אירוח בנושא אופניים חשמליים

חסכון ברכיבה על אופניים חשמליים

בוקר טוב
אני אומר שכולם נהנים. העובד מקבל הטבת מס ( משלם פחות כסף למס הכנסה= נשאר לו עוד כסף בכיס) , המעביד מעודד את זה ונראה לי לא תיהיה לו בעיה גם בהמשך אפילו לתחזק אופניים (כמה מאות שקלים בשנה לעומת כמה אלפי שקלים נסיעות).
זה רעיון ראשוני שהעלתי לח"כ אתם מוזמנים לשתף עוד רעיונות כיצד לאזרח יהיה יותר טוב.

עובד שמגיע עם אופניים לעבודה

יובל שלום
למיטב ידיעתי ח"כ תמר זנדברג וח"כ דב חנין מקדמים הצעת חוק בנושא זה.
יוזמה יפה, נעביר אותה הלאה.

Panda01

New member
בקשר להגברת האכיפה, אני תומך בזה, אבל תשפרו את התשתיות.

החלפת פתחי ניקוז לכאלה שגלגלי אופניים לא נתקעים בהם ומאלצים לחתוך למרכז הנתיב בכל פעם.
הגבהה של פתחי הניקוז למפלס של הכביש הרבה פעמים הם בור בשפת הכביש שיכל לגרום לאיבוד שליטה.
וכשמחדשים אספלט לשים אותו עד לשפת המדרכה, הרבה פעמים הצד שצמוד למדרכה מלא בורות, אבנים ובמפלס שונה משל הכביש, זה יכל בקלות לגרום לאיבוד שליטה.
ללמד נהגים שמגיעים מנתיב השתלבות לאפשר לרוכבי אופניים להגיע לשוליים.

שמעוני73

New member
מה בנוגע לחקיקה בנושא הקסדה?

באופנים רגילות מקפידים כולם ללבוש קסדה בגלל מודעות לבטיחות ולסכנות, באופנוע זה חובה כמובן, אבל באופניים חשמליים לא ראיתי אדם אחד שנוהג עם קסדה.
כאילו שהרכיבה שונה מכל כלי תחבורתי אחר.
זה פשוט יעלה ועולה במחיר דמים
&nbsp
האם נושא זה מטופל בחקיקה? ומה לגבי האכיפה והמודעות לנושא?
&nbsp

מקווה שלא תנסו לסחוט כסף מבעלי האופניים החשמליים

מקווה שלא תתחילו לסחוט כסף דרך אגרות מיותרות וקנסות מבעלי אפניים חשמליים כמו שאתם עושים בלי בושה לבעלי רכבים ואופנועים, נמאס מהחליבה הציבורית שאתם עושים בשביל למלא את הכיסים שלכם ושל המקורבים לכם

שאלה בנוגע לתשתיות

איך שאני רואה את זה, כל עוד אין תשתיות רציניות של שבילי אופניים (ולא, שביל מצוייר על המדרכה בלי הפרדה מפלסית לא נחשב) אז אנחנו ניצבים עם שתי אפשרויות רעות באותה מידה:
1. שילדים עם אופניים (וזה לא משנה עם חשמליים או לא) ירכבו על המדרכה ויסכנו את הולכי הרגל
2. שילדים עם אופניים (וזה לא משנה אם חשמליים או לא) ירכבו על הכביש ללא שום ידע בחוקי תעבורה או יכולת להבחין מתי הם מסכנים את עצמם ואחרים.
&nbsp
לכן, לפני שאני בכלל שואל את השאלה אני רוצה להבהיר שאני לא מאמין שאכיפה בלבד יכולה לפתור את הבעיה במיוחד כאשר היא מתמקדת באופניים חשמליים ולא ברכבים בכללותם.
&nbsp
השאלות שלי הן כדלהלן:
1. האם לדעתך אכיפה וענישה בלבד הם פתרון מספיק טוב מבחינתך?
2. האם לדעתך פתרון שכזה יעיל לאורך זמן או שהוא נועד לשמש גשר עד תוקם תשתית טובה יותר?
3. האם את יודעת אם מתוכננת הקמת תשתית שבילי אופניים טובה יותר מהקיימת (אני שואל על תל אביב, אבל אשמח לדעת גם על ערים אחרות)? ואם כן מתי?
4. מדוע ההתמקדות בחוק היא באופניים חשמליים בלבד ולא ברכבים בכללותם? אני רוצה לציין שפעמים רבות עוקפים אותי בקלות נהגי אופניים רגילים - בעיקר בירידות ובמישורים.

הקמת תשתיות אופניים בעתיד

שלום
שאלת כמה שאלות אבל מקוצר הזמן אשמח לענות לך:
הקמת תשתיות בעתיד כבר קיימת במשרד התחבורה , גם פורסם על כך בתקשורת להקמת "אוטוסטרדת אופניים " בין הערים בגוש גן והסביבה.
גם הרשיות המקומיות הולכות להקים שבילי אופניים בערים. כולם הבינו כי זה בראש סדר העדיפויות ואנחנו נתמוך בכך.

אלון1012

New member
שאלה לחברת הכנסת

הי
רציתי בבקשה לשאול אותך מה יהיה לגבי ילדים שכבר יש להן אופניים, שההורים קנו להם ממיטב כספם ועכשיו פתאום יינחתו תקנות חדשות שייתכן ויימנעו בכלל את המשך השימוש בהם??

