יש לי שאלה -

webguy

New member
היהודים לא מלאכים ..

למרות שהרבה מהם חושבים שהם כאילו ... נבחרים מעל כולם ...!! אבל גם לא כלכך רעים כמו שאתה חושב ..!! חכה חכה 20-30 שנה מספרם של המוסלמים יוכפל באירופה כתוצאה מהרבוי הטבעי של המוסלמים היותר מכפול מהממוצע האירופי ואז נראה איך האירופאים הליברלים יגיבו לאלפי המסגדים שיצצו להם ... אז אולי תבין גם אותי ..?

על מה אתה מדבר?

ב200 אלף דולר אפשר לקנות ווילה עם צימר? באיזה סרט ב200 אלף דולר אוליי תקנה איזה קוטג' מעפן באיזה שכונה מעפנה באיזה עיר מעפנה לא יותר מזה

עגייב

New member
אני מדבר על יישובים יהודיים קהילתיים בצפון

וכן..פחות מ 200$ דולר יהודי שמתקבל לישוב יכול לקנות וילה עם שני צימרים , יש דבר כזה בצפון..ואינו מוסתר. תפתח עיתון נדל''ן ותראה ( המודעה האחרונה שראיתי הייתה החל מ 380 אלף ), ואני מכירר אישית אנשים כאלה כי עבדתי לא פעם ולא שתיים בישובים כאלה , שלא נדבר על ישיובים קהילתיים בדרום או בעמק, ששם מקבלים הכל חינם רק תבואו, ככה גם בצפון, כדי למשוך אנשים מהמרכז מציעים להם וילה עם שני צימרים (הבטחת הכנסה) בגרושים, ככה שמי שקונה בעצם רק משלם את מחיר החומרים שמושקעים בוילה ולא מחיר האדמה, אני לא חייזר ואני יודע מה המחירים בארץ, ואיך זה משתנה במרכז..הבאתי את הדוגמה כדי להמחיש לכולם שאדמה שהפקיעו בצפון מישובים ערבים למען אכלוס יהודים מוענקת ליהודים חינם, באותו זמן שבישוב הערבי ליד חצי דונום עולה 200 אלף $...רק תמורת האדמה...

עגייב

New member
חח מצינו הא?

המדיניות הציונית קיימת הרבה לפני השיח סלאח..אבל עזוב...אין כאן נסיון לכפר, לשלב, לפצות...יש רק חיזוק וביסוס לערכים ציוניים, יש כאן עיבוד לאדמה פוריה רק ליהודים..והאזרח הערבי הממוצע אינו כל כך תמים, למרות שהאו מאוד תמים יחסית לאזרח היהודי הממוצע..99% מערבי הארץ רק רוצים מקור פרנסה וחיים נורמלים ולא איכפת להם מכלום, החיים שלנו יותר מדי קשים מלחשוב על שינוי..אז אין לך ממה לדאג..בתור מישהו שמדבר איתך מתוך הגטו ולא מבחוץ , אני מבטיח לך שהמצב הזה יישאר, לנצח גם עד שבאמת לערבים יימאס ויקומו ויעזבו כמו שאמרת...אדמות לבניה לא נשאר הרבה, רק העשירים יכולים לקנות , מחיר חצי דונם כשר לבניה בכפר שלי עולה כימעט 200 אלף $, שבמחצית מהמחיר הזה יהודי יכול לקנות וילה עם צימר בישוב קהילתי בצפון, אם תכנס או סתם תעבור ליד כפר ערבי אתה תראה שלבתים יש צורה של קופסאות נעליים, ואנשים גרים בגורדי שחקים של 4 או 5 קומות רעבים לעיצוב יפה או ארכטקוטרי מחוסר אמצעים, וגם שלא באמת אפשר לבנות וילה עם רעפים בחצי דונם שתאכלס 5 משפחות מרובות ילדים...על איזה נאמנות אתה מדבר? מתי היה להם סיבות באמת ?! על זה שב48 גורשו ונטבחו? על זה שנוצר מצב ש 5 אחים כל אחד מהם חיי במדינה אחרת? על זה שמאז רק הפקיעו מהם אדמה? על זה שהמדינה היא הבית רק של העם היהודי , על זה שהם נמצאים כאן בחסד ולא בזכות?! לילה טוב..תמו שידורינו להלילה..

