש לי בעיה קשה עם השם "משפחה בטיפולי פוריות". מצד אחד זה שם מקסים שמבטא את זה שבאמת כל המשפחה (הורים וילדים) נמצאת בטיפולים ובתהליך ומושפעת ממנו וזה נכון כל-כך. מצד שני, אני זוכרת כשהיינו לפני תומר רק זוג כמה זה היה פוגע בי שבגלל שעדיין אין לנו ילדים אנחנו לא משפחה... מה, זוג הם לא משפחה?! הם כן! ולכן למרות היופי שבדבר אני הולכת על "הורים בטיפולי פוריות" והרי כל מה שהורים עוברים הילדים עוברים ברמה כזו או אחרת...
אותי הצלחת לשכנע..

הרי הילדים שלנו בכל מקרה מושפעים מכל מה שקורה בבית - לטוב ולרע. ובכל זאת - מי שבאמת עובר את הטיפולים אלה אנחנו ההורים - הן פיזית והן רגשית. אנחנו אלה שנסחפים לתוך המערבולת הזאת. הילד שותף במידה זו או אחרת. אבל הוא הרי לא שותף מלא להזרקות, להתלבטויות, לטיפולים.. אז אם כל הכבוד לילדים הנהדרים שלנו... אותי הצלחת לשכנע למרות שהצבעתי הפוך

הורות ללא זוגיות ../images/Emo70.gif

מותר לשכנע?
הורות ללא זוגיות

שירלי,מה לעשות והיום יש סטטוס חדש,כשלחלק זה קורה במקרה ולרוב מבחירה חופשית של להביא ילד לעולם ולהפוך בכך לתא משפחתי קטן ובלי בן זוג. אחת הסיבות שאף פעם לא מצאתי את מקומי בפורומים של פוריות היה בגלל ענין הזוגיות שהיתה נתפסת כמשהו מובן מאילו ולא תמיד מצאתי את ההבנה או הרגישות למצב אחר.זה קרה לי עכשיו שוב כשראיתי את ההודעה שלך ומשהו ניצבט לי בפנים.מוזר לי שדוקא אצל אנשים צעירים אין עדיין את המודעות ואולי אני אחטא ואוסיף-את הרגישות-למצבים שונים כמו שלי כי אוטומטית עולה נושא של זוג. היום כשאני חושבת אם להמשיך ולהתרחב
אני יודעת שאני משפחה .(שאולי תהיה בטיפולי פוריות).

יש כאן מקום לכל סוגי המשפחות

הורות ללא זוגיות

שירלי,מה לעשות והיום יש סטטוס חדש,כשלחלק זה קורה במקרה ולרוב מבחירה חופשית של להביא ילד לעולם ולהפוך בכך לתא משפחתי קטן ובלי בן זוג. אחת הסיבות שאף פעם לא מצאתי את מקומי בפורומים של פוריות היה בגלל ענין הזוגיות שהיתה נתפסת כמשהו מובן מאילו ולא תמיד מצאתי את ההבנה או הרגישות למצב אחר.זה קרה לי עכשיו שוב כשראיתי את ההודעה שלך ומשהו ניצבט לי בפנים.מוזר לי שדוקא אצל אנשים צעירים אין עדיין את המודעות ואולי אני אחטא ואוסיף-את הרגישות-למצבים שונים כמו שלי כי אוטומטית עולה נושא של זוג. היום כשאני חושבת אם להמשיך ולהתרחב
בין אם הם זוג של איש ואשה, אמא או אבא לבד עם ילד/ים, זוג אמהות, זוג אבות... אם הם מתמודדים עם בעיות פוריות, זה המקום עבורם. תודה שהזכרת לנו את זה. זה נכון שרוב המשתתפים הם זוגות, ובהרבה מקרים מתיחסים לקיומו של בן זוג כאל מובן מאליו. ברור גם שאת רגישה לזה יותר מרובנו. אבל אני בטוחה שדווקא אנחנו, שכל כך רגישים לכל מה שקשור להריון, לידה ותינוקות, יכולים בהחלט להזדהות עם הרגישות שלך ולכבד אותה. ורק רציתי לשאול אותך האם את לא מרגישה שאת נכללת בהגדרה "הורים בטיפולי פוריות"?

תודה רוצה על ההבנה ../images/Emo142.gif

בין אם הם זוג של איש ואשה, אמא או אבא לבד עם ילד/ים, זוג אמהות, זוג אבות... אם הם מתמודדים עם בעיות פוריות, זה המקום עבורם. תודה שהזכרת לנו את זה. זה נכון שרוב המשתתפים הם זוגות, ובהרבה מקרים מתיחסים לקיומו של בן זוג כאל מובן מאליו. ברור גם שאת רגישה לזה יותר מרובנו. אבל אני בטוחה שדווקא אנחנו, שכל כך רגישים לכל מה שקשור להריון, לידה ותינוקות, יכולים בהחלט להזדהות עם הרגישות שלך ולכבד אותה. ורק רציתי לשאול אותך האם את לא מרגישה שאת נכללת בהגדרה "הורים בטיפולי פוריות"?
תודה רוצה על ההבנה

ולגבי השאלה שלך-על פניו,כהגדרה,אני לא הורים אלא הורה. אבל ברור שאני ארגיש שייכת גם לקבוצה שדנה כהורים או משפחה בנושא שלשמו כנראה מתקבצים פה והוא הטיפולים. פשוט היה לי קשה לראות את ההתיחסות של רק זוג=משפחה (או לא) כשלהגדרה הזוגית אני לא שייכת.

