בוקר טוב ושאלה לכולם

גם אוויל יחרש לחכם יחשב טפשון מעולם לא פגשתי את הפסקול הזה

יתכן והוא העתיק ממני

jamejame

New member
מילא שאתה בור ועם הארץ, אבל להתגאות בזה?

מה עוד פסקל העתיק ממך?
בשפה שלי מה שאתה מפגין פה זו בורות בלתי מנוצחת.
בשפה שלך מה שאתה מפגין פה זה חילול השם.

מילים כמדורבנות ואין מה לאכול

לך הביתה ילדון , ותבקש מהוריך שילמדוך לדבר בדרך ארץ

מעניין שאתם מתיחסים לגופו של האיש

ולא לגופו של עניין .ברור שלא נעים לשמוע שאנשים נאורים
כמוכם נתפסים כמטומטמים .אבל מה לעשות שהמציאות עולה על כל
דימיון .זה יותר מטמטום להגיד שהתפתחתם מקוף קדמוני באופן
אבולוציוני. אפילו דריוין עצמו סייג את התאוריה שלו
כל הכבוד אתאיסטים נחמדים .כל הביקורת שלכם מתרכזת בהכפשה
ותו לא ועל זה נאמר .הפוסל במומו הוא פוסל. ומה אתם צועקים
כאן בעצם:אנחנו אתאיסטים גאים ונאורים ואין לנו אלו-הים ולכן
אנחנו יותר מוסריים ויותר הומניים.תאוריה יפה אבל מעשית
מה שאתם כותבים רחוק מלהיות הומני ומוסרי.ואין אפילו טעם
להגיד "תתביישו לכם" כי לפי איך שאתם כותבים אין לכם בושה
על הפנים.

דבר נוסף טיפש-חנוך לא רציתי להגרר אך אין מנוס

אתה שקרן, אתה עוצם את העינים מלראות את האמת, נוח לך בהפקרות, אבל אתה תשלם על זה,
אם היו מודיעים שהמים מורעלים בשכונה, בסיכוי של עשרה אחוז, הייתה נותן לעצמך לשתות מים? לא.
ואני מתפלא למה לא? הרי תשעים אחוז סיכוי שהמים לא יורעלו רק עשרה אחוז סיכוי שהורעלו, למה לא ? לא לוקחים סיכון, אז איך אתה חי עם מאה אחוז סיכון, לא השארת לך אפילו סיכוי אחד, כשיש למעשה לפחות חמישים אחוז סיכוי,
אתה שקרן אנשים חיים בשקר
אתה יודע כתוב בגמרא רשעים אפילו על פתחה של גיהנום לא חוזרים בתשובה,
אדם שהושקע בשקר חי אותו אכל אותו טחן אותו נשם אותו קשה לו לחזור בתשובה הוא רגיל לשקר,
הוא יודע שבצד שלו אין לו שום תשובה, הוא יודע שאין דרך לחילוניזם, אין לו תשובה הוא לא יודע למה הוא חי, הוא יודע שבצד השני יש תשובה, ואעפ``כ הוא בוחר בצד שאין תשובה,
רגע, אם אתה בא וטוען על הדתיים תוכיח לי תוכיח לי, מי אמר, איפה זה כתוב? אם אתה כל כך רוצה לדעת ולחקור אני מסכים כל הכבוד, אנשים חושבים אנשים שבודקים זה טוב? ככה צריך להיות בשביל זה קבלנו שכל, מה ההבדל בינינו לבין החתול? שקבלנו שכל לבדוק, זה ההבדל, אבל אם אתה עם השכל לא בודק אתה גרוע מחתול, אז יחשוב האדם אם אתה בודק אצל הדתיים כל דבר איפה זה כתוב ומי אמר למה לא עשית חקירה כזאת בצד שלך שאתה נמצא איפה זה כתוב ומי אמר?

jamejame

New member
פגשתי חתולים עם יותר איי-קיו משלך

ותשפר את בחירת הצבעים בהם אתה מורח את טיעוניך הדביליים.