דוגמא אישית מההורים

אלון שלום,
החוקים נועדו להגן על כולם ולכן מצופה מההורים לשמש דוגמא גם במקרה כזה ולהסביר בדיוק מה קרה. אני בטוחה שהילד יעריך את הוריו שמצייתים לחוק.
בהצלחה

tomeron1980

New member
הוצאת אוויר מהגלגלים

שלום לחברת הכנסת מירב בן ארי. הייתי שמח להעלות את הנקודה של הוצאת אוויר מהגלגלים של רוכבי האופניים שכביכול עוברים על החוק.
לדעתי זה נראה כמו מעשה בריוני של אוכפי החוק ואין בזה אקט מחנך, אלא להפך - זה מרגיז ויוצר אנטיגוניזם.
מה דעתך?

הוצאת אוויר

שלום,
לשאלתך אני נגד האקט הזה. הענישה צריכה להיות אחידה כמו בכל עבירת תנועה אחרת ולכן יזמתי את הצעת החוק הזאת שאכיפתה נעשת ע"י קנס.
סעו בזהירות וכחוק.

aשרון

New member
שלום לך מירב...

אני מבין את הרצון להרחיב את סמכויות האכיפה והענישה על רוכבי האופניים החשמליים, כדי להשיב את הביטחון להולכי המדרכות בארץ.

אך למה ללכת מסביב ולהעמיס בירוקרטיה מיותרת ע"י אכיפה וענישה במקום פשוט לצאת בחקיקה לאסור שיווק ומכירה של האופניים החשמליות עצמן? הרי פחד מאכיפה וענישה זה לא משהו שירתיע אנשים או יחנך אותם להתנהג אחרת עם המוצר הזה. המוצר עצמו הוא זה שצריך לרדת משימוש.
&nbsp
ולא, אי אפשר להשוות אופניים חשמליות לאופניים רגילות או לרכב דו גלגלי אחר או למכונית, המוצר הזה לא נועד רק לנוחיות או להביא אותך מנקודה אחת לאחרת. זה מוצר מנוון שמחנך לקחת את הדרך הקצרה ביותר בלי להתאמץ ונותן את ההרגשה שאפשר לא להתחשב בהולכי הרגל האחרים ברחוב. על כך צריך להוריד אותו משימוש בישראל.
&nbsp

מכירה ושיווק של אופנים חשמליים

שרון שלום,
עניין האופניים החשמליים נדון בארץ כבר הרבה שנים. מדינת ישראל איפשרה לייבא אופניים לפי תקן כבר משנת 2010 וזאת על מנת לצמצם במידת האפשר את כלי הרכב המזהמים ובנוסף לתת אופצית ניידות לאזרחים. לכן אנחנו בעד אופניים למינהם וזו לא הדרך לאסור ייבוא.
חקיקה מביאה להסדרה והסדרה מביאה למניעה של פגיעה בנפש.

דו"ח על רכיבה עם אוזניות

היי בשבוע שעבר רכבתי ברוטשילד עם האופניים החשמליים שלי ופקח של העירייה עצר אותי ונתן לי דו"ח על זה שרכבתי ללא קסדה ועם אוזניות... האם החוק הזה נכנס לתוקף כבר?
תודה מראש

Panda01

New member
תקני איכות לאופניים חשמליים

למה אין תקני איכות על אופניים חשמליים?
כמו:
*יכולת העצירה של הבלמים.
*עוצמת התאורה בפנסים.
*חוזק השלדה.
*ש25 קמ"ש זו מהירות מדויקת! לכל האופניים. (שאין דגמים שבהם 25 קמ"ש זה יותר מבאופניים אחרים).
*שחלקי האופניים לא מאפשרים לבטל הגבלות בטיחות.
*שהמנוע יודע לפעול לכל היותר ב250W והחלפה לסוללה שלא תואמת לאופניים לא תגרום לזה לעלות.

תקן לאופניים חשמליים

Panda01 שלום,
אני שמח ששאלת את נושאים הללו במיוחד שאתה גולש קבוע בפורום זה.
יש תקנים מחמירים ביותר על אופניים חשמליים בישראל
יש לומר מהמחמירים בעולם., ממש כך.
החל מבדיקות טרום ייבוא ,לאחר מכן בייבוא עצמו בודקים את הכל המשלוחים וכלה בתנאי סף של משרד התחבורה ורישיונות רבים.
במסגרת בדיקת מכון תקנים בחו"ל ובארץ בודקים בדיוק את הנושאים שהעלת כולל בלמים, תאורה, שדלה,מהירות ועוד ועוד.
כל ייבואן מחזיק בדיקות איכות אלו ורק אז מורשה לייבא.

קקספד

New member
עומס בשבילי האופניים

אני חושב שבעקבות עבודות הרכבת קלה בתל אביב, רבים מתושבי העיר יעברו להתנייד באופניים חשמליים. האם אתם צופים עומס בשבילים? עשויים להרחיב אותם?

עמדות התרעננות/קולרים

חשוב לדעתי לדאוג לקולרים טובים ופעילים בקרבת שבילי האופניים. זה יעודד את הרכיבה. במיוחד בימי הקיץ החמים.... רק הצעת יעול

מה לגבי הולכי רגל שצועדים בשבילי האופניים?

האם תגבירו את האכיפה גם נגדם?
ובכלל, חשוב להרחיב את התשתיות!

למעלה