בזמן שאתה טחנת בסדיר, אותו ערבי

כבר עשה תואר ראשון וגם עבד, סביר להניח... וכשסוף סוף התקבלת ללימודים אחרי שחסכת והפסיכומטרי וכו' הוא כבר במהלך תואר שני... בין לבין אתה במילואים מחרף נפשך להגן על המדינה ותורם לו שיוכל לישון בשקט בזמן שהוא מצליח במבחנים ואתה מתחנן למועדי ב' אחרי כל החומר שהפסדת..

עגייב

New member
וזה ברור שאין אינטרס לישראל לריב עם נוצרים

ממי תקבל ליגיטמציה?

f r e e b i r d

New member
השתיקה יאה יותר

שלום וובגיי אתה טוען שאתה לא מכיר מספיק את סוגיית איקרת (לא עיקרית) וכפר ברעם... וכבר הוכחת את הבורות שלך בנושא... "דרך אגב הם גורשו בצדק בגלל שנתנו מחסה למחבלים ..!!" "עיקרית וברעם לא גורשו מהארץ וקיבלו פתרון חליפי " אנא תוכיח זאת בבקשה
אם לא תצליח להוכיח זאת (וזה מה שיקרה) זה יפגע לך אנושות באמינות שלך. ויראה כי כי הטיעון האוטומטי של "נתנו מחסה למחבלים" הוא טיעון שמשוגר בכל סוגייה ולא מתייחס לנסיבות של כל סוגייה.. כלומר אם על כל מקרה תגיד שזה בגלל נתינת חסות למחבלים אז זה פשוט פוגע לך באמינות בעיקר אם אתה תנסה להעליל כזה דבר על תושבי איקרת וכפר בירעם... (אחרי שתקרא את הסיפור שלהם תבין זאת היטב, ותבין כי האמירה שלך על נתינת חסות למחבלים רק פוגעת באמינות של הטענה) אז ידידי יש לך כמה דברים להוכיח פה. 1- שהתושבים קיבלו פתרון חליפי 2- שהם נתנו מחסה לפליטים. 3- הנוצרים של כפר בירעם שהם כידוע מרונים שהם קהילה נוצרית מזרחית שאין לה שורשים באירופה והקשר היחידה לאירופה הוא הדת אליה שייכים. כך שעליך להוכיח כי נוצרים מזרחיים יש להם שורשים אירופאיים כדי שתבוא ותאשים אותם ברדיפת יהודים. 4- אחרי שתגלה שהכנסייה המזרחית לא קשורה לאירופה או למערב, ארצה ממך להוכיח כי הנוצרים מזרחיים רדפו אי פעם יהודים כדי שתדבר על היסטוריה משותפת לא קלה שקיימת בין נוצרים מזרחיים ליהודים... אני מרשה לך להיעזר בויקיפדיה (eastern christianity) כדי להוכיח הטענות האלה... אחרת האמינות שלך תיפגע חבל"ז

webguy

New member
אז מדוע גורשו ..?

לא האשמתי אותם ספציפית ברדיפת יהודים ... דיברתי כללי על הנוצרים ...

f r e e b i r d

New member
אי אפשר לדבר בכללי על הנוצרים

מכיוון שהנצרות היא דת מאוד ענפה, אני הקדמתי תרופה למכה כדי שלא תגיד כי הנוצרים עשו כך כך ביהודים ואנחנו התייחסנו אליהם טוב (כפי שטענת בפורום ערבים) על עקורי איקרת ובירעם תקרא כאן. http://www.birem.org/english/the_full.htm יש גם בויקיפדיה עליהם אבל לא בטוחה לגבי האמינות כי הם טוענים שהכפר בירעם הוא יווני קתולי בעוד שהוא מרוני... הבדל די גדול וידוע
הסיפור שלהם מאוד עצוב, והמאבק שלהם היה לגמרי peacefull לא רוצה להגיד "לא אלים" כי המאבק שלהם עוד יותר לא אלים. הסיפור שלהם רק מעלה שאלות רבות על הנאמנות של המדינה לאזרחים נאמנים

webguy

New member
הם מאמינים בישו ..?הם נוצרים לא ..?

אז אנחנו היהודים נאשמים ברציחת ישו לפני 2000 שנה ולכן צריך לרדוף אותנו לעולמים ... והם הם ענף או עץ זה לא משנה ... השנאה קיימת אצלהם אם הם מאמינים בישו ... טוב ... אפשר לאהוב את מי שאתה מאמין שרצח את האלוהים שלך ..? 25% מהנוצרים בעולם מאמינים שהיהודים רצחו את ישו ..

f r e e b i r d

New member
פשטני מדי

אפשר לעשות דיון ארוך על תיאולוגיה, אבל ממה שהבנתי ממך אתה לא יודע הרבה דברים על הרבה דברים כך שזה לא יהיה דיון בעל טעם
ארצה אימותים לסקר הזה, אלא אם כן זאת כמו הטענה על כך שתושבי איקרת החביאו מחבלים.... בכל מקרה אין קשר היסטורי או קשר שורשים בין הנוצרים באירופה לנוצרים פה שהרי מדובר בשתי קהילות שהתפתחו בנפרד, כך שלא ניתן לבוא להאשים אותנו במה שעשו הנוצרים באירופה
לא סתם אמרתי לך תקרא את הערך על הנצרות המזרחית. בס لا حياة لمن تنادي ובתרגום חופשי: אין טעם לדיון כי לא יצא ממנו דבר.

webguy

New member
פשטני ..?

ישו או לא..? אין שום קשר אם יש שורשים או לא ... יש שמאשמים את היהודים ברצח ישו ... ובטח לא האשמתי אף אחד במה שקרה באירופה ... דיברתי כללי .. לגבי איקרת לא מצאתי חומר בכלל ..ולכן אני לא יודע סיבת הגרוש ..אולי מה ששמעתי זה תירוץ לגירוש ..? בכל מקרה מדוע גורשו נוצרים ..?מוסלמים ניתן להבין ..האם האנשים שגרו שם היו עוינים את ישראל באיזה שהוא אופן ..? מצאת על כפר אחר שנמצאו בו שתי ראשים כרותים של חיילים יהודים ...ותושבי הכפר שילמו על זה מחיר כבד ..!! עוד שני כפרים היה לחץ והתושבים הוחזרו .. ודרך אגב דתות לא מענינות אותי זה רק שנאה ושנאה וכסף .. אני אתאיסט ..!!

f r e e b i r d

New member
על איקרת

תמצא בקישור הזה... www.iqrit.org הסיפור של איקרת וכפר ברעם מאוד דומה... פעם הגיעו קצינים לכפר ואמרו כי עדיף שיעזבו למשך 14 ימים כי הצבא עושה תמרונים אז הם עלו על המשאיות שהביאו ויצאו לאחר שקיבלו הבטחה מפורשת מהקצין הבכיר (הכל מפורט בפירוט מצוין בקישור שהעברתי) שהם יורשו לחזור. אחרי כמה ימים בערב חג המולד 24.12 הפציצו את כפר בירעם מהאוויר וכתשו את הבתים, והרסו את כל הבתים של איקרת ע"י דחפורים. בשנת 1951 יצא פסק דין מהבג"ץ שמורה לממשלה להחזיר את התושבים לאדומתיהם כפי שהובטח להם... 60 שנה עברו מאז וה 14 ימים עוד לא נגמרו. תחפש "איקרית או iqrit" בגוגל ותמצא את כל המידע שתרצה גם באתר הכנסת יש משהו.. אחרי שתלמד את הסוגיה נוכל לערוך דיון... עד אז אני לא אבזבז את הזמן שלי על אגדות... "בטוח שיש סיבה", או "היה כפר כזה"... תביא עובדות נדבר, אם לא חבל על הזמן שלי ושלך...

webguy

New member
זה אתר מטעם ....

זה כבר חשוד ... לא סומך על אתרים של ערבים ... או של המתנחלים או ימין ... זה הכל תעמולה ..!! אני כבר אחפש בעצמי ..נראה כבר מה אני אדוג ..!!

f r e e b i r d

New member
מבחינתי תשתמש באתר הכנסת

שם יש סקירה היסטורית. יש גם בויקיפדיה תחפש גם... יש כל מיני מקורות מויקפדיה תאמין לי הכל יהיה זהה, שהרי אפילו באתר של ערוץ 7 לא תמצא האשמה נגד התושבים שפעלו באלימות. חחח לא סומך על אתרי ערבים... וואי נתתי לי תירוצים טובים להשתמש בהם בדיונים איתך

סלוניק

New member
אני מוריד את הכובע בפניך

על הסבלנות שיש לך בשביל הטרולים למיניהם.

webguy

New member
איקרית ובירעם ..

הי ..!! ציפור (ה) .. הנה גיירתי אותך ..
הבטחתי לחפש ..כל האתרים לא מתייחסים יותר מדי לעומק על השתלשלות המאורעות שם ..ואין לי כוונה לעשות מחקר מעמיק מעבר לאינטרנט ...אני עוד אמשיך לחפש מידי פעם ופעם כי זה מסקרן אותי ... אני תמיד אומר אין עשן בלי אש ... כדי להבין את העבר יש לנסות לשפוט ולהבין מעשים באווירה ו"בראש " של שנת 1948 ... הימים ימי מלחמה כאשר התקשורות והעברת הפקודות איטית ..כאשר מעשי הטבח והרצח באותה תקופה הדדיים .. נקמה היא לא דבר יוצא דופן ..הוצאה להורג ללא משפט היא לא דבר נדיר ... היהודים נלחמים בשניים במלחמה שנראתה חסרת תקווה ..אין זמן למשחקים ברור שיש לכבוש ולהכניע את האויב מה שיותר ובזמן קצר כדי ליצור ישראל גדולה ככל האפשר לפני שתהיה התערבות זרה ..דבר שמתאפיין בכל מלחמות ישראל ערב מי שמציל את הערבים בסופו של דבר מתבוסה מוחצת זה העולם . מה שמצאתי נחבא באינטרנט זה המאמר הבא ... לדברי ישראל קניג, בעבר הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים, פסיקת בג"צ המנחה את הממשלה להכין בתוך 90 יום תכנית לפיצוי הערבים שהתגוררו באקרית ובבירעם בשנת 48', בצורת כסף או קרקעות, שגגה ביסודה. קניג מסתמך על כך שישנם מסמכים אשר לפיהם אפשר להזים את טענות התושבים כי הובטח להם לשוב אל הכפרים. לדעתו של קניג לא הובאו מסמכים אלה בפני בית המשפט, ולכן פסיקתו נשענת על הנחות מוטעות. הוא סיפר כי המסמכים האלה בידיו, וכי הם מעידים על כך שהתושבים התפנו במהלך לחימה תוך מסירת כתבי כניעה למפקדים שלחמו באזור. כך עולה, למשל, מדיווחו של המפקד האחראי על "מבצע חירם", מבצע צה"ל לכיבוש הצפון, שבסופו גורשה השלוחה הסורית של "צבא ההצלה" בפיקודו של קאוקג'י צפונה. בדיווח מתאריך 29 באוקטובר 48' כתוב: "מחלקת משוריינים הכניעה את הכפר בירעם, וחסמה את הכביש בצפון. הכוח נערך להמשך התקדמות לעבר מלכייה. שתי מכוניות של האויב, ותותח 75 מ"מ נלקחו שלל במקום. כן נמצאו במקום מחסני מזון גדולים, ובגדים של האויב". על פי דיווח זה, אומר קניג, עולה כי אין שחר לטענה שהם פותו לצאת מהמקום עם הבטחה לחזור. לדבריו, הם ברחו ללבנון לכפר רמייש, הכפר שאליו נמלט קאוקג'י, ושבו לישראל בהסתננות אטית. יתירה מכך, אומר קניג קיימת הצהרה של מושל הגליל המערבי של אז כי בבירעם היו גם ממשלתו הגולה של המופתי חאג' אמין אל חוסייני וגם בסיסו של קאוקג'י. כשנוצח קאוקג'י הוא ברח אל הכפר הלבנוני, וכשצה"ל נכנס לבירעם הוא מצא בו 20 תושבים זקנים ונכים, אמר קניג, והוסיף שלמעשה נכנס צה"ל אל כפר נטוש. לדברי קניג, מצוי בידיו כתב הפקודה שפרסם קצין המודיעין של חטיבה 9 דאז רב אלוף מקלף, כתב פקודה העונה לכתב הכניעה של תושבי איקרית שנמסר לצה"ל למחרת כיבוש בירעם. מקלף כתב: "בתוקף תפקידי אני מצווה על כל תושבי הכפר לפנות את היישוב ביום 8.11.48, פרט לכומר". לא היה שום הסכם על שיבה, מציין קניג. לדבריו, במשך שנים סירבה התקשורת לפרסם את המסמך, אך במהלך הדיונים של הועדה החדשה שדנה בנושא איקרית ובירעם ותושביה לשעבר הוא נמסר לידי מזכיר הממשלה הנוכחי גדעון סער. קניג ציין כי צריך לדעת שאם ייענו לדרישת התושבים הערביים שנטשו את איקרית ובירעם למסור לידיהם את הקרקעות זו תהיה, לדבריו, "מפולת", מאחר שכ- 60 יישובים יושבים על אדמות של ערבים שברחו כמו אלו מאיקרית ובירעם. מדובר, לדבריו, מדובר בין היתר באדמות הקיבוצים ברעם, סאסא ומלכייה. קניג הוסיף כי רוב אדמותיהם של קיבוצי השומר הצעיר בצפון הן אדמות שעליהן ישבו ערבים כמו אלו שהתגוררו באיקרית ובבירעם. מקור : http://hn.150m.com/1-5.html אין אני מוסמך לקבוע אם הדברים נכונים אבל קינג נחשב לאדם רציני ... אם הדברים נכונים הרי היה שיתוף פעולה של תושבים ערבים נוצרים עם אויבי מדינת ישראל חיל קאוקג'י ובוצעה פועלת הענשה ..שהיא בהחלט לא דמוקרטית ולא צודקת אבל בנסיבות העניין של טרום מדינה והאלימות האכזרית שהיתה באותה תקופה ..אפשר בהחלט להסביר כך דברים שקרו .. המוסדות הרשמיים לא תמיד מספרים את האמת ..בטח שלא מדובר בנקמה ובהענשה .. ומנמקים תמיד באמירה כללית ובלתי מחייבת למתן הסבר מקיף ..נימוקים ביטחוניים ..!!!! תם ולא נשלם ..!! בכל מקרה..ללא קשר ... את מוזמנת אבל לא חייבת ,,,,להוכיח לי שבאמת יש היום אלוהים ... ..!! אם את מאמינה בכך .. עד היום הווכוחים שלי היו עם יהודים ... מעניינת התפיסה הנוצרית אם כי לא מאמין שיש הבדלים מהותיים בנימוקים .. בכל מקרה ... בהצלחה ..!!!

סלוניק

New member
למה הם גורשו באמת?

אתה יוצא מנקודת הנחה שאם גירשו את תושבי איקרית או בירעם, או אפילו הנכבה והנקסה, היו אירועים אשר בהכרח נבעו מעילות "מוצדקות" כלשהן. כמובן שעילה מוצדקת היא עילה נתונה לויכוח, אבל עצם העובדה שאינך מצליח להציג עילה כלשהי, לא אומרת שהדבר לא אירע או שאין סיבה אחרת שתושבי הכפרים גורשו מבתיהם (כמו למשל הפקעת קרקעות).

למעלה