ואני פגשתי עכברים עם איי קיו יותר משלך

הצבעים בהנם עומדים אלא אם כן אתה עוור צבעים

חוץ מלנבל את הפה שזה ודאי מבית יוצר

של הוריך ,תשובות אין
אתה לא צריך את החתולים , אתה הרי כמותם
ידע שור קונהו וחמור אבוס בעליו
אבל אתה כמובן לא יודע ולא מתבונן

בקריירה מדעית של עשרות שנים

שבה כל יום יוצא לי לקרוא מאמרים מדעיים וחדשות מדע, בתחום שלי ובתחומים אחרים, אף פעם לא קראתי ולא שמעתי על מדען בעל שם ש"מאמת את מאמציו מול תורת ישראל". אף פעם לא קראתי ולא שמעתי על מדען, יהודי או גוי, שלומד גמרא לצרכי מדע, אלא אם זה המדע של חקר הגמרא עצמו, שלעיתים קרובות מפריך את פרשני הגמרא על פי ההלכה.

השאלה שאתה צריך לענות עליה (לעצמך, אותנו לא כל כך מעניין) היא אם אתה מנסה לעבוד עלינו, או שמישהו עבד עליך.

הקישור בהודעה שלך לא נפתח.

קראתי מאמרים של כמה וכמה מאותם מדענים חוזרים בתשובה

היחיד מבינהם שאני יודע עליו אשר פרסם מאמר מדעי שעבר ביקורת עמיתים בנושאי גמרא/תורה/הלכה הוא אליהו ריפס.

מדובר במאמר אחד ויחיד על "הצופן התנכ"י" אשר התקבל לפרסום בכתב-עת מדעי משום ששופטי כתב-העת בזמנו לא הצליחו לאתר את הבעייה בו. לאחר זמן אותרה הבעייה וכיום ידוע שהמאמר שגוי מדעית (כפי שאושר בוועדה מיוחדת לעניין בראשות ישראל אומן, וראה הסבר מפורט כאן)

אפילו המאמר היחיד הזה לא טען שניתן להעזר בתורה/גמרא/הלכה כדי לפתור בעיות מדעיות כלשהן. הוא רק ניסה להוכיח בכלים מדעיים שיש בתורה מידע סמוי על העתיד. האם אתה מבין את ההבדל?

כמה מן החוזרים בתשובה האחרים ברשימה זו טענו לפעמים, לא במאמר מדעי אלא בכל מיני פורומים לא מדעיים, שהם מקבלים השראה מדעית מהתורה/גמרא/הלכה. אין בכך שום דבר בלתי רגיל: במהלך ההיסטוריה מדענים קיבלו השראה מכל מיני דתות וכתות מיסטיות, מדיטציה, אגדות ופולקלור, שירה, חלומות, זכרונות ילדות, הזיות סמים והתחלה עם בחורות בפאב (חפש על בעיית הבלונדינית ושיווי משקל נאש). הכל הולך בתור מקור השראה, אבל רק מה שנבחן מדעית עובר. לא ידוע לי על אף אחד ברשימה שלך אשר הראה או אפילו ניסה לטעון במאמר מדעי שניתן לקבל ידע מדעי כלשהו מהתורה/גמרא/הלכה.

בבקשה

פרופסור שדרודר shtrouder
פרופ' אביעזר
פרופ' בראנובר
פרופ' לב
כימאים וביאולוגים
פרופ' לוינגר
פרופ' טרופ
פרופ' פליקס
פרופ' קושליאבסקי
פרופ' סימפולנסקי
פרופ' ארוין פלקובסקי מגדולי מדעני הגרעין בעולם
מתכנן הצוללת האטומי הראשון בעולם
ועוד רבים שאין לי את הזמן לאתק אותם
ביי

אתה צריך לשנות את הניק ל"שואל ואף פעם לא משיב לעניין"

יופי שאתה יודע לעשות קופי/פייסט לרשימות שאין לך מושג על מה הן מדברות. לפחות תמחק "כימאים וביאולוגים" כדי שלא יהיה כל כך שקוף שאתה עושה קופי/פייסט, וגם שמי שעשית קופי/פייסט ממנו לא יודע אפילו לכתוב "ביולוגים" בלי שגיאות.

כל זה ממש לא לעניין. אז יש כמה מדענים שחזרו בתשובה, ויש גם המון מדענים מוסלמים ובודהיסטים והינדואיסטים ונוצרים, ובעיקר סתם חילונים, ובין המדענים הכי חשובים יש רוב גדול לאתאיסטים (ואת זה כן הראו במאמר מדעי). הנקודה היא שטענת שיש הרבה מדענים שלומדים גמרא ומשתמשים בזה בשביל לקדם את המדע שלהם. אני מזמין אותך למצוא מאמר מדעי אחד ויחיד אשר מראה שהגיע לאיזושהי תוצאה מדעית מעניינת או הישג מדעי בעזרת גמרא (או תורה, או איזושהי הלכה).

