עוד איש ימין יוצא נגד החלטות הממשלה.

כול אריש ליכוד אמיתי וימני הוא נגד הרפורמה
שיטרית הוא לא היחידי ,גם דן מרידור ,דן תיכון,ליבנת ,אולמרט ועוד רבים ואפילו יוסי כהן שביבי יעד אותו להיות יורשו

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שיטרית הוא לא היחידי ,גם דן מרידור ,דן תיכון,ליבנת ,אולמרט ועוד רבים ואפילו יוסי כהן שביבי יעד אותו להיות יורשו
נו באמת... כל הביביסטים יגידו לך, ששטרית הוא אדם שנתון תחת לחץ, אחרי הסיפור שהיה לו לקראת הרגע שבו הוא הוצע לכהן כנשיא...
ומרידור, או תיכון או לבנת? הם בכלל ימניים שהתחזו. ואולמרט? הוא פושע מורשע, שגם ריצה תקופת מאסר ואין לייחס כל משמעות לדעותיו...
תשאלו את שחר. הוא יפרט טוב ממני.

נו באמת... כל הביביסטים יגידו לך, ששטרית הוא אדם שנתון תחת לחץ, אחרי הסיפור שהיה לו לקראת הרגע שבו הוא הוצע לכהן כנשיא...
ומרידור, או תיכון או לבנת? הם בכלל ימניים שהתחזו. ואולמרט? הוא פושע מורשע, שגם ריצה תקופת מאסר ואין לייחס כל משמעות לדעותיו...
תשאלו את שחר. הוא יפרט טוב ממני.
זאת בידיוק הנקודה ,שכול הביביסטים יגידו זאת אך לא הליכודניקים האמיתיים ממשיכיו של בגין שמיר וזבוטינסקי

פולגאר

Well-known member
ליכוד האמיתי מת ונקבר עם בגין.
מנחם בגין ז"ל היה ימני עד שהשתגע.
בנו הולך בדרכו, היה ימין קיצון, חבר לגנדי ז"ל והתמנה לראש המפלגה שהיוותה את הימין הקיצוני לאחר שנמנע מהמפלגות של כהנא לרוץ ולאחר שהשתגע, נהפך לשמאל קיצון.

Harrington

Well-known member
מנהל
מנחם בגין ז"ל היה ימני עד שהשתגע.
בנו הולך בדרכו, היה ימין קיצון, חבר לגנדי ז"ל והתמנה לראש המפלגה שהיוותה את הימין הקיצוני לאחר שנמנע מהמפלגות של כהנא לרוץ ולאחר שהשתגע, נהפך לשמאל קיצון.
אני לא יודע אם מנחם בגין היה פחות ימני בסוף חייו מכפי שהיה לפני כן. אמנם הא מסר את סיני, אבל התנגד נחרצות למסירת כל סנטימטר אדמה משטחי ארץ ישראל. הוא פשוט (בצדק) לא ראה את סיני ככזה. הטעות העיקרית שלו שהיוותה בכיה לדורות, היא אימוץ רעיון האוטונומיה. אמנם אפשר גם בזה לראות חיוב ובוודאי שלא ניתן רק על סמך זה לקבוע שכבר לא היה איש ימין. זה פשוט עניין של השקפת עולם ולא כל דעה שונה הופכת אדם מימין לשמאל :).

כמובן שעצם מסירת השטח נתפס בעיני העולם, הערבי והכללי כאחד, כמשהו שישראל תסכים לעשות גם בהמשך. מסירת שטחים תמורת שלום. את הקטע הזה הוא כנראה פספס ולא קלט שכך זה ייתפס. אבל שוב, זה לא הופך אותו מאיש ימין אדוק למשהו אחר.

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת בידיוק הנקודה ,שכול הביביסטים יגידו זאת אך לא הליכודניקים האמיתיים ממשיכיו של בגין שמיר וזבוטינסקי
הטיעון הזה תמיד מצחיק אותי, מבלי לפגוע. אנשי שמאל (בדרך כלל. אין לי מושג מה דעותיך) תוקפים את הליכוד על כך שהוא כבר לא "הליכוד של פעם". הם 'שוכחים' להזכיר שלא היה יום במדינה שהם לא תקפו את הליכוד. כשזה היה הליכוד של בגין, הם תקפו את בגין. קיללו אותו. סירבו לדבר עליו בשמו, עד כדי כך שמנהיג השמאל בן גוריון סבר שיהיה מגניב לדבר עליו כ'איש שיושב ליד...' במקום פשוט לומר את שמו.

אותו דבר צפוי אגב לקרות גם בעתיד. כשיו"ר המפלגה יתחלף, מה שבוודאי יקרה ביום מן הימים, הליכוד תותקף והעומד בראשה יותקף, בדיוק כפי שאלו מותקפים היום. או אז נזכה לשמוע שהליכוד של היום (נכון למועד העתידי המתואר) הוא כבר לא הליכוד של נתניהו רחמנא לצלן, ונתניהו יצוייר כמנהיג חכם וחיובי.

דרכו של עולם, אבל הצביעות הייתה ונותרה והיא מגוחכת למדי למען האמת :).

Harrington

Well-known member
מנהל
לדעתי כל אחד כזה דווקא בעד רפורמה במערכת המשפט. השאלה היא רק אם הוא בעד הסעיפים הנוכחיים בדיוק או במתכונת אחרת.

אף אחד מהנ"ל אינו איש ליכוד ובודדים יגדירו אותם אנשי ימין.
מרידור - רל"בניק אדוק שלא יגיד מילה טובה על משהו שנתניהו עושה וימות העולם.
תיכון - בדרך כלל ענייני. אין לי מושג מה דעתו בעניין.
ליבנת - דומה למרידור מבחינה זו.
יוסי כהן - לכתחילה לא ליכודניק. אגב אני לא חושב שהוא מתנגד לרפורמה.

צריך לעניין זה להפריד בין מתנגדי רפורמה לכאלו שסבורים שיש להידבר ולהעביר את הרפורמה בהסכמה, אך לא קולטים שזה בלתי אפשרי. זה לא אותו דבר.

למעלה