את הורה, אני הורה , וגם

תודה רוצה על ההבנה

ולגבי השאלה שלך-על פניו,כהגדרה,אני לא הורים אלא הורה. אבל ברור שאני ארגיש שייכת גם לקבוצה שדנה כהורים או משפחה בנושא שלשמו כנראה מתקבצים פה והוא הטיפולים. פשוט היה לי קשה לראות את ההתיחסות של רק זוג=משפחה (או לא) כשלהגדרה הזוגית אני לא שייכת.
את הורה, אני הורה , וגם
האבא של ילדי הורה, ושלושתנו ביחד עם שאר חברי הפורום - הורים
. אני חושבת שההודעה שהתיחסה לנושא הזוג כמשפחה נבעה דווקא מתוך רגישות. כמו שלא היינו רוצים שלא יגדירו אותך ואת ילדך כמשפחה, גם לא היה רצוי להוציא מההגדרה זוג שעדיין אין לו ילדים.

רחל5

New member
שירלי לא אמרה שרק זוג נשוי הוא

הורות ללא זוגיות

שירלי לא אמרה שרק זוג נשוי הוא
משפחה. היא ציינה את העובדה שמשפחה זה לא רק זוג+ילד אחד לפחות, אלא גם זוג נשוי נחשב כבר משפחה. גם זוג נשוי. לשאר הצורות של התא המשפחתי היא לא התיחסה, אך גם לא שללה. כל שהתכוונה לומר היה שהשם "משפחה בטיפולי פוריות" מטעה, מאחר שגם זוג ללא ילדים הוא משפחה (מה שאין כן אישה שעוברת טיפולים, ועדיין אין לה ילד. קשה לקרוא לאישה יחידה "משפחה"...) ולכן השם "הורים בטיפולי פוריות" נראה לה מתאים יותר, כי מבהיר את הנקודה - שלאדם העובר טיפולי פוריות יש כבר ילד אחד לפחות. בפורום פוריות יש דוקא כמה נשים שרוצות להפוך לאמהות ללא בן זוג. כרגע עולות בדעתי שלוש, שרוצות להיות חד הוריות, שמבקרות או ביקרו בפורום מדי פעם, ועוד אחת שחיה עם בת זוג (אבל היא עזבה את הפורום לפני זמן רב. נדמה לי שהפסיקה עם הטיפולים).

אדריאנה, אני מתנצלת מעומק ליבי ../images/Emo23.gif

הורות ללא זוגיות

אדריאנה, אני מתנצלת מעומק ליבי

בחיי שלא התכוונתי לפגוע או להפלות ואם נפגעת או נעצבת וחשת שהיתה בהודעתי חוסר רגישות אז אני באמת באמת מצטערת ומתנצלת
ההודעה שלי דווקא נכתבה ממקום של רגישות על מנת לא לפגוע באילו שבפורום פוריות וחשים כי הם לא מוגדרים כמשפחה בגלל שאין להם עדיין ילדים. אני מכירה ומכבדת אימהות חד הוריות מבחירה או שלא מבחירה (ולמען האמת אני מורידה בפניהן את הכובע כי הקושי נראה לי אדיר. לי אישית קשה בזוג אז לעשות הכל לבד נראה לי מעבר לכוחותי...). ובקשר לשם הרי שלדעתי השם "הורים בטיפולי פוריות" כולל גם אותך שכן את ההורה של ילדך, אני ההורה של ילדי, בעלי ההורה של ילדי וכולנו פה הורים וזה מה שמייחד אותנו ומבדיל אותנו מפורום פוריות ה"רגיל" ומסיבה זו בדיוק הוקם הפורום הזה. אז שוב, אני מצטערת אם נפגעת

זוג הוא משפחה

מותר לשכנע?
זוג הוא משפחה
בין אם עדיין אין להם ילדים מבחירה (יש גם כאלה) או שלא מבחירה. גם אני הייתי נפגעת אילו הוציאו אותי הכלל מהגדרת "משפחה" לפני שהיו לנו ילדים. וכמובן גם אמא עם ילד/ים וגם שתי אמהות עם ילד/ים וגם אבא עם ילד/ים או שני אבות עם ילד/ים נכללים בהגדרה של "הורים". ההעדפה שלי לגבי שם הפורום ברורה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה