2,000 גולשים קוראים לסגור בלוגים פרו-אנה

../images/Emo96.gif2,000 גולשים קוראים לסגור בלוגים פרו-אנה

"עצומה שזוכה להדים בישראבלוג דורשת מהנהלת האתר לסגור בלוגים מהז'אנר "פרו-אנה", של נערות אנורקטיות. המוחים טוענים כי האתר מעודד אנורקסיה, אבל בהנהלת "ישראבלוג" מסרבים לנקוט בצנזורה" (ynet) http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3508136,00.html מה לדעתכם הנהלת ישראבלוג צריכה לעשות? למחוק כל בלוג בנושא, או להשאיר אותם ולטפל בהם בדרכים אחרות?

דם דם

New member
ברור למחוק

זה כמו שיהיה בלוג שקורא להרוג ערבים/הומואים/שחורים או להתעללות בבעלי חיים או שיהיה בלוג בעל תכנים פדופילים/אינוס שיכתוב למשל תוכניות פעולה איך לאנוס ילד ולא להיתפס. אני רוצה לראות כמה זמן בללוג כזה (וכותבו) ישארו בחיים. בלוגים של אנה ומאיה זה על אותו משקל מבחינתי.

למחוק!!!

ראיתי שם דברים מזעזעים , והתגובות שם מזעזעות עוד יותר , בחורה מצלמת את עצמה , שמה תמונה ואז אחרים יורדים עליה שהיא לא מספיק רזה או מעודדים אותה לרדת עוד ונותנים כל מיני שיטות . זה נוראי. צירפתי תמונה מבלוג שראיתי שם שתראו כמה המצב שם נוראי

TheWhiteTigris

New member
מצד אחד,

מועבר "חוק הטוקבקיסטים" של חסון המעורר ביקורת רבה על כך שהוא מגביל את חופש הבעת הדיעה, קיצונית ככל שתהיה, ושיבוש הזכאות לאלמוניות וחופש הדיעה. מצד שני, בא ציבור לא קטן (2000 זה לא קטן בבלוגספירה...) ומחליט לקבוע עבור אחרים שדעתם, מזעזעת ככל האפשר לטעמו האישי, ודורש מההנהלה להגביל את חופש הבעת הדיעה של הכותבים. למען הסר הספק - לא נכנסתי מעולם לזה, וזה לא מעניין אותי כך שגם לא אכנס. אבל אי אפשר לזעום על כך שמטילים צנזורה על דבריך, אך לדרוש הטלת צנזורה על אחרים. או זה או זה.

פגעסוס

Well-known member
למחוק גם למחוק

מדובר בבלוגים שמעודדים הפרעות אכילה. הם מציגים ברוב המקרים טיפים ושיטות כיצד להסתיר את הפרעת האכילה מהסביבה ובעצם מעודדים הפרעה שעלולה לגרום לבעיות קשות ואף למוות. שימו לב שאין כאן דרישה למנוע מאנשים לכתוב על אנורקסיה, אלא רק למנוע מאנשים לעודד אחרים לאנורקסיה.

gesus

New member
אני דווקא בעעד לכתוב

יכול להיות כאלו שהכתיבה תשכנע אותם לא להכנס לזה או תעצור אותם בתהליך ההתדרדרות. הגישה שלי לגבי חופש הביטוי באינטרנט היא הרבה יותר מתירנית. אני רואה באינטרנט ככלי תקשורת ולא יוצר תופעה. מי שמועדת להיות אנורקסית תהיה למרות ועל אף הבלוגים.

הם לא פחות טובים משום אתר אחר

תארו לעצמיכם שזה היה קורה בתפוז.. אני רוצה לחשוב שהעולם הוא מושלם ושאנשים לא יקדמו את האינטרסים הכלכליים שלהם לפני האינטרסים האנושיים של הגולשים שלהם אבל בואו נודה במציאות העגומה והיא שהם יעשו מה שטוב להם לכיס ולאו דווקא מה שטוב ל2 או 3 בנות שימותו מזה...

אבודה05

New member
לפי דעתי

אין לישראבלוג כל רשות למחוק בלוגים כאלה או אחרים. אף רשומה לא יכולה "לשתול" בראש של אדם אחר רעיון שהוא לא חשב עליו כבר לפני. למה הדבר דומה? לדיון בין שני הצדדים לגבי שאלתו של אדם הסובל מדיכאון האם הוא מתכוון להתאבד. עצם השאלה איננה "נוטעת" את הרעיון במוחו, הוא כבר חשב על הדבר בעבר והשאלה איננה מכוונת אותו לבצע את המעשה. הצנזורה פה רק תפגע בבנות שכותבות את הבלוגים היות והבלוגספירה הוא המקום היחידי, לרוב, בו הן מסוגלות להעלות על כתב את כאבן. בל נשכח שבנות אלה הינן לרוב, חיות בסוד, מסתירות את מעשיהן ומצבן מהסביבה. אולי רצוי יותר לנסות לשכנען ללכת לטיפול ולא להשתיקן.

goldy

New member
לספק להן תמיכה../images/Emo23.gif

לשים קישור בלתי מחיק בראש כל בלוג שמוגדר "אנורקסי" לפורום "הפרעות אכילה".

למעלה