אתה כמובן פעם אחר פעם משנה כיון

בכל אופן מצאתי משהו ברשת 10 דק' זה מה שאתה צריך
https://www.youtube.com/watch?v=Iols4Vm2Zbc
תראה את הסרטון עד הסוף ,
ועוד דבר נוסף אני לא צריך את המדענים כדי שיאמתו את מה שכל ילד יהודי לומד ע''פ תורתנו תורת חיים
כל מה שהמדע מגלה או מחדש למעשה בשביל ילד חרדי דתי שלומד את הנושאים בגמרא ומדרשים זה ממש לא מחדש - אצלנו הכל כתוב עוד לפני שהמדענים גילו לאויר העולם
אני נמצה בחופש ולכן רציתי להחליף דעות כאן בפורום ,אבל כאשר מתפרצים יצורים מסויימים בניבולי פה אני מעדיף בשלב הזה להתנתק
ביי לכולם , בכל אופן אני לא מתכוון להגיב למתקפות מילוליות , אצלי בבית לא מנבלים את הפה

jamejame

New member
איפה בגמרא נמצאת ההוכחה להשערת רימן?

ומשוואת שרדינגר?
ומהירות האור?
וקבוע הכבידה?
והנוסחה הכימית של אנטיביוטיקה?

דוקא מכאן נראה שמי שמשנה כיוון זה אתה...

"כל מה שהמדע מגלה או מחדש למעשה בשביל ילד חרדי דתי שלומד את הנושאים בגמרא ומדרשים זה ממש לא מחדש - אצלנו הכל כתוב עוד לפני שהמדענים גילו לאויר העולם"
&nbsp
בוא נעמיד את המשפט זה למבחן, ברשותך:
&nbsp
מה יש לגמרא לומר על, למשל, קצב התפשטות היקום? או על עיקרון אי הוודאות של הייזנברג? יכול להיות שבזמן שאלברט איינשטיין פרסם את e=mc^2 ישבו האברכים בכוללים וצחקו על הגויים האלו שהם אפילו לא יודעים איך בונים פצצת אטום?
האם לגמרא יש משהו לומר על על איך מתקשרים בינהם צמחים, או עד כמה החיידקים שחיים בתוכנו שולטים בנו, ואולי על מה פטריות חושבות? (חפש אורן הוברמן, כלכליסט)
&nbsp
ואם כבר הגמרא יודעת דברים שהמדע עוד לא גילה, היית ממש סקרן לדעת מה יש לרבנים לומר על השערת גולדבך. אל תדאג, זה מתימטיקה של כיתה ו', בערך - אני בטוח שגם בלי לימודי ליבה אתם יודעים מה זה מספר זוגי ומה זה מספר ראשוני, נכון? אז ההשערה היא סופר פשוטה - כל מספר זוגי ניתן להציג כסכום של שני מספרים ראשוניים. מ 1742 ועד היום עוד לא נמצאה שום דרך מתימטית להוכיח את ההשערה הזו, ולא בגלל שלא ניסו - אז הנה, אתגר ללומדי הגמרא - נא להוכיח או להפריך את השערת גולדבך.
&nbsp
&nbsp

אין לנו שום ענין להפריך נוסחאות

הנוסחאות כימים כבר משנת קדם , גם התרופות שקיימים בזמננו עם שמות כאלה ואחרים זה בסדר גמור אין לנו שום בעיה אתם ''חכמה בגויים האמן'' למרות שמרבית ההמצאות הם של היהודים עם ראש מבריק , ואפילו הגויים מתפלאים מהיהודים עד כדי כך שהירדנים וקוריאנים תרגמו את הגמרא לשפתם ולומדים אותה בבתי ספר שלהם
ישנם ספרים של פרופסור אברהם קורמן ועוד של פרופסורים רבים שהתפרסמו בשם התורה והמדע ששם תראה כל מה שהמדע מוכיח לפי הנוסחאות שלהם למעשה זה כתוב כבר לפני אלפי שנים במקורות שלנו

למעלה